Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 7.11.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Transglobal Underground zahrajú zajtra v Bratislave

Blank

Transglobal Underground sú síce z Británie, ale ich hudba je naozaj svetová a ani u nás nie sú neznámym pojmom. Ich koncert v bratislavskom Zrkadlovom háji 8. novembra 2007 umožní poslucháčom cestovať po svete severnej Afriky, Arábie, Indie a mnohých iných exotických miestach aj bez lietadiel či autobusov. No a komu sa nechce cestovať, môže sa jednoducho baviť a tancovať na hudbu, pri ktorej nikto len tak neobsedí.

Delta Disco je názov jedného zo starších hitov skupiny Transglobal Underground. V intre skladby môžeme počuť slová: „We bring you international transglobal conglomerate of music“ (live), a tak je to dodnes. TGU sa nevyhýbajú samplom a tanečným rytmom, zároveň je to však hudba plnohodnotná, aj čo sa týka progresivity a melodickej nápaditosti. Zároveň však vedia byť vtipní ako v skladbe z posledného albumu Moonshout, kde sa v skladbe z názvom It’s a Sitar spieva: „Milujem dievča, čo hrá na tú divnú gitaru, ale nie je to gitara, je to Sitar!”(oficiálne video k novému albumu).

To, že v hudbe nepoznajú hranice, dokazuje aj ich spolupráca na poslednom albume dvojice Page and Plant “Walking into Clarksdale”, TGU im boli predskupinou na turné k tomuto albumu (a nie naopak, ako môžete nájsť na niektorých stránkach).

Základnú zostavu TGU tvorí Tim Whelan (keyb., electronics), Johny Kalsi (dhol), Sheema Mukherjee (sitar, bass). Okrem nich sa však na pódiu objavujú aj hostia (MCs, speváci a speváčky, hráči na perkusie všetkých druhov...) Transglobal Underground live in Berlin, 14. 9. 2007.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy