Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Juraj Malíček | 21.9.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Syndróm čiernej kefy

Blank

SOBOTA 22. 9. 2007

15.45, Joj
Manituova topánka (Der Schuh des Manitu, 2001)
Slovné spojenie nemecká komédia považujem za oxymoron a táto paródia na mayovky na tom nič nezmenila. Naozaj vtipná ani raz, len mimoriadne trápna. Každopádne, ak vašu predstavu o humore napĺňa zženštilý indián hovoriaci afektovanou fistulou, nenechajte si Manituovu topánku ujsť. Komici z Bullyparade nikdy vycibreným zmyslom pre humor nedisponovali, ale toto sa mi zdá príliš slabé aj na ich pomery.

01.10, Prima
Svätý hriešnik (Saint Sinner, 2002)
Televízny mix pseudo hororu a sci-fi, o mníchovi, ktorý nechtiac vypustí démona a potom ho naháňa skrz čas. Hlúpe je to, naivné a lacné, až je to takým zvráteným spôsobom zábavné.

NEDEĽA 23. 9. 2007

19.00, ČT 2
Duchovná kuchyňa: Judaizmus
Svetové náboženstvá prostredníctvom typickej kuchyne a stravovacích návykov. Mňam.

22.10, Joj
Smrtonosná pasca (Die Hard, 1988)
V Nakatomi Plaza ktosi pácha neprávosti. A John McClane mu zatne tipec. Naposledy som sa na Smrtonosnú pascu díval ako na metaforu záchrany rozpadajúceho sa manželstva a znova to bolo fantastické.

03.30, Markíza
Pirát Vallo (The Crimson Pirate, 1952)
Pirátska klasika s Burtom Lancasterom.

PONDELOK 24. 9. 2007

23.20, Jednotka
Dva svety (Global Heresy, 2002)
Milá rocková komédia o skupine, ktorej frontman sa odoberie do večných lovísk, aspoň sa zdá, hudobníci to však nechcú vzdať, tak do svojho stredu prijmú novú členku. Tá prinesie nielen nové móresy, ale navedie kapelu aj k tomu, aby si na skladanie nového repertoáru prenajali šľachtické sídlo. Stane sa a na zvyšok sa pozrite, budete príjemne prekvapení. Vedľa Alicie Silverstoneovej si fantasticky užíva herecký veterán Peter OToole.

00.40, Markíza
Syndróm (Do or Die, 2002)
Scifíčko o syndróme rýchleho starnutia. Znova by som to nepozeral, ale raz to bolo fajn.

01.00, ČT 2
Mulholland Drive (2001)
Hoci filmografia Davida Lyncha sa pre mňa skončila Príbehom Alvina Straighta, jedno niekdajšiemu majstrovi uprieť nemožno. Každý jeho film sa dá interpretovať aspoň troma rozličnými spôsobmi. Mulholland Drive vraj mal byť pôvodne seriál, nie nepodobný Twin Peaks, a toto mal byť jeho pilot. Že žiadny seriál nebude, sa Lynch dozvedel až počas natáčania, tak skúsil všetko to zásadné narvať do jedného filmu. Nie celkom to vyšlo, každopádne, lesbická scéna medzi Naomi Wattsovou a Laurou Harringovou je úžasná a už sama je dôvodom, prečo sa dívať.

UTOROK 25. 9. 2007

20.00, ČT 2
Krásne straty
Hosťami Michala Prokopa budú Vojtěch Lavička a Michal Kaščák.

21.55, Dvojka
Šepoty a výkriky (Viskningar och rop, 1972)
Ďalšia čistá „bergmanovčina“, psychologická dráma o prepieraní minulosti a samote zoči-voči smrti. Aspoň raz treba vidieť všetky Bergmanove filmy, vyberať si človek môže až potom.

STREDA 26. 9. 2007

21.30, ČT 2
Adaptácia (Adaptation, 2002)
Podľa scenára Charlieho Kaufmana režíruje Spike Jonze.

00.05, ČT 2
Romper Stomper (1992)
Russell Crowe ako skinhead. Nevadí.

ŠTVRTOK 27. 9. 2007

21.40, ČT 2
Večný svit nepoškvrnenej mysle (Eternal Sunshine of the Spotless Mind, 2004)
Znova scenár Charlieho Kaufmana, tentoraz v režijnom spracovaní Michela Gondryho. Jim Carrey sa podrobí vymazaniu spomienok, následky sú neočakávané a zábavné.

22.55, Jednotka
Mŕtvy muž prichádza (Dead Man Walking, 1995)
Väzenská dráma inšpirovaná skutočnými životným osudmi rehoľnej sestry Helen Prejeanovej, ktorá ponúkla poslednú útechu dvojnásobnému vrahovi odsúdenému na trest smrti. Herecký koncert Susan Sarandonovej a Seana Penna režíroval Sarandonovej manžel Tim Robbins.

23.10, Dvojka
Modrý zamat (Blue Velvet, 1986)
Film, ktorý sa začne náhodným nájdením ľudského ucha na trávniku, sa nedá obísť mlčaním. Toto je najlepší film Davida Lyncha, žiadny iný. Isabella Rosselliniová nikdy nebola zvodnejšia, Kyle MacLachlan neprekáža a Dennis Hopper sa pre úlohu Franka Bootha narodil.

03.30, Markíza
Ihrisko snov (Field of Dreams, 1986)
Kevin Costner si za barakom postaví bejzbalové ihrisko, ktoré spĺňa sny.

PIATOK 28. 9. 2007

10.30, Markíza
„Pane, vy jste vdova!“ (1970)
Zavři oči, brouku! Hoci neurobiť z každého kúska teľacieho mäsa rezne zdá sa mi bohapustým plytvaním, tejto československej komédii Václava Vorlíčka som ochotný to odpustiť. Kvôli dokonalému Janovi Libíčkovi a nádhernej Ive Janžurovej ako prevtelenej vražedkyni pani Štubovej.

21.50, Dvojka
Čierna kefa (Fekete kefe, 2005)
Svojrázna maďarská odpoveď na generačné filmy, čierna komédia o kvartete povaľačov, ktorým sa nechce veľmi pracovať, ale súci veru nie sú ani na nekalé spôsoby živobytia. Zoli, Döfi, Anti a Papi najprv predstierajú, že sú kominári, potom minú hotovosť, ktorú mali na kúpu materiálu, a potom ju skúšajú získať späť skrz žreb, ktorý zožrala koza. Áno, znie to čudne, ale dívanie sa je to veľmi príjemné. Konečne maďarský film, ktorý chce byť menej umením, viac zábavou a celkom sa mu to darí.

23.25, Jednotka
Hore nohami (Head Over Heels, 2001)
Nekonečne tupá americká romantická komédia o pätici nadržaných sliepok (pričom hlavná sliepka stvárňuje reštaurátorku renesančných obrazov!), ktoré pátrajú po minulosti záhadného suseda. Ak ste však zostali v piatok večer sami doma, všetko je lepšie, než prehnať si hlavou guľku.Juraj Malíček  viac od autora »
Vaše reakcie [3]
:: Súvisiace reklamné odkazy