Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: David Reten | 24.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Juraj Jakubisko vs. Will Smith

Blank

SOBOTA 26. apríl 2008

08.00, Prima
Fresh Prince I (4.) (1990)
Netuším, ako mohol našej pozornosti ujsť jeden z prvých zárezov na filmovej kariére Willa Smitha, takže to teraz treba napraviť. Samotný seriál je priemerným sitcomom, ale vďaka živelnému a neskutočne sympatickému Smithovi stojí za pozretie.

20.00, Joj
Ničomníci (Bad Boys, 1995)
Ďalší Will Smith, tentoraz vo filmovom debute režiséra Michaela Baya, ktorý nakrútil videoklip natiahnutý do podoby celovečernej snímky. Mám síce radšej druhý diel, ale vidieť, ako sa Bad Boys dali dokopy, postrieľali zopár dílerov koksu a vyhrali preteky na fenomenálnom čiernom Porsche, sa dá tiež.

NEDEĽA 27. apríl 2008

22.00, Joj
Hellboy (2004)
Jojka už pár dní promuje túto snímku celkom nápaditými reklamami s mafiánom Banánom, ale nečakajte nič v štýle MAFstory. Samotný Hellboy má síce cynizmu viac než dosť, ale v prvom rade je vynikajúcou exkurziou do fantasy sveta plného oblúd, ktorým dáva na frak červený démon s dušou chlapca.

PONDELOK 28. apríl 2008

22.35, Dvojka
Medium Cool (1969)
Polodokumentárny film inšpirovaný prácou Marshalla McLuhana sľubuje záťaž pre sivú mozgovú kôru. Ba dokonca sa obávam, že bez znalosti McLuhanových textov sa asi diváci nebudú chytať vôbec.

UTOROK 29. apríl 2008

22.00, Dvojka
Mechanický pomaranč (A Clockwork Orange, 1971)
Ak bude blízka budúcnosť taká, ako ju vymaľoval Stanley Kubrick, hádam sa ani neoplatí dožiť dôchodkového veku. Zatiaľ si však snímku, kde je síce násilie alfou a omegou, no nie je bezúčelné, možno za bezpečnostným sklom televíznej obrazovky poriadne vychutnať. Rovnako ako geniálny Malcom McDowell ten svoj mliečny nápoj alebo násilnícku choreografiu pri piesni
Singing in the Rain.

21.20, Prima
Vybíjaná (
Dodgeball: A True Underdog Story, 2004)
Olympiáda je ešte ďaleko, ale čakanie si môžete skrátiť športovou komédiou s veľavravným názvom. Komediálnym démonom z dnes už polomŕtveho zoskupenia Frat Pack, Benovi Stillerovi a Vinceovi Vaughnovi, zdatne sekunduje nemenej fenomenálny Chuck Norris.

STREDA 30. apríl 2008

22.30, Markíza
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Poetické podobenstvo Juraja Jakubiska o tom, ako sa u nás žilo po II. svetovej vojne je zrejme poslednou snímkou, kde sú ešte jasné stopy jeho filmárskeho génia. Smutné, ale tak už to v živote chodí.

ŠTVROK 1. máj 2008

10.35, Prima
Súboj titanov (Clash of the Titans, 1981)
Klasika filmovej fantasy ma dodnes neprestáva ohurovať atmosférou, hoci filmové triky sa za posledných dvadsať rokov už posunuli oveľa ďalej. Súboj titanov má totiž oveľa viac, než by chladné počítače mohli sprostredkovať. Má dušu a dodnes cítim zimomriavky, keď na hrdinu vybafne medúza alebo sa z mora vynára Kraken.

13.00, Prima
Beetlejuice (1988)
Posledný celovečerný film Tima Burtona, ktorý som ešte nevidel, lebo mi vždy v televízii uniká. Záhrobné dobrodružstvo s Michaelom Keatonom som si pre istotu teraz už zaniesol do diára.

20.00, Dvojka
Večer Juraja Jakubiska
K režisérovým sedemdesiatinám pripravila STV sériu večerov, ktoré by mali podrobne rozobrať jeho kariéru a život. V rámci prvého z nich bude ešte nasledovať snímka Kristove roky a Nenakrútené filmy Juraja J.

PIATOK 2. máj 2008

20.45, Joj
Dobyvatelia stratenej archy (Raiders of the Lost Ark, 1981)
Prvý príbeh legendárneho archeológa, ktorému rovnako dobre sedí učiteľský kukuč i klobúk, bič a zamastené strnisko. Esencia pulpových príbehov v skvelej réžii Stevena Spielberga, klenot medzi dobrodružnými filmami.

00.25, Markíza
Americký nindža 2 (American Ninja 2: The Confrontation, 1987)
Minulý týždeň som sa pri prvej časti kráľovsky bavil, tak dúfam, že ma dvojka nesklame. Síce som túto sériu v mladistvom veku bral z úplne iných dôvodov, ale aj dnes je Michael Dudikoff a jeho partia na zožratie.David Reten  viac od autora »
Vaše reakcie [3]
:: Súvisiace reklamné odkazy