Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 24.10.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Fotografie všade, kam sa len obzriete

Blank

Od 30. októbra do 30. novembra 2007 sa bude konať už 17. ročník festivalu Mesiac fotografie. K vrcholom tohtoročného festivalu, ktorý ponúkne viac ako tridsať výstav, budú nepochybne patriť výstavy členov prestížnej fotografickej skupiny Magnum Paola Pellegriniho (Taliansko) a Carla de Keyzera (Belgicko) v Dome umenia či kolektívna výstava Otvorené mapy, ktorá mapuje latinskoamerickú fotografiu rokov 1991 – 2002 v kurátorskej koncepcii Alejandra Castelloteho (Španielsko).

Z kolektívnych výstav treba určite vidieť projekt Stratený čas, ktorý predstaví fotografický dokument zo slovenských dejín z rokov 1969 až 1989, výstavu Katedry fotografie a nových médií VŠVU v Bratislave či Inštitútu tvorivej fotografie FPR Slezskej univerzity v Opave. Fotografia 19. storočia je názov unikátnej výstavy mapujúcej históriu techniky fotografovania v Maďarsku.

Na individuálnych výstavách sa medzi inými predstavia Miloslav Stibor a Miroslav Tichý z Česka, Zoltán Molnár z Maďarska, Poliak Stanislaw J. Wos, Rakúšania Gyula Fodor a Isabella Von Habsburg, Simone Michelin z Brazílie, Georges Rousse z Francúzska alebo Joanne Kane z Veľkej Británie. Slovensko budú reprezentovať Petra Bošanská & Dominika Horáková, Viliam Malík, František Tomík, Peter Župník a Juraj a Ivan Dudášovci.

V rámci sprievodných podujatí Mesiaca fotografie 2007 sa 2. a 3. novembra uskutoční 8. ročník medzinárodného stretnutia fotografov Portfolio reviewing. Ďalej to budú tvorivé dielne, piate stretnutie pedagógov a študentov vysokých a stredných škôl s výučbou fotografie a zástupcov inštitúcií zaoberajúcich sa fotografiou z Čiech a Slovenska, Medzinárodná konferencia o fotografii. Budú tiež vyhlásené výsledky súťaže Sittcom.Award pre mladých fotografov do 35 rokov zo strednej a východnej Európy. Chýbať nebude ani aukcia fotografií.

Viac informácií o programe nájdete na stránke Stredoeurópskeho domu fotografie.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy