Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Pravablond | 31.10.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Kapitola ôsma - Švajčiarsko vs. Slovensko, svadba, dieťa a hlboké rozpaky

Blank

5. septembra – Pondelok
Mám pocit, ako keby som mala na čele neónový nápis MÁM CHLAPA, MÁM SEX, SOM ŠŤASTNÁ, aj keď to šťastie som si teda predstavovala podstatne jednoduchšie. Všetky moje kamarátky sa ma pýtajú, čo som so sebou robila, že tak fantasticky vyzerám. Všetci muži sa za mnou otáčajú a flirtujú so mnou aj takí, ktorí majú inak oči len pre extra virgin blond. Je to teda pekná nespravodlivosť! Trhový princíp vo vzťahoch! Máš chlapa, si žiadaný tovar, nemáš chlapa, nezavadzaj a zmizni do secondhandu. To čo je? Kapitalizmus v láske? Žiadam rovnosť šancí pre všetky dobré ženy!

Už mi z toho všetkého evidentne šibe. Nestačí, že sa musím rozhodovať, či pôjdem za svojou láskou do Švajčiarska, ešte aby som riešila problémy s Chrumkavým. Ale dalo sa čakať, že si nedá spred nosa len tak ľahko niečo vyfúknuť. Celý týždeň ma bombardoval mailami a dožadoval sa rozhovoru. Tak mi treba, že sa mi páčia chlapi, čo bojujú, čo sú schopní problémy riešiť, a nie odkladať, čo chcú diskutovať zoči-voči, a nie zbabelo cez mail alebo esemesky. Máš, čo si chcela! Vychutnaj si to, bude horšie!

A bolo. Toľko som sa vykrúcala z pozvaní na obedy a kávy, až som sa s ním zrazila na narodeninovej megaoslave spoločného známeho. Bolo neskoro odtiaľ vypadnúť, tak som sa rozhodla pre úprimnosť. Mala som v sebe už zo tri špeciálne miešané nápoje, v ktorých bolo viac alkoholu ako čohokoľvek iného, takže mi tá úprimnosť celkom šla. Vyklopila som mu všetko. Teda, primerane scenzúrované o pikantné detaily, ale všetko. Že mám milenca, ktorý sa práve kvôli mne rozišiel s inou, že je odo mňa o dosť veľa rokov mladší a že ide robiť do Švajčiarska a mňa tam ťahá so sebou. A že sa neviem rozhodnúť.

Chrumkavý mal však ako správny lovec zapnuté selektívne vnímanie. Zaregistroval len dve pre neho podstatné veci: že on odchádza preč a ja sa neviem rozhodnúť.
- Čo by si tam robila, prala mu špinavé ponožky a čakala poslušne na jeho návrat z práce? - spýtal sa. - Ty predsa nie si ten typ!
- Prečo mi nikto nechce veriť, že mojou jedinou životnou ambíciou je prať milovanému mužovi špinavé ponožky? - povedala som.
- Lebo ani ty tomu neveríš.
- Ale chcem tomu veriť!
- To určite.
- No veď dobre, robila by som si tam svoju robotu. Aj teraz väčšinu roboty vybavím mailmo, tak je jedno, kde sedím.
- Ale prosím ťa, veď by si tam do mesiaca bez kamarátov zmagorila.

Najstrašnejšie na tejto konverzácii bolo, že tie isté argumenty, ktoré použil on, som si v duchu hovorila aj ja. A tie isté argumenty mi deň predtým predkladala aj kamarátka Okulťáčka. Len ešte dodala, že potom, čo o mesiac zmagorím a o pol roka sa znechutene vrátim domov, budú už všetky vzťahy doma tak popretŕhané, že sa tu budem cítiť ešte osamelejšie ako tam. A bez lásky a bez sexu.

Druhé najstrašnejšie na tej konverzácii bolo, že som si ju, až na malé odchýlky v obrátenom garde, odbila aj s Mladým:
- Čo by som tam robila, prala ti špinavé trenky a čakala poslušne na tvoj návrat z práce? - spýtala som sa ja.
- Ale veď by si mohla robiť svoju robotu cez internet. Veď aj teraz väčšinu vecí vybavíš mailom, - povedal on. - Nie je jedno, kde sedíš?
- Ale ja sa potrebujem stretávať aj s niekým iným ako s tebou!
- Mne stačíš úplne ty!
- Ha, zrazu!
- Nebuď zlá.

o-blond8-2

Tretie najstrašnejšie na konverzácii s Chrumkavým bolo, že Mladý bol zas za hranicami, urazený, že som po jeho ponuke nechňapla všetkými desiatimi, a on bol tu, celkom pri mne a neurazený. V blikotavom svetle narodeninových lámp a po troch drinkoch aj nechutne sexy. Pochopil hru, pochopil, že nesmie tlačiť na pílu a že nesmie žobrať. Pochopil, že musí hrať chápavého kamaráta, ktorý mi len pomáha ujasniť si, čo vlastne chcem. Kamaráta ochotného otvoriť náruč, keď to bude treba a keď pekne poprosím. Zrazu som zatúžila ho o to poprosiť. Zrádzalo ma vlastné telo - a čo je horšie, zrádzala ma aj vlastná hlava. Blonďaviem. Iba on ma nezradil. Pekne ma odprevadil domov, počkal, kým mu zakývam z okna, že som živá a zdravá, a odišiel aj so svojím sexy telom a chlapským charakterom domov.

12. septembra – Pondelok
Ono to má niečo do seba nemať škrupule a hovoriť každému pravdu. Odkedy som Chrumkavému prezradila, že mám Mladého a som na rozpakoch, ako to riešiť, máme spolu zvláštny dôverný vzťah. Trochu mi to pripomína môj kamarátsky vzťah s Mladým, keď mi kedysi robil bútľavú vŕbu. Vlastne mi to celé pripomína ešte celkom iný vzťah, ale v obrátenom garde. Bola som vtedy nešťastne zamilovaná do kruto pravdovravného sviniara. Neskrýval predo mnou absolútne nič zo svojho bohatého paralelného sexuálneho a citového života. Často mi vravel, že sa pri mne cíti dobre, lebo nemusí nič predstierať. Veľmi si pochvaľoval, aká som rozumná, že náš občasný spoločný sex nekazím citečkami a žiarlivými scénkami ako iné ženy. Cha! Jemu som sex citečkami a žiarlivosťou nekazila, ale sebe teda áno. Teraz neviem, či súčasnú obrátenú situáciu mám považovať za svoju schopnosť poučiť sa z predošlých chýb, za konečné víťazstvo blond myslenia v mojej hlave, alebo len za prirodzený kolobeh vzťahových situácií v prírode.

Odsunula som rozhodovanie Mladý vs. Chrumkavý na krátko bokom, aby som sa mohla plne sústrediť na rozhodovanie Švajčiarsko vs. Slovensko. Ak sa to teda dá vôbec oddeliť. Tentoraz som si odpustila rozhodovacie tabuľky a skúsila si rovno predstaviť svoju budúcnosť vo Švajčiarsku.

o-blond8-3

Nech som sa akokoľvek snažila, nevidela som pred sebou žiadne lákavé obzory. Žiadny šťastný spoločný život s Mladým, žiadny nebeský sex a tichú dôvernosť, žiadne spoločné zariaďovanie domácnosti a nakupovanie sitiek na špagety, žiadne túlanie sa po pohľadnicových švajčiarskych mestečkách a prírode, žiadne večierky s novými priateľmi. To všetko neodbytne prekrývala predstava, ako sedím SAMA v našom spoločnom luxusnom byte, ako chodím SAMA po mestečkách aj prírode, ako sa nudím SAMA uprostred baviacej sa spoločnosti jeho priateľov a kolegov, ako osamotene čakám na spásonosný mail aspoň od nejakých známych.

19. septembra – Pondelok
Na radu kamarátky Okulťáčky som prestala teoretizovať a odišla som vizualizovať svoju budúcnosť priamo na tvár miesta. Do Švajčiarska. Myslela som si, že Mladý sa bude snažiť ukazovať mi naše spoločné perspektívy v tom najlepšom svetle, že ma bude lapať a pekne spievať, že budem musieť zozbierať všetko sebaovládanie, aby som si v jeho horúcej blízkosti udržala chladný odstup.
Chladný odstup nebolo treba. Ten medzi nami udržiavalo to, že bol nemilo prekvapený mojím neprimerane nízkym nadšením jeho švajčiarskym scenárom. Ale však áno, sex na privítanie bol reklamne nebeský a aj nasledujúca nedeľa ticho dôverná, ale nový pracovný týždeň mi predviedol realitu v plnej biede. Mladý od rána do noci v práci a ja sama v posteli, pri raňajkách, obede aj večeri, sama v meste, sama v obchodoch a došlo aj na to osamotené čakanie na akýko

Pravablond  viac od autora »
Vaše reakcie [2]