Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 6.12.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Prírodné afrodiziakum - Malý onanista

Blank

Prosím, berte na vedomie, že toto je intímna besiedka a nie sexuologická poradňa. Nečakajte tu profesionálne rady kvalifikovaného lekára. Považujem sa za vcelku skúseného užívateľa života a v oblasti sexuálnych praktík som za tie roky nazbieral pomerne slušné empirické vedomosti, ale nie som žiadny atestovaný odborník. Preto mi, prosím, neposielajte vysoko odborné otázky z oboru gynekológie a pôrodníctva, urológie, dermatológie, alebo epidemiológie. V takom prípade sa radšej obráťte na odbornú pomoc, nie na internetový magazín. Taktiež ospravedlňte, že neposkytujem individuálne rady. Platia ma iba za napĺňanie tejto rubriky. Predpokladám, že uvediete meno alebo nick a vek, pod ktorým vás budem uvádzať. Ak nie, vymyslím si ho v záujme systémovej jednotnosti. Dovolím si upravovať vaše príspevky gramaticky i štylisticky, pri zachovaní zmyslu. Ďakujem za pochopenie i za dôveru.

pistanek2

Prírodné afrodiziakum
Mohli by ste mi odporučiť nejaké prírodné afrodiziakum pre ženu? Nič silné, chcela by som len zvýšiť svoju chuť na sex bez rizika otravy a podobne.
Alka, 25

Ľudia odpradávna verili, že ako afrodiziakum sa dajú použiť rôzne potraviny, zelenina, ovocie, bylinky, živočíšne produkty, alebo korenie. To sú najprírodnejšie afrodiziaká, pretože ak aj nepomôžu, rozhodne neuškodia. Poznám ľudí, čo prisahajú na suši (japonský pokrm zo surových rýb) alebo jahody (ale naozajstné, zo záhrady, a nie tie síce vizuálne nádherné, ale s chuťou penového polystyrénu, čo kúpite v hypermarkete) so suchým sektom. Niektorým potravinám sa prisudzujú afrodiziakálne účinky pre ich vzhľad, pripomínajúci pohlavné orgány (ustrice pre dámy, veľký banán pre pánov). Za najstaršie zachované afrodiziakum sa považuje sušený krokodílí penis. Netušíme, ako pomáhal. Známym staroegyptským sexuálnym stimulom boli aj jašteričie chvostíky a ostne morských ježkov. Aj niektoré druhy zeleniny majú povesť afrodiziaka. Pani de Pompadour varila kráľovi Ľudovítovi XV. odvar z koreňa mäty a zelerovú polievku na zlepšenie potencie. Osobne by som dal prednosť, keď už, tak surovému zeleru, lebo obsahuje všetky enzýmy a vitamíny, ktoré sa varom zničia. Súčasné francúzske ženy veria na účinok hľuzoviek posypaných čiernym korením, ale to je dosť drahá diéta. Rovnako môže zapôsobiť aj takzvané jablko lásky, teda paradajka s nasekanou bazalkou. A tiež ryža varená v sladkej smotane (posypaná cukrom a kakaom či škoricou pripomína krupicovú kašu). Na vidieku sa pečú koláče z ľanových semienok s čiernym korením a medom. V mlieku sa varia červené a strakaté fazule, ktoré sa potom posýpajú čiernym korením. Židovský talmud radí rozotrieť vo víne hrsť šafranu. Mimochodom, pridávanie prísad na zvýšenie žiadostivosti do vín je historicky známou vecou, teraz v zime dobre padne aj varené červené víno s novým korením, klinčekmi, škoricou a čiernym korením. Ale pozor na množstvo, chcete predsa súložiť, nie vyspávať opicu! A mužovi nenalievať! Ten nech sa usiluje! Abstinentom vraj zdvihne náladu a pohlavnú žiadostivosť ženšenový čaj, ale netuším, ako sa pripravuje, a kde sa ženšen zoženie. Sexuálne túžby vraj pozitívne ovplyvnia aj medové koláčiky (azda sa tým myslia klasické medovníky) či med s pečivom. Ďalej skúste datle, cesnak, chren, pečené gaštany posypané čiernym korením a soľou, sladké mandle, pistácie, čokoládu, kokosový orech so škoricou alebo strúhaný čerstvý zázvor, ktorý sa rozotrie s cukrom v pomere 1:1.
Je možno príjemné a zaujímavé písať a čítať o týchto pochúťkach, ale treba priznať, že ide viac o folklór ako o skutočnosť. Je mi ľúto, že vás musím sklamať, ale najlepším afrodiziakom je zrelaxovaná, oddýchnutá myseľ a telo, fyzické pohodlie, pozitívne naladenie, absencia stresu a príjemný, srdcu milý, čistý, voňavý a tuho vzrušený partner.

Malý onanista
Môj šesťročný synátor akoby práve objavil svoj penis. Asi sa niečo dozvedel v škole. Už viackrát som ho za ostatné dva týždne prichytil pri onánii, aj som mu znadal, ale nič nepomáha. Neviem, čo mu mám povedať, okrem toho, aby s tým počkal, až bude väčší. „Prečo?“ nasleduje otázka. Naozaj: prečo? Je to podľa vás normálne, že také malé dieťa onanuje? Ja som začal onanovať v dvanástich, a to si myslím, že som bol dosť predčasne vyspelý. Čo mu mám povedať, aby s tým prestal? Alebo to mám nechať tak?
Karol, 30

Nechcem Vám kaziť výchovnú koncepciu, ale svojimi zásahmi synovi vnucujete všetky možné negatívne konotácie o onánii a sexualite ako takej – niečo, čoho sa potom v dospelosti bude možno musieť prácne zbavovať v psychoterapeutickej skupine. Všetci chalani sú fascinovaní svojimi genitáliami a príjemnými pocitmi, ktoré si s ich pomocou vedia privodiť. Kedysi sa onánia považovala za nebezpečnú (spôsobovala vysychanie miechy, zmäknutie mozgu, zajakávanie, demenciu a podobne), takže rodičia i pedagógovia siahali po najextrémnejších prostriedkoch, ako deti a mládež od onánie odnaučiť. Podľa dnešných odborníkov však onánia v akomkoľvek veku nespôsobuje žiadne vážne škody. Z hľadiska konzumného pohľadu na sex je neškodná, otázkou je, či je neškodná aj z hľadiska jemnohmotného sveta a tantrických postojov k sexu. V každom prípade, ak rodič dieťaťu zakáže zaoberať sa svojím prirodzením, vnukne mu tým predstavu, že ide o niečo zlé, a môže mu zarobiť na vážny sexuálny problém v dospelom veku. Predpokladám, že Váš chlapec neonanuje pri nedeľnom obede, na ulici, alebo v škole, ale ak by predsa len bol s jeho správaním na verejnosti alebo doma nejaký problém, najrozumnejšie je zobrať si ho bokom a vysvetliť mu, že síce chápete, aké príjemné to je, ale že všetci chlapi také veci robia v súkromí, pretože nie každý sa rád pozerá na človeka, čo si drnká. Dávajte si však pozor na tón, ktorým to hovoríte, nemal by byť priveľmi výhražný a rozkazovačný. Ak je Vaše dieťa rozumné, pochopí to aj bez toho, a ak nie, ešte vždy ho môžete zdrať ako hada tak, že si na pipíka pred ľuďmi už viac nesiahne.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [6]