Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 8.2.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Monológy o podivne krásnej osamelosti

Blank

Vo štvrtok 8. februára o 19:19 v Divadelnom klube Trezor v Bratislave sa uskutoční
Literárne soirée
Svetlana Žuchová 
alebo Monológy Yesim

Monológy o podivne krásnej osamelosti 
a dialóg s autorkou pripravuje Slávka Daubnerová a Katarína Smiková.

Novela Yesim
Kompozične náročná, jazykovo vysoko kultivovaná novela je vnútorným monológom osamelej opernej divy Yesim. Hnacou silou jej života je sťahovanie sa z jedného miesta na iné a okamihy, ktorých krásu objavuje, až keď sa stávajú spomienkami.
“Mama hovorila, že som umelkyňa. Vraj naša Yesim je umelkyňa. Hovorila a tvárila sa hrdo. Pyšná na to, že jej dcéra to dokázala. Stala sa speváčkou, čo sa nadránom motá v mestskom metre. A zrazu som počula krik. Ostrý krik, čo prerážal ticho ako črepiny rozbitej fľaše.“ (str. 53)

Svetlana Žuchová
Vyštudovala psychológiu a medicínu. Debutovala zbierkou poviedok Dulce de Lechce (Drewo a srd), ktorá získala prémiu Literárneho fondu. V rokoch 2001 a 2005 bola finalistkou literárnej súťaže Poviedka. V decembri 2006 jej vo vydavateľstve LCA vyšla novela s názvom Yesim a v roku 2007 by jej v tom istom vydavateľstve mal vyjsť román Zlodeji a svedkovia. Je kultúrnou redaktorkou týždenníka Slovo. Venuje sa aj prekladu z angličtiny a nemčiny. Okrem literárnej činnosti pokračuje v doktorandskom štúdiu psychológie.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy