Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 26.6.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Do dávnych čias mesta nakuknite decká

Blank

S Paťou starou Bratislavou putujete,
dračím hlavám i katovi uniknete,
rytierovi Jurajovi aj kráľovi pomôžete
a živí a zdraví domov prídete.

Siedma premiéra Divadla Ludus v tejto sezóne sa uskutoční vo štvrtok 28. 6. 2007 o 17:00 hod. na nádvorí Starej radnice (verejná generálka: o 10:00 hod.).

Predstavenie má názov Do dávnych čias mesta nakuknite decká... s podtitulom Interaktívna hra pre malých aj veľkých z príbehov starej Bratislavy.

Cestovná kancelária Časoskok Vás pozýva skočiť si do dávnej minulosti starej Bratislavy. Časová slučka Vám zaručí bezpečnosť a ochranu, ale na druhej strane sa stanete svedkami dramatických aj zlomových okamihov našej dávnej histórie. Kto rád cestuje, kto rád objavuje a kto sa nebojí, nech s nami nakukne tam, kam Vás žiadna cestovka nezavedie. Do dávnych čias.
Putovanie korunovačným mestom Presburgom, Prešporkom, znamená objavovať nielen staré poklady, ale aj prežívať nebezpečné situácie, ktoré k jeho výsadám patria. A to je napríklad aj hrdelné právo, teda právo mať svojho kata, popravovať, ale aj omnoho príjemnejšie a pre mesto mimoriadne dôležité právo korunovať svojich uhorských kráľov. A či bol a či nebol v okolí Posonia, Presburchu, či Brezburcu drak, o tom sa tiež už dnes dozvieme len v povestiach a rozprávkach.
Autor: Patrícia Garajová-Jariabková
Texty piesní: Miloš Janoušek
Scénická hudba a piesne: Ivan Čermák
Scéna a kostýmy: Barbara Šujanská
Hrajú: Patrícia Garajová-Jariabková, Michalela Szöcsová, Lukáš Dóza, Ivan Čermák
Réžia: Peter Kuba

Pre deti od 3 rokov

Dĺžka predstavenia: 35 min.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy