Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 21.3.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Kto prelomil tabu zobrazovania inej ako heterosexuálnej orientácie?

Blank

Slovenská národná galéria dnes otvára výstavu najslávnejšieho súčasného britského výtvarného umelca Davida Hockneyho v Esterházyho paláci v Bratislave pod názvom
David Hockney: Slová a obrazy.
Štyri grafické cykly 1961 – 1977

Aj napriek tomu, že David Hockney má sedemdesiat rokov, patrí stále k špičke svetovej výtvarnej scény. Ceny jeho obrazov sa na aukciách šplhajú k šesťmiestnym cifrám a jeho diela sa dajú vidieť takmer vo všetkých svetových galériách. 
Slovenská národná galéria v spolupráci s British Council vystaví Hockneyho grafické dielo zo 60. a 70. rokov. Pri tejto príležitosti treba pripomenúť, že to boli najmä jeho grafiky a kresby, ktorými prelomil vtedajšie nepísané tabu zobrazovania inej ako heterosexuálnej orientácie.

David Hockney patrí podľa ohlasov v britskej tlači k umelcom naozaj milovaným a obdivovaným širokým publikom. Pri príležitosti jeho tohtoročných sedemdesiatin niekoľko svetových inštitúcií organizuje rozsahom menšie či väčšie retrospektívne prehliadky. Slovenská národná galéria výstavou Slová a obrazy nielenže po prvýkrát predstaví tvorbu svetovej hviezdy výtvarného umenia domácemu divákovi, ale sa aj takto zapojí do narodeninových osláv tohto majstra súčasného umenia.

Oddelenie pre výchovu a vzdelávanie Slovenskej národnej galérie si zároveň dovoľuje srdečne pozvať študentov stredných škôl na dobrodružstvo spoznávania súčasného umenia prostredníctvom slova aj obrazu, ktoré pripravili k výstave David Hockney Slová & Obrazy. Súčasťou aktivít je aj vzdelávací pracovný list k výstave Umenie áno, ale... S NADHĽADOM. David Hockney pre mladých.

SNG, Esterházyho palác, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
21. marec 2007 – 3. jún 2007
Kurátor výstavy: Richard Riley
Odborná spolupráca za SNG: Beata Jablonská
Viac informácií o výstave a ukážky vystavovaných diel nájdete na stránke SNG.Tlačový oznam  viac od autora »