Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 15.1.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Koho máme nominovať na Novinársku cenu roku 2007?

Blank

Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation (NOS – OSF) vyhlasuje štvrtý ročník celoslovenskej súťaže Novinárska cena 2007. Súťaž je určená pre novinárov zo všetkých typov médií, celoslovenských a regionálnych, elektronických a printových, ako aj pre internetovú žurnalistiku.

Minulý rok T-Station v tejto súťaži obstál so cťou, pretože zo 48 nominácií na Novinársku cenu 2006 sa ušla jedna aj nášmu autorovi Lukášovi Krivošíkovi v kategórii komentárov. V kategórii najlepší krátky publicistický príspevok v printových médiách, ktorú inak vyhral Milan Lasica, bol mimoriadne ocenený Egon Alter za sviežu kritiku poklesnutej tvorby v oblasti textov populárnej hudby v príspevku „13 odpovedí pre Igora Timka“. Štatút súťaže nás prinútil prezradiť, že Egon Alter je vlastne náš kolega Rado Ondřejíček.

Do konca januára opäť môže redakcia T-Stationu prihlásiť autorov s textami, ktoré boli napísané v roku 2007. Ak máte tipy, kto si cenu z našich autorov zaslúži a za ktorý konkrétny text, napíšete jeho nadpis do diskusného fóra, budeme sa tým zaoberať. Štatút súťaže dokonca dovoľuje, aby nielen redakcia, ale ktorákoľvek súkromná osoba nominovala do tejto súťaže svojho favorita.

Príspevok má možnosť prihlásiť každý, kto riadne vyplní prihlášku a pošle ju elektronicky, poštou alebo doručí osobne do sídla NOS – OSF. Príspevky z printových kategórií a zvukové príspevky je možné prihlasovať aj prostredníctvom on-line formulára. Presné podmienky prihlasovania nájdete tu.

Podobne ako v minulom ročníku, budú udelené ceny v kategóriách za najlepšiu reportáž, za najlepší komentár v printových médiách, za najlepší rozhovor v kategórii printových médií, za najlepší rozhovor, besedu, diskusiu v kategórii elektronických médií, za najlepší regionálny príspevok, za najlepší analyticko-investigatívny príspevok, za najlepšiu novinársku fotografiu, za najlepší kreslený vtip, komiks, karikatúru a za najlepší článok publikovaný na blogu.

Keďže T-Station nie je blog, ale profesionálny magazín, súťaží v kategóriách spolu s printovými médiami.

Hodnotiť sa budú príspevky publikované alebo odvysielané v období od 1. januára 2007 do 31. decembra 2007.

Rada súťaže udelí aj dve špeciálne ceny. Cenu otvorenej spoločnosti venovanú pamiatke Karola Ježíka, ktorou chce podporiť investigatívnu žurnalistiku a upozorniť na výnimočnú novinársku prácu pri otváraní nových tém a prehliadaných problémov. Druhýkrát rozhodne o držiteľovi Ceny Združenia vydavateľov periodickej tlače Slovenska, ktorá ocení žurnalistický čin roka v printových médiách. 

Hlavným partnerom súťaže je Philip Morris Slovakia. PR partnerom je agentúra Prime time. Partnermi sú Združenie vydavateľov periodickej tlače Slovenska, Svetová banka (World Bank) a MEMO 98.Redakcia  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy