Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Juraj Malíček | 16.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Jediný spôsob, ako sa stať majstrami Európy

Blank

Človek sa vo futbale nemusí orientovať ktovieako, aby pochopil, že bude treba ešte veľa štadiónov zdemolovať a veľa výtržností napáchať, kým sa slovenský futbal dostane na svetovú úroveň. Aj európska by stačila, ale je to jedno, lebo reálneho futbalu na Slovensku sa netýka ani jedna.

Už sme si na zopár majstrovstvách Európy nezahrali, ani sveta samozrejme nie, a ani si tak skoro nezahráme. Nemá kto, k tým trom futbalistom, čo tu za niečo stoja, ich stále chýba ešte minimálne deväť. Preto je virtuálny futbal jediný spôsob, ako si na veľkom turnaji naozaj zahrať. Povedzme na aktuálnych majstrovstvách Európy vo videohre UEFA Euro 2008.

Prvé kolá klasifikácie nedopadnú najlepšie, hoci intuitívne ovládanie funguje, chvíľu predsa len trvá, kým ho človek absorbuje. Ale potom, tak v treťom, štvrtom kvalifikačnom stretnutí sa začne rodiť futbalový zázrak, na konci ktorého čaká triumf. Keď sa mohlo majstrom stať Grécko, aj my môžeme.

Majstrovstvá Európy vo futbale sú taký veľký biznis, že všetko môže byť oficiálne, stačí len ponúknuť akurátnu sumu. Vydavatelia z Electronics Arts ju ponúkli, a tak je jediná oficiálna futbalová hra Eura 2008 ich dielom, dielom vydareným tak akurát. Hráči, čo virtuálnemu futbalu zasvätili svoje smutné životy nerdov a geekov, možno reptajú, ale aspoň máme šancu pobaviť sa hrou aj my, viac-menej normálni, čo hraniu videohier nevenujeme všetok možný čas, len si občas chceme virtuálne zakopať. Na také čosi je UEFA Euro 2008 ideálne, cestu k nemu si totiž nájdu aj úplní začiatočníci. Že vás futbal nebaví ani v reáli? Nevadí, ten virtuálny je celkom iný, zábavný.

 

A netreba ho kupovať, hoci je za veľmi príjemnú cenu, dá sa vyhrať. V spolupráci s tradičným partnerom – Brlohom – sme totiž pre vás pripravili hru o jeden exemplár.          

Ak chcete vyhrať hru UEFA EURO 2008 na Xbox 360, stačí mailom do redakcie odpovedať na úplne najbanálnejšiu otázku, ktorá nám v súvislosti Eurom 2008 napadla: „Kde v Európe sa jej futbalové majstrovstvá tento rok konajú?“

No a potom ešte budete potrebovať trocha šťastia pri zlosovaní, ale tak je to vždy.

Uzávierka súťaže je v utorok 20. 5. 2008 o 12.00, výhercu budeme kontaktovať mailom.Juraj Malíček  viac od autora »
Vaše reakcie [1]
:: Súvisiace reklamné odkazy