Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 12.3.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Sklenené objekty v objekte

Blank

O Cenu Galérie NOVA pre sklo sa v roku 2007 uchádzalo 80 prihlásených umelcov z Čiech a Slovenska. Súťaž zameraná na voľný objekt a otvorená všetkým tvorcom z Čiech a Slovenska, ktorí pracujú so sklom, predstavila diela 17 finalistov na špecializovanej výstave v Galérii Z v Bratislave.
Víťazom sa stal študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Ašot Haas za svoje diela, prihlásené do súťaže Objekt v objekte I a II. Ašot Haas absolvoval Strednú školu úžitkového výtvarníctva v Bratislave, odbor kameňosochárstvo u akad. soch. Vojtecha Pohanku. Momentálne študuje na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre sochy, objektu a inštalácie v ateliéri u akad. soch. Juraja Meliša.

Prihlásené práce jednotlivých finalistov nájdete tu. Diela 17 finalistov sú do 8. apríla vystavené v Galérii Z.

Galéria NOVA sa orientuje na sklárske umenie od roku 2005. Cieľom galérie NOVA je predovšetkým predstavovať slovenskú a českú sklársku tvorbu v zahraničí. Propagáciou histórie a súčasného sklárskeho umenia na Slovensku chce galéria podporiť výtvarný aj trhový potenciál tejto tvorby vo svete. Sklárske výtvarníctvo je úzko viazané na materiál a technológiu, čo predstavuje najmä pre začínajúcich tvorcov zvýšené organizačné aj materiálne nároky. Zámerom Galérie NOVA je pomáhať rozvoju v tejto oblasti umeleckej tvorby a aktivovať domácu sklársku scénu.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy