Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 29.11.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Polohy pri onánii - Manželovi sa nechce milovať

Blank

Prosím, berte na vedomie, že toto je intímna besiedka a nie sexuologická poradňa. Nečakajte tu profesionálne rady kvalifikovaného lekára. Považujem sa za vcelku skúseného užívateľa života a v oblasti sexuálnych praktík som za tie roky nazbieral pomerne slušné empirické vedomosti, ale nie som žiadny atestovaný odborník. Preto mi, prosím, neposielajte vysoko odborné otázky z oboru gynekológie a pôrodníctva, urológie, dermatológie, alebo epidemiológie. V takom prípade sa radšej obráťte na odbornú pomoc, nie na internetový magazín. Taktiež ospravedlňte, že neposkytujem individuálne rady. Platia ma iba za napĺňanie tejto rubriky. Predpokladám, že uvediete meno alebo nick, pod ktorým vás budem uvádzať. Ak nie, vymyslím si ho. Dovolím si upravovať vaše príspevky gramaticky i štylisticky, pri zachovaní zmyslu. Ďakujem za pochopenie i za dôveru.

Polohy pri onánii
Mám 16 rokov a dosť často onanujem. Zaujímam sa o rôzne techniky a polohy. Zistil som, že keď kľačím alebo čupím, nemôžem dosiahnuť orgazmus a ani plnú erekciu nemám. Bojím sa, že keď začnem sexuálne žiť, nebudem schopný pri určitých polohách dosiahnuť orgazmus. Aj keď sa usilujem zvyknúť si na tieto polohy pri onánii, vždy cítim silné nutkanie narovnať si nohy, a kým tak neurobím, nevyvrcholím. Aká je súvislosť medzi polohou (nôh) a schopnosťou orgazmu?
Andrej, 16

Treba si uvedomiť, že onánia a súlož sú dve veľmi rozdielne veci a odlišné zážitky. To, že pri onánii dosiahnete vyvrcholenie len v rámci istej polohy, neznamená, že v budúcnosti budete môcť mať pohlavný styk iba v tejto polohe. Aj napriek tomu by som sa na Vašom mieste usiloval vymaniť sa z toho zlozvyku, pretože nejde o nič iné, len o obmedzenie, ktoré ukladáte sám sebe. Na Vašom mieste by som skúsil nejaký čas vôbec neonanovať, a keď už to nebudete vedieť vydržať, tak potom onanovať v niektorej z polôh, v ktorých Vám to doteraz „nefungovalo“. Nevzdávajte sa a za žiadnych okolností nenarovnávajte nohy. Ak to zvládnete viackrát, prekonáte svoj zlozvyk a otvoria sa pred Vami celkom nové obzory sebaukájania.

Manželovi sa nechce milovať
Moje kolegyne a priateľky sa sťažujú na nenásytnosť svojich partnerov, ja mám opačný problém. Závidím im. Môj manžel má totiž oveľa slabšiu žiadostivosť ako ja, bolo to tak, už keď sme spolu chodili. Myslela som si, že sa chytí, ale v manželstve sa to zdá byť ešte horšie. Keď sa milujeme, tak sa mu to páči, o tom niet pochybnosti, ale ani zďaleka to nepotrebuje tak často ako ja. Vždy ho musím zviesť ja, on je pasívny. Mám pocit, že tajne onanuje, vidím to na množstve ejakulátu, ktorý po vyvrcholení zanecháva na mojom tele. Vyhovára sa, že je prepracovaný a vystresovaný, a že vtedy sa semeno dostatočne nevytvára. Podľa mňa ide skôr o lenivosť a sebectvo, zaoberať sa mojím uspokojením sa mu nechce. Potrebujem mať sex najmenej päťkrát do týždňa, jemu stačí raz. O počte jeho onánii nemám vedomie, nešpehujem ho. Neverný mi nie je, nie je ten typ, navyše je totálny domased. Vo voľných chvíľach zlepuje lietadielka. Nad neverou skôr uvažujem ja – a mám aj dosť príležitostí v zamestnaní. To ale s Vami nebudem riešiť. Zaujíma ma, či neviete o nejakom vitamínovom či neškodnom hormonálnom prípravku, ktorý by dokázal zvýšiť manželovu žiadostivosť a chuť na sex. To bude jeho posledná šanca. Poraďte.
Danica, 26

Prípravkov je plno, len je otázne, ktorý z nich je aj naozaj účinný. Ja osobne mám dobré skúsenosti s prípravkom Eregma Power, ktorý zvyšuje nielen žiadostivosť a potenciu, ale vo všeobecnosti dodáva človeku viac energie a chuti do života. Nie je určený len mužom, ale aj ženám. Ide o prípravok z prírodných látok, žiadna syntetická chémia. Jeho podstatnú časť tvorí výťažok z juhoamerickej liečivej rastliny maca, ktorá má veľmi dobrý efekt na sexuálne schopnosti. Rastie v Peru a nazývajú ju tiež „peruánsky ženšen“. Maca okrem iného stimuluje centrálny a periférny nervový systém a pohlavné žľazy. Podporuje dozrievanie vajíčok a spermií a zvyšuje ich počet. Rastlinné estrogény obsiahnuté v mace vstupujú do metabolizmu ľudského tela a podporujú rast aktívnych pohlavných hormónov. Maca sa dá kúpiť aj samostatne, v kapsuliach, ale to som nevyskúšal. V obidvoch prípadoch nejde o lieky, ale o potravinové doplnky, takže užívanie je prakticky bez rizika. Toľko k prípravkom. Je tu niečo, čo ma na Vašom maili zaráža, a to fakt, že Váš manžel radšej onanuje ako súloží s Vami. Je to naozaj tak, alebo ide len o Váš pocit? Prichytili ste ho už pri sebaukájaní? Priznal sa Vám k tomu sám? Alebo to usudzujete len z malého množstva ejakulátu (čo samo osebe na nič nepoukazuje)? Ak totiž naozaj pravidelne onanuje, príčina vašich problémov netkvie v jeho malej žiadostivosti, ale niekde inde, čo môže osvetliť iba on sám. Čojaviem, možno sa mu už tak nepáčite, možno ho už tak sexuálne nepriťahujete. (Škoda, že ste neuviedli, ako dlho ste manželmi.) Bolo by to hlúpe, ale aj s tým sa dá všeličo robiť. Treba sa starať o svoj vzhľad. Píšete, že je letecký modelár. Pri stavaní plastikových modelov sa používa lepidlo na báze trichlóretylénu, ktorého výpary môžu v koncentrovaných množstvách spôsobiť rôzne stavy omámenosti. Manželov pohlavný chlad však môže mať aj fyziologickú príčinu, napríklad zníženú hladinu testosterónu v krvi, čo môže mať rôzne zdravotné dôvody. Nepodceňoval by som to a na Vašom mieste by som mu navrhol návštevu lekára. Dajte mu najavo, že si oňho robíte starosti a že sa cítite zanedbávaná a Vaše sexuálne potreby nie sú uspokojované. Otvorene mu povedzte, že masturbovať je pod Vašu úroveň (a odpustite si zničujúcu iróniu, ktorá sa tu priam sama núka) a že s angažovaním vhodného milenca mienite počkať, kým sa vyjadrí on, prípadne kým niečo podnikne na nápravu momentálneho stavu, ak sa s tým rozhodne niečo robiť. Mimochodom, dlhodobé sexuálne zanedbávanie manželky (ale i manžela) považujem za legitímny dôvod na rozvod.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [13]