Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Juraj Malíček | 29.9.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Tretia jamka, úder nad par

Blank

GAMES vyzerá celkom inak, ako pred dvoma týždňami, intenzívne pracujeme na tom, aby sa inak aj čítalo. Veru, veľa vecí sa udialo, veľa sa bude diať, na horizonte sa rysuje čosi veľké. 

Gejmerqo to predstavil komplet. Nové hry, downloady, flash hry, novinky, kolegovia hviezdia a nová sila akoby sa objavila aj v textíkoch. Úspešné debuty majú za sebou sTepH4nilino, viper sa s nadšením ako zamladi vrhol do preview, Bet on Soldier ma síce nechal chladným, ale na druhého Serious Sama sa vyslovene teším (aj keď Duke zostáva stále len jeden) a xavier v detailnej pragmatickej recenzii predstavil aktuálnu NHL. Stihol sa popri tom vrátiť v retrospektíve k Tokyo Game Show a potvrdil, že budúcnosť aj v jej svetle vyzerá veľmi ružovo. Pepe otvoril voľný seriál, v ktorom sa budeme vracať ku klasike a začal majestátne, Dunou. Veľmi ma potešilo spacejunkerovo balansovanie na „hernej“ hrane, len ma trocha mrzí, že sa akosi nerozvinula diskusia. Mohla, mala byť o čom. Piatky sú vôbec nejaké divné, Fable vyzerá podľa recenzie fantasticky, je čudné, že nikomu okrem spacejunkera nestála za slovko. Po čase sme vymenili anketu. Podľa očakávania považuje väčšina z vás v hre za najdôležitejšie dve veľké polygónové prednosti. Celkom vám rozumiem, aj tá najväčšia blbosť sa hrá ľahšie, ak je aspoň na čo sa dívať.

Ja osobne zažívam takú malú hráčsku renesanciu, vybudoval som si poctivý návyk na Everybody’s Golf. PSPčko mi robí spoločnosť všade, troška dlhšie sedávam na toalete, občas zabudnem vystúpiť z MHD, alebo sa rozbehnúť, keď už je zelená, ale nijako zvlášť mi to žily netrhá. Zažívam extázu, teším sa z každého vydareného úderu, budujem si osobný vzťah k novým postavičkám, čo odomknem. Zbieram pre nich nové kostýmčeky a doplnky, a nesmierne sa teším, keď už konečne mojej favoritke, nežnej všetečnej copatej mrške Mew, vyhrám školskú uniformu. Golf – hmmm, snobáreň, poviete si, ja poviem jediný šport dôstojný džentlmena. No, ešte možno pólo, petanque a kriket, ale tie na PSP dosiaľ nie sú. Už dávno som sa pri hre tak nebavil, už dávno som žiadnej nevenoval toľko času a nepociťoval také zadosťučinenie. Keď vás ktosi bude presviedčať, že to najlepšie z line-upu, s ktorým PSP štartovalo, je Wipeout alebo Ridge Racer, pokojne ho ignorujte. Everybody’s Golf je the best, nemôžem sa dočkať, až niekoho poriadane vyprášim cez wi-fi. A vôbec, už končím, Mew volá, chce sa ísť zabaviť, čaká nás tretia jamka.

Hrajte sa, majte sa krásne. Keby ma niekto hľadal, som mimo, hrám golf, virtuálne, na ten reálny už vôbec nemám chuť. Môže ešte vôbec niekomu napadnúť otázka, aký majú hry zmysel?Juraj Malíček  viac od autora »
Vaše reakcie [1]
:: Súvisiace reklamné odkazy