Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: David Reten | 27.3.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Volanie obludnej Zuzany

Blank

SOBOTA 29. marec 2008

10.40, Markíza
Ace Ventura – Volanie divočiny (Ace Ventura: When Nature Calls, 1995)
Výlet do Afriky je jediným pokračovaním, ktoré kedy Jim Carrey nakrútil, a pokladám ho snáď za ešte vydarenejší než prvý diel. I keď vyliezanie spoteného detektíva z nosorožieho zadku práve nemusím, genialita gumového Carreyho dosiahla vo Volaní divočiny strop. Všetko, čo prišlo potom, je už len neškodný mainstreamový popík.

20.00, Markíza
Pomsta Jackieho Chana (New Police Story, 2004)
Nebojte sa divného slovenského prekladu, nie je to o tom, ako Chan masakruje filmových kritikov, ktorí nechápu jeho vynaliezavé kúsky. Pomsta Jackieho Chana je návratom ku skvelej sérii Police Story a hoci je iná než predchádzajúce časti, je skvelá. Silným a nostalgickým príbehom chlapíka, ktorý po fatálnom zlyhaní rezignuje na život, ma Jackie skrátka dostal. A to sa film, prosím pekne, krúti viac okolo počítačovej hry a nastupujúcej generácie lotrov než okolo trikov malého gumového Aziata.

NEDEĽA 30. marec 2008

08.50, Markíza
Krásna mimozemšťanka (My Stepmother Is an Alien, 1988)
Kim Basingerová patrí k ženám, ktorým čas príliš neublížil a svoj nesmelý, no zároveň zrelý šarm naplno predvádza i vo filme o tom, ako tesné môže byť blízke stretnutie tretieho druhu.

22.35, Markíza
Sin City – Mesto hriechu (Sin City, 2005)
Pôvodné české vydanie diela Franka Millera mám na čestnom mieste na komiksovej poličke, no film sa, naopak, krčí niekde v druhom rade dvd. Vizuálne pekne štylizované spracovanie s kvantom známych tvárí, ale zároveň chladné a na môj vkus veru i príliš odťažité. Okrem Millera režíroval aj Quentin Tarantino, a hlavne Robert Rodriguez, ale dobre to, žiaľ, nenavarili. Iný názor tu.

PONDELOK 31. marec 2008

10.30, Jednotka
Kojak (2005)
Časy sa menia, a preto aj holohlavý policajný inšpektor je po tridsiatich rokoch opäť v akcii, no už s inou farbou pleti. Bez Tellyho Savalasa to asi nebude ono, ale Ving Rhames v hlavnej úlohe si pozornosť aspoň pri pilotnej snímke zaslúži.

22.00, Dvojka
Na pravé poludnie (High Noon, 1952)
Štvoroscarová westernová klasika má prvú hodinu zívaciu, nič poriadne sa v nej neudeje. Ale práve pomalý rozbeh, ktorý sa odohrá takmer v reálnom čase a ikonický Gary Cooper so šerifskou hviezdou robia zo snímky fajn zážitok.

UTOROK 1. apríl 2008

22.05, Dvojka
Bozk vraha (Killers Kiss, 1955)
Hoci je v poradí len druhým celovečerným projektom Stanleyho Kubricka, je Bozk vraha už filmársky poriadne vyzretý. Príbeh je pritom tuctový – o chlapíkovi, ktorý sa zaplietol so správnou ženou, ale nesprávnymi ľuďmi. Lež nebol by to Kubrick, keby z témy nevytrieskal oveľa viac, než by sa na prvý pohľad (z)dalo.

STREDA 2. apríl 2008

10.00, ČT 1
Zuzana je zase sama doma (1961)
Suchý, Šlitr, Suchý, Šlitr, Suchý, Šlitr, Suchý, Šlitr, Suchý, Šlitr, Suchý, Šlitr, Suchý, Šlitr!

ŠTVRTOK 3. apríl 2008

23.25, ČT 2
Obludy (Freaks, 1932)
Legenda počiatkov filmového hororu Tod Browning pôvodne vykročil iným smerom, pracoval napríklad na Intolerancii od D. W. Griffitha. Potom si však už našiel vlastný žáner a začal chrliť strašidelné snímky. V Obludách vychádza z detstva prežitého v cirkuse a vďaka nezvyčajnému polodokumentárnemu prístupu k príbehu znetvorených čudákov nakrútil jeden z najpôsobivejších a zároveň najkontroverznejších filmov svojej doby.

PIATOK 4. apríl 2008

23.40, Prima
Constantine (2005)
V komikse je síce hlavný hrdina blonďavý Anglán, ale aj s Keanu Reevesom sa Constantine stal parádnym výletom do sveta, kde poslednou baštou proti démonom je cynický a na všetko kašľajúci týpek.David Reten  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy