Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 15.11.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Majstre, doriešovanie vzťahov je strašná vec

Blank

Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel.

Piercing na... veď viete kde
Rada by som mala piercing v koži nad klitorisom, ale mám rozpaky ísť s tým do piercingového štúdia, takže radšej by som si to urobila doma sama. Je to veľmi riskantné? Ako sa to potom ošetruje?
Pavlína, 17

Nechápem, načo tam ten piercing musíte mať, ale to je Vaša vec. Myslím, že nie je veľmi dobrý nápad robiť si piercing sama, najmä na takom citlivom mieste. Nejde len o riziko infekcie po neodbornom zákroku, ale aj o nebezpečenstvo poškodenia nervov, čo by znamenalo, že predmetný orgán by bol po celý zvyšok Vášho života citlivý asi ako opätok na Vašej topánke. To by pre Vás znamenalo diametrálne odlišný zážitok zo sexu. V piercingovom štúdiu túto prácu vykonávajú zväčša odborne vyškolení ľudia vybavení profesionálnymi pomôckami a pri prepichovaní veľmi citlivej oblasti genitálií navyše používajú anestetiká. Pokiaľ máte zábrany ukazovať klitoris nejakému cudziemu chlapovi, vyhľadajte si také piercingové štúdio, kde pracujú aj baby.

Nechcem byť náhradníkom
Keď som začal chodiť s priateľkou, ešte nemala doriešený svoj vzťah k bývalému partnerovi (jej prvému), resp. vzťah bývalého partnera k nej. Doriešila ho aj s mojou pomocou, dokonca až intervenciou, keď som jej bývalému musel pomerne dosť nástojčivo vysvetliť, že teraz som tu ja a že keď jej ešte raz pošle čo len esemesku, tak niečo zažije. A bol pokoj. To je už vyše polroka nazad. Lenže nedávno som zistil, že dievča stále nosí v peňaženke ich spoločnú fotku. Skoro ma uchytilo. Povedzte, Majstre, má ju na pamiatku, alebo naňho stále myslí? Nerád by som bol náhradníkom za nejakého truľa.
Ondro, 24

Majstre, doriešovanie vzťahov je strašná vec, to poznám z vlastnej skúsenosti. Je to už zopár desaťročí, keď som mal babu, ktorá mala takto nedoriešený a neuzavretý vzťah a za mojím chrbtom ho riešila. A to tak intenzívne, že občas len málo chýbalo a boli by sme sa s jej „bývalým“ stretli v jej vagíne. Aj nejaké intervencie boli, aj sme si dali po hube, ale napokon som si ju neudržal ani ja, ani on. Výsledok je paradoxný – tá baba sa vzápätí vydala za nejakú veličinu miestneho významu, ktorá po prevrate schudobnela. Dnes je z nej tučná škaredá tetka s účesom ako z publika relácie Senzi Senzus a keď sa stretneme v miestnom supermarkete, pozerá na mňa ukrivdeným sovím pohľadom, ako keby som ju bol vtedy zradil a odmietol vziať so sebou, do domnelého sveta spisovateľov, moderátorov a iných celebritov. Čo je, pochopiteľne, nezmysel, veď vtedy som bol ešte zmenovým robotníkom v Slovnafte a iba cez víkendy sa zo mňa stával bohém, a keď mi začali vychádzať knihy, ona už bola tou tetkou. (Podotýkam, že tetkovstvo, rovnako ako strýcovstvo, nemá nič spoločné s vekom!) Paradoxne, s mojím vtedajším sokom ma spája dlhoročné kamarátstvo a spoločná radosť z toho, ako sme tomu neblahému osudu unikli.

Prepáčte túto malú odbočku, riadene som si zaspomínal, aby tento článok mal akúsi zábavnú funkciu aj pre bežných čitateľov.

Píšete, že ten dotyčný bol jej prvou láskou. Prvá láska vydrží ľuďom len zriedkakedy, takmer vždy sa rozpadne, no aj tak má ten vzťah pre každého, najmä ženu, veľký význam a vymazávať ho z pamäti by nielenže bola chyba, ale je to aj nemožné. Žena môže zabudnúť meno toho, kto jej to v živote urobil najlepšie, ale nikdy nezabudne na toho prvého. Hovorí sa, že ženy žiarlia na tie, čo prídu po nich, zatiaľ čo muži na tých, čo boli pred nimi. Asi by ste si mali uvedomiť, že Vy ste ten, s kým tá baba chodí, a nie jej bývalý. Vy s ňou môžete byť, Vy s ňou trávite čas, smiete sa jej dotýkať, milovať sa s ňou, Vy môžete vychutnávať jej chuť a vôňu, to na Vás sa to dievča usmieva. Nie naňho. On je preč, minulosť, mimo. Vymenili by ste si to s ním? Že toto všetko, čo máte Vy, by mal on a Vy by ste boli na fotke zastrčenej v jej peňaženke ako blednúca spomienka.

Skúste pochopiť, prečo má tú fotografiu. Možno aj ako odstrašujúci príklad. My muži sme v tomto iní. Ja nemám jedinú fotografiu, jedinú esemesku od bývalých frajerok. Vždy, keď som mal novú, zlikvidoval som každú spomienku na jej predchodkyňou. Ženy necítia potrebu takejto spomienkovej genocídy. Neničia fotky, nevracajú alebo nepredávajú šperky, nemažú esemesky. Pokojne môžu súložiť s novým priateľom na posteli, ktorú do jej príbytku kúpil ten bývalý. Žena sa často správa k predmetom, ktoré k nej v prvotnom ošiali navláčil jej dnes už ex, ako keby ich vyhrala v kartách.

Dám Vám radu: Správajte sa tak, aby spomienka na jej bývalého bledla čo najrýchlejšie, nežiarlite na jej minulosť, pretože ju aj tak nezmeníte a vychutnávajte si okamihy. Vy ju máte, nie ten pred Vami. Vy ste víťaz. Čím menej ju budete stresovať výčitkami a podozrievaním, tým lepšie jej s Vami bude – a Vám s ňou.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [33]