Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 6.12.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ako neonanovať

Blank

Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel.

Ako neonanovať?
Má onánia vplyv na rast penisu? Odkedy som začal onanovať, mám pocit, ako keby sa mi nejako zmenšil penis. Ak by to tak malo byť, poraďte mi, prosím, ako neonanovať. Aj si poviem, že nie, ale o chvíľu neodolám, keď je to také príjemné.
Marcel, 16

Onánia na veľkosť penisu nemá absolútne žiadny vplyv, ani v dobrom, ani v zlom. Ide z Vašej strany o optický klam. Preto nie je dôvod odopierať si samoukájanie, aj keď ide o istú energetickú stratu. Ak však chcete onanovať menej, mali by ste sa začať venovať nejakým fyzickým aktivitám, napríklad športu, prípadne si nájsť dievča.

Samoľúba priateľka
Frajerka mi vyčíta, že si ju dosť nevážim. Je to strašne fajn baba, ktorá súhlasí so všetkými mojimi návrhmi a vo všetkom mi vyhovie. Je už raz tak vychovaná. Milujem ju, ale občas ma tá jej poslušnosť dožerie. Vtedy sa neubránim nadradenému správaniu. Možno mám poklad, ktorý si nezaslúžim, lebo občas zatúžim po babe, ktorá by mala aj vlastné nápady a vlastný názor. Je taká dobrá, pozitívna a poslušná, že... sa bojím, že sa s ňou budem v budúcnosti nudiť. Čo si myslíte?
Peter, 27

A vážite si ju? Asi nie. Takže nech je, aká je, má pravdu. Váš vzťah má nádej iba v prípade, že na nej môžete nájsť dobré vlastnosti, ktoré si zaslúžia Vašu úctu a obdiv. Ak muž nemá jediný malilinký dôvod obdivovať svoju partnerku, vzťah je o ničom. Vaša priateľka má svoju povahu, asi to nie je práve ten typ zmrdice (ženskej obdoby zmrda, ako ja nazývam typ „sympatického darebáka“), po akej slintajú nevyzretí mužskí postihnutí prefeminizovanou výchovou („Pani učiteľka, ja som bol dobrý! Au! Au! To bolí!“), a do akej sa usilujú svoje čitateľky vmanipulovať ženské časopisy s lesklými obálkami. Prečo si neviete vážiť, čo máte? Svoju priateľku neprerobíte. Ak Vám jej štýl nevyhovuje, rozíďte sa s ňou skôr, ako sa začnete navzájom týrať. Asi sa k sebe nehodíte. Dajte jej šancu, aby našla muža, ktorý ju ocení.

Chce ma stále kontrolovať
Priateľka, s ktorou bývam, na mňa žiarli a nedovoľuje mi chodiť na podujatia samému. Pracujem ako obchodník vo veľkej počítačovej firme, a tak teraz na konci roka sa zúčastňujem množstva firemných akcií. Nemôžem ju všade brávať so sebou, niekam sa to absolútne nehodí. Už radšej ani nič nepijem a usilujem sa odísť nenápadne medzi prvými. Aj tak potom doma musím znášať jej žiarlivostné scény. Ona by chcela, aby som zarábal, ako zarábam, ale pritom aby som jej sedel pri zadku. Ale ako môžem zarábať, keď mi nedovolí zarábať? Na takom opiáši sa urobí viac kšeftov ako v kancelárii. Ako to vyriešiť? Sex s ňou je úplne super.
Braňo, 30

Ľudia, vy už na mne testujete všeličo. Ako keby som bol psychológ s partnerskou poradňou navyše. Prečo už nikoho nezaujíma análny sex a biele bodky na penise? Tak pekne som o tom vedel písať!

Vaša priateľka mi pripadá ako patologicky žiarlivá. Jej žiarlivosť prechádza až do závislosti. Myslím, že Vám tým začína likvidovať profesionálny život. Na druhej strane Vás možno chráni pred opilstvom, ku ktorému tieto predvianočné firemné besiedky u slabších jedincov vedú. Prečo v súvislosti s Vami spomínam slabších jedincov? Lebo si očividne neviete urobiť poriadok vo svojom živote. Mali by ste svoju priateľku upozorniť na to, že ak jej pripadajú Vaše pracovné aktivity príliš neštandardné a príliš zasahujúce do súkromného života, nech zoberie na vedomie, že nefunguje s invalidným dôchodcom, ktorého by nikam nepozývali, a preto by stále sedel doma pri jej zadku. Že ak chce, aby ste jej zabezpečili istý životný štandard, nech sa Vám nemontuje do toho, ako pracujete a čo všetko musíte robiť. Jednoducho nech si zvykne, že obchodník v súkromnej firme žije a pracuje ináč ako úradník v nejakej štátnej kultúrnej inštitúcii.Peter Pišťanek  viac od autora »