Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Zlatica Mokráňová | 15.1.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Čo nás čaká najbližší rok

Blank

„Čo ma čaká najbližší rok?“ je otázka, ktorú počujem denne koncom každého kalendárneho roka a začiatkom toho nasledujúceho. Pýtajú sa ju konkrétni klienti a ich otázky sprevádzajú želania, očakávania a zároveň obavy. Vypracovávanie individuálnych analýz mi prináša radosť a pocit, že moja práca má zmysel, najmä po roku. 

„Prišiel som znova. To, čo ste mi predpovedali, sa splnilo na 90 %,“ ohlásil sa mi životom ostrieľaný rozvedený muž. A ešte v ten istý deň ma navštívila nežná blondínka: „100 % sa splnilo z toho, čo si mi povedala pred rokom. Radšej už nič nechcem vopred vedieť.“ A objednala ku mne svoju najlepšiu kamarátku. Výrazové prostriedky v predpovedi som volila podľa miery citlivosti klienta, takže pre mňa táto spätná väzba znamená, že sto percent je veľa a deväťdesiat tak akurát. Asi.

V novinách písali, že mám podať športku
Zložitejšie je to s tvorbou univerzálnych horoskopov pre dvanásť slnečných znamení. Predstavte si, že poznáte dvanásť rôznych typov riaditeľov firiem a každá z nich pôsobí v inej oblasti na trhu. Máte k dispozícii iba informáciu o pozícii Slnka-riaditeľa a nie ostatných planét-zamestnancov. Nie sú vám známe fakty o schopnostiach, aktivite a právomoci marketingového, obchodného, technického, alebo výrobného riaditeľa. Netušíte nič o kvalitách technika, programátora, skladníka, či iného zamestnanca. Vnútorná politika firmy zvaná rádix je pre vás zahalená tajomstvom a riaditeľ zvaný Slnko, na základe jeho očarujúcej osobnosti, od vás ako externého subjektu požaduje relevantnú analýzu úspešnosti firmy na najbližší rok. Nič viac ako všeobecné tendencie mu nedokážete poskytnúť a on po prečítaní analýzy podobne ako jedna blogerka na margo denných komerčných horoskopov s čistým svedomím skonštatuje: „Akceptujem len to dobré, je to pravda.“ V prípade zlého: „Len strašíte, veď to aj tak nemôže sedieť."

Ak by som hovorila o astrologických tendenciách na tento rok len z pohľadu pozície Slnka vo vašom horoskope, tak by ste sa možno dozvedeli niečo o tom, ktoré znamenia si majú dať pozor na prejedanie sa, ktoré čaká materiálne zlepšenie, ktorým sa napríklad oplatí investovať energiu viac do vzťahov a ktorým do vzdelania a vy by ste na konci roka zistili, že sa niečo z toho splnilo a niečo nie. Prečo? Lebo „jediné, čo je v rádixe jednotlivých znamení spoločné, je to, že Slnko sa nachádza v tej istej dvanástine výseku zverokruhu“, čo sa dočítate okrem iného v článku Ako sa zostavuje predpoveď na tejto astrologickej stránke a zároveň si môžete prečítať Astrologický rok 2007.

Potrebujete vlastný horoskop?
Ak sa vyznáte aspoň trochu v astrológii, poznáte nielen dátum, ale aj hodinu, minútu a miesto svojho narodenia a máte záujem o presnú predpoveď na najbližšie dni, môžete si ich vygenerovať, aj nechať zasielať na e-mail zo zverokruhu. Určite zistíte, že často aj niekoľko dní po sebe čítate to isté a nie je text kvetnato pestrým ako ten v novinách a časopisoch. Nuž, pravda býva krutá. Pokiaľ vás začnú nahlodávať pochybnosti o jeho pravdivosti a život v porovnaní s horoskopom vnímate ako silne podliehajúci aj nezaznamenaným výkyvom, nalistujte si alebo kliknite na lunárny kalendár. Obežnica Zeme spôsobuje príliv a odliv oceánov. Človek je z veľkej časti tvorený vodou, a Mesiac teda dokáže hýbať aj rôznymi tekutinami v tele, tým ovplyvňovať emócie, a to nielen po bujarej silvestrovskej noci.

2007
Z numerologického hľadiska každý rok tvorený určitým zoskupením čísel vyžaruje neviditeľné magické pôsobenie. V individuálnej analýze sa však rok nezačína pre väčšinu ľudí 1. 1., ale dátumom narodenín a každému prináša čosi špecifické v roku, mesiacoch, týždňoch, aj dňoch. V článku však nie je toľko priestoru, aby som načrtla všetky druhy základných numeroskopov aj s ich špecifikami a každý si mohol nájsť ten svoj a redukcia na deväť ročných vibrácií by mohla vyvolať to isté ako v prípade dvanástich slnečných znamení. Budem sa teda venovať numerologickému rozboru roku. Význam v tomto prípade majú jednotlivé číslice a tiež ich súčet.

Vezmúc do úvahy gregoriánsky kalendár používaný vo väčšine sveta, vstúpili sme do roku, ktorý tvorí dvojka umocnená dvoma nulami a sedmičkou, čo súčtom dáva deviatku. Pamätám si, že na sklonku 20. storočia sa akoby vrece roztrhlo s pozitívnymi domnienkami do ďalšieho tisícročia začínajúceho sa dvojkou. Každý si predstavoval, že akoby šibnutím čarovného prútika zmiznú egoistické pohnútky konania vyjadrené jednotkou a ľudia sa zamerajú na altruistické rozdávanie sa pre iných, duchovný rozvoj bude znamenať viac ako čokoľvek iné a všetky problémy sa začiatkom nového tisícročia vyriešia. Ale my nežijeme v rozprávke, a ak aj áno, tak má s veľkou pravdepodobnosťou názov Kocúrkovo.

Tvrdé jednotky a nežné dvojky
Podstata jednotky a dvojky v základnej pozícii v dátume je značne rozdielna. Jednotka je mužnosť, autorita, odvaha, jasnosť, sila, dôvtip, úspech, ale aj často zbytočná tvrdosť, presvedčenie o svojej pravde a ego, ktoré sa prejavilo za tisíc rokov v plnej svojej kráse. Dvojka vyjadruje citlivosť, predstavivosť, vnímavosť, trpezlivosť, nežnosť, srdečnosť a láskavosť, ale aj citovosť, vrtkavosť a váhavosť. Tí, ktorí odsúvajú v tomto tisícročí nepredvídateľný a nepochopiteľný svet citov na vedľajšiu koľaj a uplatňujú bezvýhradne vo svojich vzťahoch iba vzorec správania rodičov a starých rodičov, vzdávajú sa najväčšej životnej energie, aby ju postupne premenili na jej deštrukčný protipól – strach. Začíname sa s dvojkou učiť, ako žiť a nechať žiť. Ako pevnú vôľu a rozhodnosť použiť vo veciach lásky. Ako rozlíšiť pochlebovačov od čistého úprimného prejavu citu človeka. Ako spoznať nepredvídateľné intuíciou – to je úloha na ďalších tisíc rokov.

Duchovné sedmičky a revolučné osmičky
Mnoho sa už popísalo o rokoch končiacich sa číslom 8, ktoré pravidelne prinášali revolučné zmeny v usporiadaní spoločnosti – rok 1848, 1918, 1938, 1948, 1968, ale my sme vstúpili ešte len do roku 2007, ktorý sa končí číslicou duchovného poznania 7. Pridáva k dvojke ďalší citový rozmer, pretože sa snaží o duševné osvietenie cestou sebapoznania. Z celospoločenského hľadiska schopnosť nezávislosti od svetských túžob a osobnej zaujatosti podstaty prvočísla pomáha tam, kde predtým iní stroskotali. Dáva predpoklad dosiahnutia mierových dohôd v sporoch iných ľudí, lebo obsahuje vieru v spravodlivosť. Averziou voči pozemským statkom i materiálnemu prospechárstvu podnecuje viac dávať ako brať. A miluje cesty skutočné, aj tie vo sférach fantázie. Obe čísla sú však zároveň symbolom veľkej závislosti. Od ľudí a ilúzií o nich.

Napríklad: Čo na tom, že mi Fero nevrátil peniaze, ktoré som mu naposledy požičal, veď je to kamarát a raz mi to vráti aj s úrokmi. Určite. Alebo: Vôbec nevadí, že ma kolegyňa ohovára na každom kroku, veď ona je v hĺbke duše veľmi dobrý človek, rada jej prácu vezmem aj za ňu a naložím si ju na svoje plecia. Prípadne: Dám partnerovi ďalšiu šancu, veď sľúbil, že s tou druhou prerušil všetky kontakty.

Zlatica Mokráňová  viac od autora »

:: Súvisiace reklamné odkazy