Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 5.6.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Tohtoročná Lilly Allen sa určite nevolá Mika

Blank

Žiaľ, napriek všetkej snahe stalo sa mi také, že som počul asi desať minút vysielania rádia Expres. Moderátorka sa tri minúty rozplývala nad tým, ako nedokáže posúdiť, či súčasný zázrak menom Mika neznie presne rovnako ako Freddie Mercury, daj mu pánbožko mäkkého spočinutia. Aby som to hviezde domáceho éteru a prípadným ďalším nerozhodným poslucháčom všetkých dvadsiatich pesničiek Expresu uľahčil: Nie, Mika neznie a nespieva ako Freddie Mercury. Ferdiš mal hlas, Mika len takú jednorozmernú plochú fistulu použiteľnú v jedinej polohe.

Tá fistula mu upiera šancu na akýkoľvek serióznejší výraz. Mika je nútený po celý čas sa tváriť, akoby všetko, čo spieva, bolo určené deťom do dvoch rokov, lebo tie sú presne na také grimasy zvyknuté.
Keď sa však veci majú takto, prečo som teda nedávno napísal, ako veľmi sa mi páči singel Grace Kelly? Nuž preto, lebo Grace Kelly je výborná pesnička. Jednoduchá, až to bolí, rovnako chytľavá, aj keď po tridsiatich vypočutiach to už začína byť troška otrava. Takže, keď sme do ponuky hudby na stiahnutie dostali okrem singla v množstve verzií aj celý album Life in Cartoon Motion, zvedavo som sa naň vrhol. Bol som realista, ale zároveň som dúfal, že ešte jeden skvost nekomplikovaného rádiového popu by sa tam vyskytnúť mohol. Pesnička Lollipop, ktorá na albume nasleduje hneď po Grace Kelly, to teda určite nebude. Dobre vám radím, radšej ju nikdy ani nepočuť, pes Boby od Martina Madeja je oproti tomu komplikovanou jazzovou improvizáciou. Našťastie, nižšie už Mika po celý čas neklesne, aj keď blatnú hranicu ešte atakuje v skladbe Big Girl.

Stále ešte ostáva 8 pesničiek vrátane jednej skrytej, ktorá je pokusom práve o tú vážnu tvár, Mika napodobňujúci Thoma Yorkea je celkom smiešne počúvanie. A z tých ôsmich pokusov sa chalan nakoniec predsa ešte raz trafí. Love Today, taká retro disco ponáška na Jimmiho Sommervilla sa dá bez problémov párkrát otočiť. Zvyšok albumu je akurát taký priemer britského popu. Chvíľu Robbie Williams, chvíľu Scissors Sisters, nič, z čoho sa človek zloží, ale rádiá by spravili hit z čohokoľvek, tak ako to spravili z Relax (Take It Easy).

Bohužiaľ, Mika sa napriek vynikajúcemu singlu nestane mojou tohtoročnou Lilly Allen. Dopíšem túto recenziu a zasa si budem púšťať len tú Grace Kelly. O pár rokov neskôr si naňho spomeniem, a možno budem jediný na celom svete. Toto zatiaľ nevyzerá na dlhú a úspešnú kariéru.

Album Life in Cartoon Motion si u nás môžete hneď stiahnuť za 349 Sk.

Jednotlivé pesničky z neho si môžete stiahnuť za 39 Sk.Rado Ondřejíček  viac od autora »
Vaše reakcie [7]
:: Súvisiace reklamné odkazy