Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Elena Akácsová | 31.8.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Bratislavské hradné hry

Blank

V dňoch 17. a 18. septembra 2005 sa na Bratislavskom hrade v rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2005 uskutoční 10. ročník medzinárodného festivalu historického šermu Bratislavské hradné hry 2005.

Vystúpia na ňom skupiny historického šermu zo Slovenska, Čiech a Maďarska so svojim naštudovaným programom, spätým s určitým historickým obdobím. Svoje umenie predvedú sokoliari a stredovekú atmosféru navodí dobová hudba. Návštevníci sa sami môžu zapojiť do rytierskych súbojov, a víťaz bude slávnostne pasovaný za rytiera. Taktiež si na vlastnej koži môžu vyskúšať stredovekú mučiareň, alebo streľbu z luku.
Program začína v sobotu o 10.00 hod. a pokračuje až do hlavného večerného predstavenia, ktoré začína o 20.00 hod.. V divadelnom predstavení vystúpia fakíri, brušné tanečnice a nádvorie hradu sa na chvíľu zahalí do tmy a ohňa. Podujatie pokračuje i v nedeľu od 10.00 hod. do 17.00 hod., po celý deň okrem vystúpení skupín historického šermu prebieha aj obľúbený detský rytiersky turnaj. Samozrejme po obidva dni sú voľne sprístupnené všetkým návštevníkom stále expozície a atraktívne výstavy Slovenského národného múzea - Historického múzea.
Na pamiatku si návštevníci môžu odniesť aj suvenír z tradičných remeselných trhov, či pochutnať si na dobrom jedle a nápojoch. Príďte príjemne stráviť voľné chvíle a zúčastniť sa rytierskeho turnaja na Bratislavský hrad, budete sa cítiť ako králi, pre ktorých sa takéto turnaje v minulosti často usporadúvali.

Zdroj: Bleskovky.skElena Akácsová  viac od autora »
Vaše reakcie [11]
:: Súvisiace reklamné odkazy