Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 11.9.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Comics Salón 2006 - nechajte sa uniesť!

Blank

cs_01Comics Salón 2006 (15. – 17. september 2006, SÚZA, Drotárska cesta 46, Bratislava) je medzinárodný festival fantastiky, komiksu, japonskej kultúry, hier, anime, filmov a všetkých elementov dobrej zábavy.

V poradí tretí ročník organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšími partnermi s cieľom priblížiť fenomén pop-kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival je opäť organizovaný pod záštitou japonského veľvyslanectva. Minulý ročník v priebehu dvoch dní festival navštívilo 1682 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť na 3 dni a z kapacitného hľadiska o ďalšie 2 sály.

Cieľom Comics Salónu je okrem oboznámenia s fenoménom pop-kultúry poskytnúť edukáciu a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Dá aj priestor našim výtvarníkom a komiksovým tvorcom na prezentovanie vlastných diel a získanie podpory pre ich tvorbu. Aj vďaka Comics Salónu 2005 vyšli 2 komiksové zbierky a tento rok na CS 2006 vyjde ďalšia.

Filmy, súťaže, prednášky, besedy, workshopy
V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 11 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých 6 sekcií festivalu – Sci-fi & fantasy, Japonsko, Filmy, Hry, Anime a Comics. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Medzi hlavné sprievodné podujatia určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórii vlastný Comics & Manga, FanArt a Original Art. Ďalej sa bude odohrávať súťaž Cosplay o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Anime-Karaoke.

Návštevníci sa môžu tešiť na najnovšie filmové trháky ako Superman, X-Men 3, alebo V for Vendetta natočené podľa komiksovej predlohy. Nebudú chýbať fantastické filmy Underworld 2, Star Wars 3, exkluzívna predpremiéra Silent Hill a ďalšie snímky s komiksovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Herná sekcia ponúkne oficiálny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2 2006, PC Cup, PSP Challenge, mini turnaje v Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar, Eyetoy a, samozrejme, voľné hranie. Okrem hrania budú na mieste prebiehať prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich aspektov. Odohrajú sa premiéry niekoľkých herných titulov a ukážky síl novej PlayStation 3.

Fanúšikovia sci-fi, fantasy a hororu sa môžu tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia. Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, StarGate, Star Trek, Battlestar Galactica a Babylon 5. A nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku Comics Salónu.

Japonská kultúra sa predstaví zaujímavými prednáškami o skladaní origami, bojových umeniach kendo a iyaido, jedle, znakoch, kimonách a iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.

Komiksová sekcia uvedie prednášky o komikse, ako aj výstavu najlepších komiksových diel zo Slovenska a zahraničia. Záujemcovia sa môžu zapojiť do niekoľkohodinových workshopov vedených odborníkmi na kreslenie komiksov zo Slovenska, Čiech a Egypta.

Fanúšikovia japonského komiksu sa opäť nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime a mangy v sekcii Anime Salón. Budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize, kresliacich súťažiach a kostýmovaní. Aj keď bude sekcia Anime len súčasťou bohatého programu Comics Salónu, pôjde o najväčšiu akciu tohto druhu na Slovensku.

Návštevníci si budú môcť oddýchnuť v príjemnom prostredí čajovne, prípadne si zahrať rôzne spoločenské stolové a kartové hry.

cs_02

Hostia z ôsmich krajín sveta
Festival Comics Salón bude skutočne medzinárodný aj vďaka účasti vybraných hostí z 8 krajín sveta (Slovensko, Česká republika, Poľsko, Francúzsko, Rakúsko, Dánsko, Egypt, Japonsko). Svoje diela a prednášky predstaví vyše 50 hostí, ktorí sú odborníkmi v oblasti komiksu, maľby, anime, hier a japonskej kultúry.

Medzi hlavné osobnosti komiksu patrí známy komiksový tvorca Jozef Gertli Danglár, ktorého ilustrácie z diela Roger Krowiak budeme prezentovať.

Prekladateľ Jan Kantúrek, ktorý pracoval na sérii diel Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta, príbehoch o Barbarovi Conanovi alebo rôznych komiksoch ako Slaine.

V neposlednom rade slovenský ilustrátor Juraj Mad Maxon, ktorý je autorom rôznych obrazov, ilustrácií a komiksov.

Comics Salón 2006 sa uskutoční v dňoch 15. až 17. septembra 2006 v priestoroch SÚZA na Drotárskej Ceste 46 v Bratislave. Začne sa v piatok (15. 9.) o 12:00 a skončí sa v nedeľu (17. 9.) o 24:00.

Ďalšie informácie nájdete na www.comics-salon.sk.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy