Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 24.1.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Zbytočný život

Blank

Vo štvrtok 25. 1. o 19:19 sa v Divadelnom klube Trezor v Bratislave uskutoční

literárne soirée pod názvom
Márius Kopcsay
alebo
Zbytočný život

Zopár užitočných tipov, ako aktívne márniť čas, ako hľadať veci, ktoré sa nedajú nájsť a ako stráviť obdobie prázdnin v dialógu s autorom troch poviedkových zbierok Kritický deň, Stratené roky, Zbytočný život a vynikajúceho románu Domov, pripravil Vlado Janček.

Márius Kopcsay
je trojnásobným finalistom súťaže Poviedka. Prvá zbierka poviedok s názvom Kritický deň uzrela svetlo sveta v roku 1998 a získala Cenu Ivana Kraska za najlepší literárny debut. V roku 2004 mu vyšla druhá zbierka Stratené roky a v roku 2005 román Domov. Román sa umiestnil vo finálovej desiatke najlepších kníh v súťaži Anasoft Litera. Márius Kopcsay zaň tiež získal ocenenie vo Veľkej cene za východoeurópsku literatúru (Großer Preis für osteuropäische Literatur), ktorú udeľuje rakúsky KulturKontakt. Jeho poviedky preložili do nemčiny, na český preklad čaká zbierka Stratené roky. V decembri 2006 vyšla jeho štvrtá kniha, zbierka poviedok s názvom Zbytočný život.

Zbytočný život
Zbierka poviedok, ktoré vznikli a zväčša sa odohrávajú na začiatku tretieho tisícročia, našej novej éry. Ponúkajú návod, ako aj menej zdatný, disponovaný a úspešný jedinec môže prežívať impozantné obdobie v prostredí kultúrnej a vyspelej spoločnosti.
“Stojím na kúpalisku a nenávidím sa. Pupok mi vyčnieva ďaleko pred seba, napriek tomu mi myšlienky občas ujdú smerom k mladej predavačke langošov, ktorá sa tak milo usmieva na každého zákazníka, teda i na mňa a ja sa pristihujem pri predstave, že by ma potešilo, keby sa na mňa usmievala nadštandardne, tak nejako osobnejšie, nadštandardnejšie než na iných. Keby to šlo.“ (str. 157)

Viac informácií nájdete na http://www.lca.sk/blox/cms/autori/kopcsay.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy