Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 10.9.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Tam, kde Fantázia ožíva

Blank

IstroCON 2007 je 20. ročník medzinárodného festivalu filmov, sci-fi, fantasy, hororu a spoločenských hier.
Comics Salón 2007
je 4. ročník medzinárodného festivalu comicsu, anime, japonskej kultúry, počítačových hier a všetkých elementov dobrej zábavy.

Aktuálny ročník oboch festivalov opäť organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšími partnermi s cieľom priblížiť fenomén pop-kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival Comics Salón 2007 je opäť organizovaný pod záštitou Japonského veľvyslanectva v SR.

Minulý ročník festivalu Comics Salón 2006 v priebehu troch dní navštívilo neuveriteľných 3 252 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť o ďalšie 2 sály na 14 paralelných programov, o ktoré sa bude deliť so sesterským festivalom IstroCON 2007.

Cieľom IstroCONu a Comics Salónu je aj poskytnúť edukáciu a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Taktiež poskytuje priestor našim výtvarníkom, komiksovým tvorcom a spisovateľom na prezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel.

Program IstroCONu
V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 14 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Filmy, Sci-fi, Fantasy, Horor, Spoločenské kartové a stolové hry, LARPy a čajovňa. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Významným hosťom IstroCONu bude spisovateľ R. A. Knaak, autor sérií Warcraft, Diablo, Dragon Lance, Conan, Dragonrealm a iných.

Návštevníci sa môžu tešiť na 15 najnovších filmových trhákov so sci-fi a fantsy tematikou ako Harry Potter 5, Shrek 3, Nenávisť 2 alebo Eragon.

Fanúšikovia sci-fi,fantasy a hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia.

Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harrym Potterovi, StarGate,Star Trek,Star Wars, Battlestar Galactica aBabylone 5. A nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku IstroCONu.

Tešiť sa môžete na krsty knižiek od R. A. Knaaka, Terryho Pratchetta, Andrzeja Sapkowského, ako aj slovenských a českých sci-fi a fantasy autorov – Ďura Červenáka, Dušana Fabiána a Lucie Lukačovičovej.

Súčasťou festivalu bude predvádzanie a hranie stolových hier ako Warhammer,Carcassone,Citadela,Osadníci z Katanu,Confrontation a iné.

Z kartových hier nebude chýbať turnaj Hráč roka MTG, Majstrovstvá Slovenska vo VTES,turnaj Yu-Gi-Oh a Pokemon a World of Warcraft.

Nájdete aj voľné hranie a učenie kartových hier Magic: The Gathering,Vampire, YuGiOh,Pokemon atď.

Návštevníci si taktiež budú môcť oddýchnuť v príjemnom prostredí čajovne, v reštaurácii a bare.

Program COMICS SALÓNu
V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 14 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Comics, Anime, Japonsko a Hry. Chýbať nebude pútavý sprievodný program.

Hosťom COMICS SALONu bude spisovateľ R. A. Knaak, autor mangy Ragnarok Warcraft, ktorú budeme na festivale krstiť.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórii vlastný Comics & Manga, FanArt a Original Art. Ďalej sa bude odohrávať súťaž Cosplay o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Anime-Karaoke.

Návštevníci sa môžu tešiť na 15 najnovších filmových trhákov ako Spider-man 3, 300, alebo Ghost Rider natočené podľa komiksovej predlohy. Nebudú chýbať fantastické filmy a ďalšie filmy s komiksovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Medzi premiéry bude patriť krst prvej slovenskej zbierky mangy a komiksu Comics Salón: COMICS & MANGA BOOK, mangy Warcraft a komiksu Maxx.

Herná sekcia ponúkne oficiálny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2007 a XBOX 360, PC Cup,PSP Challenge, rôzne mini turnaje v Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar, Eyetoy a samozrejme voľné hranie.
Zaujíma vás Dance Dance Revolution? Majstrovstvá Slovenska v DDR sa budú konať na Comics Salóne.

Okrem hrania sa budú na mieste odohrávať odborné prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich jednotlivých aspektov. Pozvali sme niekoľko vývojárskych štúdií a odohrajú sa premiéry rôznych herných titulov a ukážky síl novej PlayStation 3, Xbox 360 a Wii.

Medzi premiérami nájdete tituly Halo 3, The Witcher a novinky na PS3.

Japonská kultúra sa predstaví prednáškami o skladaní, zvykoch, origami, bojových umeniach kendo a iyaido, jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka. Chystáme aj živý workshop – varenie japonského jedla.

Komiksová sekcia uvedie zaujímavé prednášky o komikse, ako aj výstavu najlepších komiksových diel zo Slovenska a zahraničia. Záujemcovia sa môžu zapojiť do niekoľkohodinových workshopov vedených odborníkmi na kreslenie komiksov zo Slovenska, Čiech a USA.

Fanúšikovia japonského komiksu sa opäť nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime a mangy v sekcii Anime Salón. Budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize, kresliacich súťažiach a kostýmovaní. Aj keď bude Anime sekcia len súčasťou bohatého programu Comics Salónu, pôjde opäť o najväčšiu akciu tohto druhu na Slovensku.

Hostia:
Festival Comics Salón bude skutočne medzinárodný aj vďaka účasti vybraných hostí z 8 krajín sveta (Slovensko, USA, Japonsko, Česká republika, Poľsko, Francúzsko, Rakúsko, Dánsko).

Medzi hlavné osobnosti komiksu patrí známy spisovateľ Richard A. Knaak, autor príbehov zo sveta Warcraft,Diablo,ConanaDragon Lance. Taktiež je autorom mangy Ragnarok a Warcraft.

Príde i autor ságy o Zaklínačovi, Andrzej Sapkowski,v rámci krstu tretej knihy zo série Veža bláznov a Boží bojovníci.

V neposlednom rade účasťou poteší slovenský ilustrátor Juraj Mad Maxon, ktorý je autorom rôznych obrazov, ilustrácií a komiksov.

Svoje diela a prednášky predstaví vyše 50 hostí, ktorí sú odborníkmi v oblasti komiksu, maľby, anime, hier a japonskej kultúry.

IstroCON 2007 a Comics Salón 2007 sa uskutočnia v dňoch 14. až 16. septembra 2007 v priestoroch SÚZA na Drotárskej Ceste 46 v Bratislave. Začne sa v piatok (14. 9.) od 12:00 a skončí sa v nedeľu (16. 9.) o 19:00.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy