Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 7.2.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Je poetika mŕtva?

Blank

Združenie BAKU 2022 Foundation a združenie 13 kubíkov (13m3) pripravujú v poradí druhé multimediálne stretnutie pod názvom Koniec poetiky. Vyjadrenie názoru a hľadanie odpovede, na ktorej sa zúčastnení zhodnú. Je poetika mŕtva? V priestoroch 13 kubíkov, na Studenej 12, sa začne stretnutie v stredu 7. februára 2007 o 19:00 h. Zúčastniť sa môžete osobne, pripojením na chat alebo sledovať živý stream.

Dá sa podľa toho, ako vyjadrujeme vlastnú kreativitu, povedať, že vplyv našej kultúry pre globalizáciu bez vízie upadá? Čo máme dnes na mysli, keď povieme krása? Ako sa dosahuje a čo sa ňou dosahuje? Aké spôsoby dnes používame, keď chceme niekomu niečo povedať? Ako čo najpresnejšie vyjadríme, čo počujeme a vidíme? Sú naše spôsoby odlišné od spôsobov našich rodičov, považujúcich večer strávený pred televíziou za normálny? Existuje dnes ešte poetika?

BAKU 2022 je virtuálna organizácia, zaoberajúca sa dlhodobými víziami v kultúre a umení a zároveň sa pokúša vymodelovať si stretnutie v budúcnosti, 7. novembra 2022 v azerbajdžanskom Baku. Svoje stretnutia má dovtedy naplánované na každého siedmeho v mesiaci o siedmej hodine popoludní. V roku 2007 sa tieto stretnutia odohrávajú v 13 kubíkoch a samozrejme na internete. Záznam týchto akcií bude tvoriť digitálny zborník. Do skutočných aj virtuálnych diskusií na chate sa kvalifikovane zapájajú domáci a medzinárodní umelci a teoretici.

Stredajší večer bude prebiehať v troch polohách. Každý je vítaný v osobnej konfrontácii názorov na tému Koniec poetiky, ktorá bude zároveň priamo vysielaná cez stream rtsp://qt.okno.be:8000/B22F_02.sdp a vyjadriť sa môžu aj všetci pripojení do diskusie cez chat point na freenode.net #B22F.

13m3 rozvíja a podporuje aktivity a výskum v oblasti nových médií a technológií v kultúrnej a sociálnej sfére. Dôraz kladie na interdisciplinaritu a spájanie umenia, vedy a technológií. Združenie vo viacerých projektoch spolupracuje s podobne orientovanými domácimi i zahraničnými kultúrnymi a vzdelávacími inštitúciami.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy