Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 29.6.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Nádvorie bratislavského hradu ožije vílami, škriatkami a láskou

Blank

Premiérový titul Letných shakespearovských slávností 2007 diváka unesie do sveta zázračných víl, škriatkov a láskou horiacich ľudských bytostí. Možno lepšie pomenovanie ako komédia je rozprávka pre dospelých. Je plná vtipných a skvelo formulovaných dialógov o láske, čaroch a všetkom, čo v sebe skrýva aspoň niečo neuchopiteľné a magické.
Príbeh je o nešťastne zaľúbenej Hermii v podaní Lucie Gažiovej, ktorú otec núti, aby si vzala proti svojej vôli bezcitného záletníka Demetria (Milan Ondrík). Ona však zahorela láskou k mužovi inému, krásnemu a vznešenému Lysandrovi (Peter Kadlečík). Zatiaľ čo o srdce Hermie sa bijú hneď dvaja muži, zúfalá Helena v zosobnení Anikó Vargovej (budapeštianska herečka) bude beznádejne bojovať o lásku Demetria. A neboli by to nadprirodzené bytosti, keby sa im tento citový zmätok nepodarilo ešte viac zamotať. Kráľa škriatkov stvárni český herec Oldřich Vízner a kráľovnú víl Titaniu Sabina Laurinová. V ich spore Oberonovi všemožne pomáha škriatok Puk (Táňa Pauhofová), ktorý pozná triky, čo dokážu zmeniť všetky city človeka.
Zdá sa, že v lete bude na hrade poriadne horúco a to, čo bolo predtým čierne, sa zmení na biele. Tam, kde predtým nebol ani kúsok citu, príde neovládateľná vášeň, a tam, kde bola vášeň, zavládne chlad. Ako to všetko dopadne, uvidíte v réžii Ľuba Pauloviča, v snovej scéne Františka Liptáka, nezbedných kostýmoch Judity Sommerovej a atmosféru zvýrazní magická hudba Michala Novinského.

Letné shakespearovské slávnosti 2007
William Shakespeare: Sen noci svätojánskej
Premiéra: 1. júla 2007 v Bratislave
Predstavenia:
2. júla – 21. júla 2007 o 20:30 hodine na Bratislavskom hrade
23. júla – 25. júla 2007 v KošiciachTlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy