Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: David Reten | 5.6.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Škola len v sobotu a nedeľu?

Blank

SOBOTA 7. jún 2008

22.45, Markíza
Obávaný bojovník (Fearless, 2006)
Skvelú bojovku a mám pocit, že aj posledný dobrý film Jeta Liho, máme i v našej ponuke filmov na stiahnutie. Tak si šup-šup míňať posledné body.

00.45, Markíza
Blade (1998)
Upíri snáď nikdy neboli akčnejší a coolovejší než vo vydarenej adaptácii rovnomenného komiksu o krvosajovi, ktorý stojí na strane dobra. Rovnako ide aj o životnú úlohu Wesleyho Snipesa, ktorý tuším inak ani v ničom poriadnom nehral.

NEDEĽA 8. jún 2008

01.35, Markíza
Bugsy (1991)
Než sa z Las Vegas stala mekka hazardných hier, bolo to len malé zapadákovo, ktoré by časom zrejme pohltila púšť. Teda nebyť chlapíka menom Bugsy Siegel, ktorého životným snom bolo vybudovanie centra gamblerov práve v Las Vegas. Menami ako Warren Beatty, Annette Beningová či Harvey Keitel obsypané titulky sľubujú vynikajúci zážitok a fajn vykreslené postavy. Film som videl naposledy pred viac než dekádou a v pamäti mi utkvela len posledná scéna, ktorá síce otvárala novú éru mesta, ale nie pre všetkých. Viac neprezradím.

PONDELOK 9. jún 2008

22.45, Dvojka
V sobotu večer, v nedeľu ráno (Saturday Night and Sunday Morning, 1960)
Rozhnevaný mladý muž Arthur nevie nájsť svoje miesto v živote, a tak hľadá útechu v poflakovaní a chľastaní ako o život. Päťdesiate roky v povojnovom Anglicku a robotníckej štvrti mu aj tak veľa možností neponúkali. Mám pocit, že i keď sa dnes doba už zmenila, takýchto rozhnevaných mladých mužov je stále viac než dosť. Snímku nakrútil pôvodom český režisér Karel Reisz, ktorý patrí k zakladateľom anglického filmového hnutia free cinema. Mimochodom, bol tiež jedno z detí, ktoré pred holokaustom zachránil Nicholas Winton, menej známa obdoba Oskara Schindlera.

00.20, ČT 2
Môj strýčko (Mon oncle, 1957)
Ďalší z filmov skvelého francúzskeho režiséra Jacquesa Tatiho je o konfrontácii snobského života v pretechnizovanom prepychu centra veľkomesta a oveľa živšieho, priam vidieckeho predmestia. Práve tam vodí pán Hulot svojho synovca, pre ktorého je to skvelým únikom z domova. Ale len do doby, než jeho zošnurovaným rodičom začnú chlapcove výlety prekážať.

UTOROK 10. jún 2008

22.45, Dvojka
Cudzejší ako raj (Stranger Than Paradise, 1984)
V poradí druhý celovečerný film Jima Jarmuscha je pomerne minimalistickou záležitosťou. Len sa tak dívate na trojicu hercov v jednej miestnosti, pomaly dumáte, či to nie je náhodou nuda, ale zrazu si uvedomíte, ako dobre je to napísané a zrežírované.

STREDA 11. jún 2008

20.30, ČT 2
Slávnosť v botanickej záhrade (1969)
Jedna zo zásadných osobností československej novej vlny Elo Havetta toho veľa nestihol nakrútiť, celovečerné filmy sa mu podarili vlastne len dva – Ľalie poľné a Slávnosť. Tá je podivnou zmesou scén a udalostí, ktoré vykresľujú rôzne pocity a spôsoby ich prežívania. Havetta by mal 13. júna sedemdesiat, takže ak film dnes nestihnete, máte šancu na reparát v piatok na Dvojke.

ŠTVRTOK 12. jún 2008

23.25, ČT 2
Solino (2002)
Kroniku popisujúcu taliansku rodinu, ktorá sa rozhodne ísť za „nemeckým snom“ a hľadať šťastie v novej krajine, sprevádzajú zaujímavé zahraničné ohlasy. A hrá v tom Moritz Bleibtreu, takže by to snáď nemuselo byť úplne blbé.

PIATOK 13. jún 2008

00.40, Markíza
Škola hada (She xing diao shou, 1978)
Má to síce jednoduchý príbeh o šikanovanom chlapcovi, ktorý sa za pomoci kung-fu deda naučí nový bojový štýl a potom všetkým vytrie zrak, ale spracovanie ťažkotonážne prebíja slabučký obsah. Za kamerou totiž stál geniálny choreograf Yuen Woo-ping a drezúroval mladého Jackieho Chana v životnej forme. Škola hada je čierny kôň týždňa.

02.30, Markíza
Piatok trinásteho (Friday the 13th, 1980)
Prvý zo siahodlhého radu príbehov vykosťovača Jasona Vorheesa ešte len predznačuje kult, ktorý sa neskôr z piatkov stal. Ale ako zaujímavosť na piatkový večer postačí, pretože je to síce bezduché a občas doslovne bezhlavé, ale vraždenie obstojí. A zapichnú tam aj začínajúceho Kevina Bacona.David Reten  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy