Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 20.3.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Koncentračný tábor v pozitívnom svetle a iné

Blank

V stredu 21. 3. bude v priestoroch Stredoeurópskeho domu fotografie v Bratislave slávnostne otvorená dvojica výstav.

V galérii Fujifilm na prvom poschodí bude uvedená expozícia provokatívnych fotografií Zbigniewa Liberu, jedného z najznámejších súčasných poľských umelcov. Pozitívy, po prvý raz vystavované v roku 2004 v Poľsku, vzbudili veľký záujem, ale aj množstvo kontroverzií v rôznych krajinách sveta. Libera nanovo inscenuje ikonické reportážne fotografie, zachytávajúce okamihy pohnutých dejinných udalostí, napríklad 2. svetovej vojny, či vojny vo Vietname, no kým kompozícia ostáva zachovaná, snímky dostávajú pozitívny obsah. Tento paradox medzi symbolickým významom mnohokrát videných obrazov, zakódovaným v našom podvedomí, a priamo vnímanou skutočnosťou, vyvoláva množstvo otázok a často protichodných pocitov, len zriedka však necháva divákov ľahostajných.
Fotograf je známy aj svojou kolekciou LEGA s tematikou koncentračného tábora.

Galéria Profil na druhom poschodí predstaví tvorbu českého fotografa Jaroslava Malíka pod názvom Matička Ostrava – mesto miest.
Postindustriálne ostravské mestské scenérie sa v jeho diele stretávajú s bohatou fantáziou autora, ktorý pracuje výlučne s tradičnými (nedigitálnymi) technikami manipulácie. Výsledkom je séria originálnych surrealistických montáží, ktorým nechýba jemný humor.

Obe výstavy budú trvať do nedele 22. 4., otvorené je každý deň okrem pondelka od 13. do 18. hodiny.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy