Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Listy z Kanady zobraz všetky zobraz všetky

  1 | 2  
Kedy sa svet zbláznil?
[17]
Peter Petro | 11.5.2006
V dvadsiatom storočí, ktoré Karl Kraus nazval ?storočím vagíny?? Bola to druhá svetová vojna? Prvá? Či musíme zájsť ešte trochu dozadu k francúzskej revolúcii? Alebo sa pridáme k Solženicynovi, ktorý si myslí, že renesancia bola tou nesprávnou cestou? Nemôžeme sa vrátiť do stredoveku! »
Čo nám dávajú modly?
[2]
Peter Petro | 4.5.2006
Svetová literatúra, umenie a hudba dakedy patrili k absolútne nutnému minimu. Spolu s tým, ako máme jesť bez mliaskania, ako sa máme obliekať a ako sa rozprávať so staršími ľuďmi. Možno vás bude zaujímať, čo už dnes nemusíte vedieť. »
Že máte aj vy tajný život?
[10]
Peter Petro | 27.4.2006
Tajný život nemusí nevyhnutne viesť hneď do postele, hoci tam väčšinou naozaj vedie. To preto, že dnes na sex kladieme oveľa väčší dôraz ako iné kultúry. Dakedy bola napríklad ľudská dôstojnosť dôležitejšia ako sex. Aj láska bola dakedy dôležitejšia než sex. »
Ach, tí slovenskí emigranti!
[10]
Peter Petro | 20.4.2006
Prečo vás emigranti svojím správaním sklamali? Veď je to náš národný šport, jeden na druhého kašľať, prečo by po mnohých rokoch života v zahraničí americký, kanadský, či akýkoľvek Slovák nemal zostal verný svojmu slovenskému JA: kašľal, kašle a bude kašľať na druhých Slovákov! »
Dobrodružstvá mladej umelkyne
[13]
Peter Petro | 6.4.2006
Stavím sa, že netrvalo ani týždeň, pokiaľ ju dostal do postele. Veď mohol byť šarmantný a ona mu mohla odolávať. Nie je ľahké odolať, keď pridáš k šarmu aj luxus a múzeá a zákusky a novú garderóbu a najmä dojemnú pozornosť. Samozrejme, že do toho nešla ako prostitútka za holým zárobkom. »
Patriarchát sa blíži
[13]
Peter Petro | 30.3.2006
Kašlete na budúcnosť? Na naše etnikum? Na prežitie? Potom ste narcistický relativista. Ak neplánujete mať tri-štyri deti, sami sa odsudzujete na vymretie. Spolu s vami vymrie to najcennejšie z vás, o čom si myslíte, že prežije aj vašu osobnú smrť. Skončí sa váš svet! »
Investičný poradca radí kupovať zlato. Okamžite!
[6]
Peter Petro | 23.3.2006
Tehlička sa dá ľahko sfalšovať, ale s mincou je to komplikovanejšie. Na druhej strane, minca sa dá ľahko predať, prenášať aj ukryť. Musíte si ich kúpiť hneď, pretože podľa niektorých správ sa na Irán zaútočí koncom marca, asi dvadsiateho ôsmeho. »
Málokto vie, čo dokáže ušľachtilé šampanské
[2]
Peter Petro | 15.3.2006
Ochutnávka vína je najobľúbenejším miestom pre ženské lovecké výpravy. Skráti ten hrozivý a pre mňa fascinujúci rituál stretnutia, keď muži i ženy sú už uvoľnení a vidia svet zafarbený na veselo. Všetko sa niekedy odohrá kozmickou rýchlosťou. Tak to bolo aj teraz. »
V čakárni života
Peter Petro | 9.3.2006
My ľudia vlastne vôbec nežijeme, len čakáme na život, ktorý sa odohrá niekedy v budúcnosti, zrejme ak sa splnia nejaké podmienky. Kdeže je ten vytúžený život, ktorý by sme mali žiť, ako sa hovorí: hic et nunc ? tu a teraz? »
O hrôzostrašnej alergii
Peter Petro | 2.3.2006
Doktor mi povedal, že farmakológia proti mojej alergii ešte nič nevynašla. Len laxatíva. Aj tie fungujú len dočasne, keď človeka prinútia myslieť na iné veci. Poradil mi, aby som si našiel profesiu, kde by sa moja alergia nejavila ako paralyzujúci hendikep. »
:: Súvisiace reklamné odkazy
  
  1 | 2
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%