Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 12.9.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Kultivované stretávanie hudobných žánrov

Blank

Konvergencie si za osem rokov vybudovali renomé jedného z najvýznamnejších domácich podujatí klasickej hudby. Dramaturgia festivalu je ťažiskovo zameraná na vrcholné opusy komornej hudby, no podujatie je koncipované nadžánrovo a pravidelne poskytuje priestor aj iným druhom umenia.

V júni prinieslo turné Konvergencie po Slovensku úspešné koncerty v ôsmich slovenských mestách. V septembri sa v Kostole Klarisky a galérii Design Factory uskutoční hlavná časť festivalu. Počas štyroch festivalových dní ponúka aktuálny ročník až desať koncertov. Úvodný koncert Konvergencií bude patriť zoskupeniu Visegrad Cello Ensemble. Štvorica popredných violončelistov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska (Jiří Bárta, Alexandra Ohar, Tamás Varga, Jozef Lupták) predstaví v Klariskách diela autorov zo svojich krajín.

Temperamentný mix jazzu a world music prinesie nočný koncert Tria Pacora a sláčikového orchestra Bratislavskí komorní sólisti. Šarm, rafinovanosť a energia. Exkluzívna Francúzska noc komornej hudby prinesie kompletnú komornú tvorbu Mauricea Ravela, skladby Erika Satieho a Gabriela Faurého v podaní francúzskeho Tria Dumky a slovenských interpretov.

Na festivale tradične nebude chýbať večer s jazzom a improvizáciami, tentoraz v podaní vynikajúcich Acoustic Colours so Stanom Palúchom a triom Gaba Jonáša.

Posledný deň festivalu sa začne koncertom Hudba ako hra pre deti, kde sa malí návštevníci festivalu stretnú s vojakom zo Stravinského Príbehu o vojakovi. Pokračovať bude Bratislavskou nocou komornej hudby s dielami Johannesa Brahmsa, Antonína Dvořáka a ich súčasníka Jána Levoslava Bellu a festival uzavrie koncert ruských uspávaniek. Projekt pripravil skladateľ Vladimír Godár, ktorý bude na klavíri sprevádzať speváčku Petru Noskaiovú.

Poznávacou značkou Konvergencií sú príjemná atmosféra, radosť z hudby a kultivované stretávanie hudobných žánrov. Tento rok nebude výnimkou.

KONVERGENCIE 2007
Medzinárodný festival komornej hudby
Kostol Klarisky, Design Factory
Bratislava, 13. – 16. septembra 2007Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy