Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: kjukam | 11.1.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ahoj, som Warren Samovražda

Blank

Počítam, že aj vy ste si po nich nenápadne posnorili. Ako supportéri bratislavského koncertu I AM X boli totiž takmer tým príjemnejším prekvapením večera. A to nielen preto, že frontmana ste niekedy nadránom mohli vidieť bozkávať sa spôsobom „do trojice všetko dobré“ s obstarožným chlapíkom motkajúcim sa okolo obidvoch kapiel a nejakým miestnym návštevníkom/návštevníčkou, ťažko povedať. 

Zrejme aj váš prvý dojem je, že ľudia z tohto projektu sú vaši starí známi. Áno, Berlín. Mohli ste ich stretnúť niekde v Kreuzbergu na kebabe, alebo keď v hlbokej noci a riadnej kose ťahali na bicykloch domov z nejakej štandardne dobrej akcie uprostred týždňa. Ak poznáte kapelu ako celok, potom ste už určite prišli na to, že na hudbe týchto ľudí je najviac originálny vizuálny spôsob jej prezentácie. Pozrite si stránku so všadeprítomným motívom panáka Warrena, majte otvorené oči na koncerte, rozmýšľajte, prečo im niekto bystrejší udelil titul „elektro-punkoví teroristi“ alebo si prečítajte dokola omieľaný veselý príbeh o vzniku prvej pesničky.

Ak ste predsa len na tú hudbu, pustite si debutový album The Hello a počítajte, koľkokrát a kde všade ste už počuli niečo ak nie skoro totožné, tak určite výrazne príbuzné. Trochu zo živočíšneho punku, trochu z elektronickej umeliny, trochu hlavne im zrozumiteľnej irónie do textov, trochu viac mužského než ženského vokálu a už aj máte. Máte? Tak a teraz ruky hore, kto nad neinvenčnosťou a nepôvodnosťou ohŕňa rozmaznaný nos. Treba si totiž uvedomiť, že zámerná rezignácia prísť s niečím novým sa ako základný tvorivý princíp ozýva takmer z každého rohu tohto albumu. Jednotlivé tracky sú napriek tomu pomerne zaujímavo vyskladané; kým človeku začne byť pri nich otupno, niekoľkokrát zmenia atmosféru. Namiesto speváckej virtuozity sa môžete tešiť z niekoľkých vtipných momentov a nečakaných zlomov. Celkovo je tento produkt pohodlne vyprázdnený a provokatívne roztomilý, v konečnom dôsledku ani neobťažuje, ani neuráža. Alebo vás už nudil dobrý známy, ak ste si ho dopriali v rozumnom množstve? 

Na záver si dovolím jednu hudobnú postupnosť: možno si pamätáte, že David Bowie si kedysi dávno vybral Placebo ako predskokanov na svoje turné, o pár rokov hrali pred Placebom Sneaker Pimps (ex-I AM X), no a súvislosť I AM X – Warren Suicide poznáte. Myslím teda, že už teraz sa môžete celkom tešiť na obskúrnosť, ktorú o nejaký čas zatiaľ poslední menovaní so sebou dovlečú.kjukam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy