Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Elena Akácsová | 30.8.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ak chcete plieskať bičom, tak si ho upleťte!

Blank

Už po pätnásty krát ožije cez víkend 3. 9. – 4. 9. 2005 Primaciálne námestie a nádvorie Starej radnice v Bratislave tradičnou výrobou, remeslami a ľudovým umením.

53 výrobcov z rôznych regiónov Slovenska bude predvádzať tieto tradičné výroby a remeslá: dlabanie a štiepanie dreva, výroba zo svoru, debnárstvo, drevorezba,drotárstvo, kováčstvo, liate a plechové zvonce, vylievanie kovom, hrnčiarska výroba,výroba čižiem, remenárska výroba a škola plieskania bičom, pletenie z prútia, slamy, šúpolia, vyšívanie, paličkovanie čipiek, tkanie na krosnách, zdobenie kraslíc, maľba na sklo, zdobenie medovníkov a výroba hudobných nástrojov. Pre deti je pripravená špeciálna škola remesiel.

Súčasťou podujatia je aj výstava prác majstrov ľudovej umeleckej výroby spolupracujúcich s ÚĽUV-om pod názvom Kroje Slovenska. Tradícia a súčasnosť, ktorá je inštalovaná v Galérii ÚĽUV na Obchodnej ulici v Bratislave.

V koncertnej sieni Klarisky sa v nedeľu o 8.30 uskutoční scénický program Modlitba národa. Účinkujú slovenskí fujaristi a speváčky Anna Hulejová, Monika Kandráčová, Darina Laščiaková, Mužská spevácka skupina z Heľpy.

Viac informácií na www.uluv.sk.Elena Akácsová  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy