Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 9.11.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Jedinečný Murcof v Bratislave už o týždeň

Blank

V piatok 16. novembra o 20:00 vystúpi v bratislavskom kostole cirkvi bratskej na Cukrovej 4 mexický hudobný skladateľ a producent Fernando Corona-Murcof z renomovaného britského vydavateľstva Leaf. Murcof je tvorca vážnej, pôsobivej elektronickej hudby s klasickými vplyvmi. Jej ohromujúcu silu predvedie v živom koncerte spojenom so sugestívnymi vizuálmi. Na úvod večera svoj nový sólový projekt predstaví Daniel Tóth, špičkový domáci experimentátor s ambientnou elektronikou.

Murcof tvorí unikátnu elektronickú hudbu s použitím klasickej inštrumentácie. Medzinárodnú reputáciu si získal už prvým albumom Martes, ktorý je unikátnym a vkusným spojením klasickej orchestrácie a elektronického minimalizmu, tento prístup ešte prehĺbil na druhom albume Remembranza, ponurej nahrávke s nesmiernou emocionálnou hĺbkou. Nový album Cosmos je skomponovaný výlučne z nahrávok klasických nástrojov. Je to vážne, zádumčivé dielo s mohutnými ťažkými zvukovými platňami a temnými rezonujúcimi katedrálovými drones, evokujúce nekonečnosť vesmíru a plynutie času. Corona za svoju tvorbu získal viacero hodnotných ocenení (cena Qwartz Electronic Music, nominácia na cenu Ars Electronica a i.) a je jednou z najvplyvnejších postáv svojho žánru. V Bratislave zahrá v rámci európskeho Planetarium Tour.

Pokiaľ Murcofova hudba evokuje vzdialené galaxie, tvorba ::.: alias Daniela Tótha akoby pochádzala rovno z iného sveta. Tento talentovaný producent a jeden z priekopníkov slovenskej experimentálno-elektronickej scény si už získal rešpekt ako polovica dua Poo, jeho tvorba zaznamenala pozitívny ohlas doma i vonku, o. i. aj na uznávanom serveri Brainwashed, ktorý mapuje inteligentné hudobné alternatívy. Jeho vystúpenie posilní Eskimo Elektra (spev) a VJ Zden (vizuály).

Viac info: www.wegart.skTlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy