Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 12.4.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ejakulát vo vani, holenie genitálií, zapálené mandle a zasa ten anál

Blank

Prosím, berte na vedomie, že toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel.

bes19-new

Ejakulát vo vani
Už nejaký čas bývam s priateľkou v prenajatom byte a teraz čakáme dieťa. Problém je v tom, že s nami bývajú aj ďalší dvaja kolegovia. Všetci štyria pracujeme v jednej firme. Zistil som, že jeden zo spolubývajúcich vo vani onanuje. Zistil som to, lebo som už párkrát našiel vo vani stopy ejakulátu. Zaujíma ma, či môžem mať istotu, že je to dieťa moje, či moja priateľka nemohla otehotnieť práve vo vani. O jej vernosti absolútne nepochybujem, ale to riziko mi nedá pokoj.
Ivan, 28

Podľa mňa ide o veľmi malú pravdepodobnosť, štatisticky úplne bezvýznamnú, že by Vaša priateľka otehotnela vo vani. Spermie síce prežívajú dlho a sú dosť pohyblivé, ale je veľmi nepravdepodobné, že by si našli cestu do svätyňky Vašej partnerky. V každom prípade by bolo dobré (prinajmenšom z hygienických dôvodov) vyvesiť v kúpeľni nejaký oznam, v ktorom by ste neznámeho onanistu zdvorilo požiadali, aby po každej úspešnej ejakulácii – ak by ho to neobťažovalo – láskavo po sebe očistil spoločnú vaňu. Na vašom mieste by som zvážil svoje finančné možnosti a prenajal si v dohľadnom čase byt, hoci aj menší, v ktorom by som mohol bývať sám iba so svojou priateľkou a spoločným dieťaťom.

Holenie genitálií a mandle
Asi je to nezmysel, ale musím sa spýtať. Čítala som pred týždňom zapálenú diskusiu  o vzťahu análneho sexu a rakoviny prsníkov. Ja mám na srdci niečo podobné. Začala som si vyhoľovať rozkrok a vždy, keď sa vyholím, tak na druhý deň sa mi zapália mandle a mám na nich biele čapy. Môže to mať nejakú súvislosť, alebo sa mi to len zdá? Prosím, poraďte.
Karla, 18

Chcelo by sa mi povedať, že tu niet žiadnej príčinnej súvislosti, ale radšej si zahryznem do jazyka. Ó, samozrejme, že tu je súvislosť, len zatiaľ nevieme, aká. Armády vedcov, učencov a iných odborníkov možno práve v tejto chvíli urputne pracujú na odhalení vzťahu medzi vyhoľovaním dámskych genitálií a hnisavými ložiskami na mandliach. Pokým nás však neoboznámia s výsledkom svojho výskumu, trúfam si povedať, že medzi týmito dvoma vecami podľa mňa niet žiadneho prepojenia. Jediným logickým vysvetlením, ktorým môžem ako laik, ktorý sa, samozrejme, v ničom nevyzná, prispieť, je, že vždy, keď sa zbavíte huňatej baranice (pán Tomáš Dérer iste odpustí za výraz), tak obratom tam dolu nachladnete a zapália sa Vám mandle.

Ako je to s análom?
Neviem sa vysomáriť z análneho sexu. Niekde sa píše, že keď sa robí nežne a opatrne, tak je neškodný. Inde som si prečítal, že má byť len korením v sexe. A inde zasa stojí (v tantrickej literatúre), že je škodlivý a robí zlú karmu. Tak teraz buď múdry... Občas sa mi podarí moju manželku prehovoriť na anál, keď je vhodná situácia a atmosféra, raz ju to nesmierne vzruší a urobí sa tak, že mi ho skoro odcvikne, ako sa jej to všetko sťahuje, inokedy ma ani nepustí hlbšie a musím hneď von, lebo ju to bolí. Mňa to veľmi vzrušuje, no nerád by som jej ublížil svojou chlipnosťou. Ako to teda je? Ako sa na to pozeráte?
Ondro, 25

Z hľadiska hrubohmotného sveta a konzumného sexu by nemal byť análny styk škodlivý, pokiaľ sa vykonáva citlivo a s nehou. Reči o hroziacom riziku uvoľnenia zvierača a teda neskoršej inkontinencii sú podľa všetkého fámy, pretože o tom neexistujú dôkazy. Pri zachovaní pravidiel zvýšenej hygieny a zásad bezpečného sexu nedôjde ani k poškodeniu sliznice, ani k výmene vírusov.

Z hľadiska jemnohmotného sveta a komunikačného sexu to až také jednoznačné nie je. Napríklad tantra a taoizmus posudzujú súlož do konečníka pomerne negatívne. Staré indické texty uvádzajú, že súlož do konečníka spôsobuje obrátenie toku kundalini, čím vzniká tzv. prevrátené kundalini. Pojmom kundalini sa myslí hypotetický prúd energie, ktorý prúdi po chrbtici nahor. Výsledkom análnej súlože je teda podľa tantrikov zablokovanie stúpajúcej energie, ktorá sa tým pádom obracia nadol a uniká z organizmu, čo vraj spôsobuje oslabovanie tela a teda otvorenú bránu chorobám.

Čínske taoistické vysvetlenie je ešte o niečo zrozumiteľnejšie. Zmieňuje sa o dôležitosti dokonalého utesnenia konečníka, ktoré zaisťuje udržiavanie životných síl. Súlož do konečníka má vraj v krátkom čase za následok ochabovanie zvierača, čím vznikajú energetické straty. Z jemnohmotného hľadiska je totiž stiahnutý stav konečníka, čo je prirodzenou silnou fyziologickou a reflexívnou reakciou, dôležitý pre uzavretie kolobehu energií v našom organizme. Niečo ako naše telesné feng-šuej.

Aby som to uzavrel: v hodnotení análneho styku nie je moderná sexuológia zjednotená. Rozhodne na to ešte nikto neumrel (a ak áno, tak boli príčinou smrti iné dôvody ako samotná praktika), navyše, ak sa to robí s láskou a fortieľom, ide o obojstranne veľmi príjemne strávený čas. V zásade však treba mať na pamäti múdrosť starých materí, že netreba zbytočne často prekračovať zábrany, ktoré majú jednoznačne reálny zdravotno-hygienický základ.


Ďalšie články zo stredy 12. apríla 2006
Juraj Malíček: Parazitovanie na úspechu
Lukáš Krivošík: Prečo má škola študentov v paži?
Dušan Mikušovič: Sociálne mikrosvety v televíznom zákulisíPeter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [34]