Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 17.3.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Oživené tance nie sú mŕtvoly na technopárty

Blank

Keď sa v Bratislave v apríli 2002 konal prvý Festival bratislavských folklórnych súborov, napísala som zlú recenziu hlavného programu Oživené tance do inZinu pod názvom Oživené folklórne mŕtvoly na technopárty a na informáciu, že o rok by tu mal byť takýto festival znovu, som reagovala výkrikom: Len to, preboha, nie!

Našťastie, nie každý hlas kritika je vypočutý doslovne a občas sa stáva, že organizátori sa dokážu poučiť z chýb a vyvíjať sa k lepšiemu. Nepripisujem si na pozitívnom vývoji festivalu nijaké osobné zásluhy, len si sypem popol na hlavu za ten výkrik, pretože ak by festival nemal žiadne pokračovanie, nedočkala by som sa jeho siedmeho ročníka, na ktorý sa mimoriadne teším. Stretne sa v ňom totiž všetko to, čo mám rada a čo považujem za pravý a zdravý spôsob narábania s folklórnym materiálom a tancom obzvlášť.

V piatok 28. marca 2008, v čase od 18.00 do 22.00, sa v SIBAMAC Aréne NTC v Bratislave uskutoční 7. ročník programu, ktorý nesie meno Oživené tance.

Návštevníkov čaká dynamický tanec a temperamentná hudba. Hlavnou hviezdou večera je Goran Bregovič a jeho Wedding and Funeral Band, i keď ja osobne sa viac teším na koncert GipsyCZ (tu nájdete moju recenziu jeho albumu) a ani tanečná šou medzi týmito dvoma hviezdami nebude rozhodne len do počtu.

Zámer organizátorov je zoskupiť na jednom mieste viac programov a vytvoriť tak hudobno-tanečné mestečko, kde si divák môže vybrať program plný rôznych hudobných a tanečných štýlov, v jeden deň spoznať viacero štýlov, ako aj nové trendy a experimenty v oblasti tanca a hudby na stredoeurópskej úrovni. Toto všetko robí festival rôznorodým a divácky príťažlivým.


Foto z Husľovačky II.: Lubomír Panák

Program:
18.00 – 19.00 Koncert GipsyCZ
19.00 – 20.00 Tanečná šou: Muzička, Dragúni, Todos locos del mundo, Tanečná ohňová show Anta agni, Johny Perfekto a hip-hop fakulta, Abadá Capoiera Bratislava, Akrobati.sk
20.00 – 22.00 Koncert Gorana Bregoviča a jeho Wedding and Funeral Band

Súťaž o dve vstupenky

Ak chcete byť pri tom, vstupenky si môžete nielen zakúpiť, ale aj vyhrať v našej súťaži (dve vstupenky na státie v hodnote 750 Sk/ks), stačí, ak správne odpoviete na našu súťažnú otázku.

Napíšte nám názov aspoň dvoch filmov Emira Kusturicu, ku ktorým zložil hudbu Goran Bregovič.

Odpovede posielajte do 25. 3. 2008 na e-mail redakcii. Výhercu vylosujeme a budeme ho kontaktovať mailom, preto nezabudnite uviesť správnu spiatočnú e-mailovú adresu.Redakcia  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy