Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 23.4.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Urobiť fotografiu je jednoduché. Naozaj?

Blank

Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave organizuje fotografické dielne, na ktorých sa od profesionálov naučíte fotiť v ateliéri, v krajine, modernú architektúru aj ľudí, reportážne, dokumentárne aj do reklamy. A v lete môžete poslať do fotografického tábora svoje deti.

Ateliérový portrét a postavaMódna - Beauty fotografia
Lektor: Ľubo Špirko
Termín: 5. mája 2007
Hovorí sa, že urobiť fotografiu je jednoduché. Ale urobiť dobrú fotografiu naozaj jednoduché nie je. Táto dielňa je zameraná na dva základné smery:
1. naučiť ľudí dívať sa a vidieť svet cez hľadáčik fotoaparátu
2. naučiť sa svietiť, to znamená vedieť, ako svetlo pôsobí na celú atmosféru obrázku, vedieť ho využiť vo svoj prospech a poznať, s akým svetlom aký účinok dosiahneme.

Photoshop hravo a kreatívne
Lektor: Kamil Varga
Termín: 11. - 13. mája 2007
Každý pozná ten pocit: fotka je dobrá, ale niečo jej chýba. Chcete sa naučiť fotky upravovať? Lektor Kamil Varga vás formou hravých cvičení prevedie dôležitými časťami tohto profesionálneho programu. Súčasťou workshopu bude aj jednoduchá fotografická práca, takže si nezabudnite priniesť svoje digitálne fotoaparáty. Prihlásiť sa môžu aj úplní začiatočníci, ale pozor - maximálny počet je 6 ľudí.

Komerčná architektúra digitálne
Lektor: Kamil Varga
Termín: 5. - 8. mája 2007
Fotograf ako človek, ktorý interpretuje prácu architekta. Čo je dôležité vo fotografii architektúry a čo nie. Význam a zásady použitia svetla v architektúre klasickej a modernej. Charakter, smerovanie a intenzita slnečného svetla v priebehu dňa. Výber vhodného uhla pohľadu pre konkrétnu budovu. Prekážky pri fotení architektúry a ich riešenie. Vplyv a využitie ročných období v architektúre.

Pulzujúci život v tržnici. Reportáž či dokument?
Lektor: Kamil Varga
Termín: 5. - 8. mája 2007
Aký je rozdiel medzi reportážou a dokumentom? Ako môžeme zachytiť čo najlepšie svet okolo nás? Ako vystihnúť neopakovateľný moment života? Koncepcia autora vo vzťahu k možnostiam témy. Úprava fotografií v počítači. Workshop vám pomôže zlepšiť sa v klasickom fotografovaní, aby ste vedeli čo najlepšie zachytiť dôležité momenty Vášho života, ktoré sa už nezopakujú.

Posledný Mohykán - dokumentárno – reportážny workshop
Lektor: Kamil Varga
Termín: 31. mája - 3. júna 2007
Kysuce sú prekrásnym miestom so špecifickou scenériou, ale aj nesmierne priateľskými ľuďmi, ktorí sú zaujímaví a svojsky odlišní. Posledný Mohykán je workshop mapujúci život pozoruhodného človeka v jeho prirodzenom prostredí, len málo dotknutom civilizáciou. Najväčšími hodnotami v živote sú jeho zvieratá - psy, ktoré strážia dom a koníky, ktoré pomáhajú pri práci v lese. Navštíviť toto miesto je nielen veľký fotografický, ale aj hlboký osobný zážitok. Budeme sledovať jeho bežný deň, ktorý pre nás určite nebude obyčajný. Pôjdeme na miesta, kam sa autami nedostaneme a uvidíme priestory, akých je už málo. Na chvíľu splynieme s prírodou.  

Reklama – tvorba – tvorivá reklama
Lektor: Jozef Česla 
Termín: 21. 6. - 24. 6. 2007
Dielňa je zameraná na zvládnutie technických a tvorivých postupov v oblasti reklamy, ale aj individuálnej osobnej tvorby s témou zátišie - reklamné zátišie - fotografia menších predmetov (rekvizít), prípadne v spojení s ľudským (najčastejšie ženským) telom.
V spolupráci s FOMEI Slovakia – ateliérová technika

Škola digitálnej fotografie – mesačný kurz
Lektor: Rudolf Lendel
Termíny: 8. 6. – 10. 6., 15. – 17.6., 22. – 24. 6., 29. 6. – 1. 7. 2007
Kurz vám pomôže zdokonaliť sa vo fotografovaní, budeme pracovať v interiéri, exteriéri i ateliéri, zároveň sa zdokonalíte v dodatočných úpravách v počítači.

Letné tábory pre deti a mládež -  júl, august     
Pod vedením lektorov – fotografov budú mladí priatelia fotografie pracovať každý deň na inej téme: portrét, krajina, zátišie, experiment, výstava.

Fotografický portrét
Lektor: Mgr. art. Silvia Saparová, ArtD.
Termín: 8. 6. – 9. 6. 2007
Workshop je zameraný na získanie potrebných skúseností pri portrétovaní. Zoznámime sa s rôznymi prístupmi pri zachytení podoby človeka a na konkrétnych zadaniach si prakticky overíme získané vedomosti. Povieme si o princípoch svietenia portrétu v ateliéri a osvojíme si prácu s modelom. Cieľom je fotograficky vystihnúť charakter a osobnosť portrétovaného.

Kontaktné informácie nájdete na stránke Stredoeurópskeho domu fotografie.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy