Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Eva Borušovičová | 29.9.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Frajerku si nevygúgliš, brácho

Blank

uvodnik223Sestra mi poslala zoznam vecí, ktoré nerobiť, keď treba robiť. Keď som narazila na heslá Do not Google all your Exes a Do not Google yourself, začala som sa nahlas smiať.

- Vyzeralo to nádejne, ale hodila som si ho do Googlu a ten človek je v obchodnom registri uvedený v toľkých firmách, že to nemôže byť v poriadku, - povedala mi totiž nedávno kamarátka o akomsi očarujúcom mužovi, medzičasom spláchnutom do hlbokej minulosti.

- On je akože celebrita, takže tam má asi tisíc odkazov, ktoré sa mi nechceli čítať, ale keď som sa dozvedela, čo pred rokom natáral do nejakého plátku o svojej bývalej frajerke, skoro ma vystrelo, - povedala ďalšia o niekom ďalšom.

- Predstav si, on má výstavného rotvajlera, keď mal pätnásť, vyhral nejaké juniorské preteky v behu a pred rokom bol na nejakom okultnom kurze tantrického sexu. Teraz mi to celé začína dávať zmysel.

- Našla som si ho na blogu jeho kamaráta a fakt nechápem, prečo si niekto dáva na web fotky, kde tyčkuje neveste na svadobné šaty.

- On je ženatý! Chápeš to? Vysvitlo, že je ženatý!!!

Preč sú tie časy, kedy ste mohli namotávať s istou milou pravdepodobnosťou, že vám na to neprídu. Jasné, nás Slovákov je málo, všetci sa poznáme a raz by možno neželaná informácia dorazila na miesto určenia, ale čas sa kedysi vliekol akosi pomalšie a kým sa roznieslo, že nie ste inžinier a neboli ste zaradený v ruskom vesmírnom programe, už ste možno tou istou historkou oblbovali nejakú inú niekde inde. Dnes môžete plnohodnotne oblbovať len takú, ktorá nevie pracovať s internetom a tých je ešte menej ako počestných bohabojných panien VŠ 90/60/90, túžiacich v lodičkách a minisukni behať s vysávačom okolo chlapa vyvaleného na gauči.

- Keď sa s niekým zoznámim, hneď si ju na internete preklepnem, - povedal mi jeden sympatický mladý muž, ktorý mal to nezanedbateľné spoločenské plus, že hoci bol IT zamerania, nebolo to na ňom na prvý pohľad vidno. – Všetci moji kamaráti to tak robia. Preto väčšina z nich nemá frajerku.

Je to strašné, že v dnešnej dobe musí žena nielen dobre vyzerať, nestrápniť sa hneď keď otvorí ústa a – ako hovorieval môj starý otec – ukazovať svoju milotu. V dnešnej dobe môže chudera žena klamať len po hranice Googlu. Potom už nie, potom to na ňu vyhrabú, aj keby to bolo desať rokov staré zhrešenie.

- Najlepšie sú na tom tí, o ktorých na internete buď nič nie je alebo je tých odkazov toľko, že sa to nikomu nechce čítať. Iba ak tak námatkovo, - dozvedela som sa ešte na túto tému.

Takto námatkovo sa ma napríklad nedávno jedna dobrá duša spýtala, či máme doma ešte stále vši, ako to bolo s tými kuframi, rodičmi, černochom a či som to myslela vážne s tými drevenicami. Netušila som, ktorá bije, ale to ma neospravedlňuje, ak je to na internete, už ma to naveky, až po nejakú energetickú katastrofu, bude môcť strašiť.

- Čítal som si o tebe až do tretej v noci, - povedal mi raz jeden muž. – Ty si teda číslo.

- To si sa mohol v tom čase radšej vyspať, - povedala som mu na to. – Možno by sme sa prepracovali aj k tomu, že by som ti časom o tých veciach porozprávala ja sama.

Technológia je pomaly proti nám. Predbieha nás, robí krok C, D a F v priebehu pár sekúnd a pritom my sme emočne nastavení ešte len na to A, s pozvoľným príklonom k B. Takto toho zažijeme viac, ale nejako inak. Keby sme si nemohli vymieňať dvesto mailov a správ za mesiac s niekým na druhom konci sveta, možno by v našich svetoch nedošlo k prieniku, alebo možno došlo, raz, za veľa rokov a bolo by to pomalšie, hlbšie a celkom iné.

Frajerku si nevygúgliš, brácho, zaznelo nedávno na jednom pokročilom večierku. Do tej sa jednoducho musíš zamilovať. A čím menej kremíka je okolo, tým skôr to môže byť ozajstné.


Ďalšie články z piatka 29. septembra 2006
Ester Ralbovská: Daj si kus kuskusu, veď nie si bez vkusu
David Reten: Havlove topánky
Imrich Rešeta ml.: Hľadanie zmyslu života na lyžiachEva Borušovičová  viac od autora »