Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: David Reten | 9.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Romy a Michele – hriešne noci

Blank

SOBOTA 10. máj 2008

15.30, Markíza
Hriešny tanec 2: Havanské noci (Dirty Dancing: Havana Nights, 2004)
Tanečnú oddychovku nadväzujúcu na nesmrteľný kult máme i v našej ponuke na stiahnutie, takže si ju môžete vychutnať aj o niečo neskôr ako večerný film vo dvojici.

22.15, Markíza
Nico – Viac než zákon (Abowe the Law, 1988)
Vo svojom prvom filme je Steven Seagal ešte suchý ako prútik, ale o to drsnejší a neľútostnejší, skrátka vo forme. A to dokonca takej, že mu do postele vliezla i Sharon Stoneová. Pri jeho dnešnej telesnej konštitúcii by sa na niečo podobné už asi nezmohol. Paralelne s Nicom beží na Prime Glimmer Man, ktorého vďaka ironickému nadhľadu a hláškam považujem za jednu z najlepších seagaloviek. Výber však ponechám na vás.

00.10, Markíza
Matrix (1999)
Sci-fi par excelance z dielne súrodencov Wachovských zmenilo pred pár rokmi tvár mainstreamovej kinematografie a okolo dvojice vytvorilo auru filmových vizionárov. O pár dní príde do kín ich pestrofarebná novinka Speed Racer, takže uvidíme, či Matrix nebol len náhodným výstrelom do tmy.

NEDEĽA 11. máj 2008

08.35, Markíza
Romy a Michele (Romy and Michele`s High School Reunion, 1997)
Trochu jednoduchý príbeh o dvoch slečinkách, ktoré sa vyberú na školský zraz predstierajúc, že urobili veľkú kariéru, mám celkom rád. Mňa desiate výročie od maturity ešte len čaká, takže mám dosť času si podobne luxusnú kariéru vymyslieť.

22.00, Joj
Prísaha (The Pledge, 2001)
Atmosférický triler s vynikajúcim Jackom Nicholsonom v úlohe detektíva odhodlaného dotiahnuť posledný prípad do konca máme aj v ponuke na stiahnutie. Pozrite si ho skôr, než bude neskoro.

PONDELOK 12. máj 2008

23.20, Markíza
Osemuholník smrti (The Octagon, 1980)
Vytvoreniu výcvikového tábora pre teroristov z celého sveta môže zabrániť len jeden muž, teda übermuž – Chuck Norris.

UTOROK 13. máj 2008

22.00, Dvojka
Barry Lyndon (1975)
Profil Stanleyho Kubricka pokračuje ďalším vybrúseným diamantom, ktorý ohúri predovšetkým premakanou výtvarnou stránkou. A hoci sa toho za tri hodiny v tejto historickej freske veľa neudeje, v kine som si ju pred časom dosť užil.

STREDA 14 .máj 2008

22.30, Markíza
Posledný Mohykán (The Last of the Mohicans, 1992)
Soundtrack z filmu patrí k mojim najošúchanejším nahrávkam vďaka skvelému ústrednému motívu. Snímku samotnú považujem za úžasnú poctu predlohe J. F. Coopera, ktorá mi v detstve bola verným súputníkom popri červenom bratovi Vinnetouovi.

ŠTVRTOK 15. máj 2008

22.00, Joj
Jericho 1., 2./23 (2006)
Podľa mňa je tak trochu blufovaním fakt, že tento seriál vyhral v diváckom sms hlasovaní a dostáva sa do vysielania. Joj ho totiž plánovala nasadiť už pred rokom, takže to bola iba otázka času. Každopádne, príbeh obyvateľov amerického malomesta, ktoré sa ocitá vo svete možno zničenom jadrovou vojnou, je konečne tu.

PIATOK 16. máj 2008

20.45, Joj
Indiana Jones a posledná krížová výprava (Indiana Jones and the Last Crusade, 1989)
Podľa kolegu Malíčka posledné a finálne dobrodružstvo, po ktorom by už nemalo nikdy prísť pokračovanie, zavedie legendárneho archeológa nielen do osídiel nacistov pátrajúcich po večnom živote, ale tiež ukáže úskalia rodinného života. V druhej hlavnej úlohe exceluje skvelý dedkovský Sean Connery.

22.05, Markíza
Tvrdé zúčtovanie (?????? ?????, 2004)
Nadupaný ruský akčný triler si berie to najlepšie zo západných vzorov a mieša z toho pôsobivý východný koktail. Netvrdím, že je to najlepší film, aký som kedy videl, ale rozhodne ho vďaka zvláštnemu feelingu odporúčam do pozornosti.David Reten  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy