Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 9.1.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ktorý expert na teóriu superstrún spolupracoval na filme Déja Vu?

Blank

Zvláštnym javom zvaným déj? vu, ktorý poslúžil tvorcom rovnomenného filmu na vystavanie zápletky, sa zaoberajú biológovia, psychiatri i fyzici. Existuje niekoľko teórií, od viac-menej racionálnych po celkom senzačné.

Niektorí vedci pod vplyvom nových objavov v kvantovej fyzike tvrdia, že déj? vu môže byť výsledkom náhodného preľnutia paralelných svetov v okamihu, keď dôjde k narušeniu štruktúry časopriestoru. Práve na tejto teórii je vystavaný aj film.

Aby tvorcovia lepšie pochopili, ako si špičkoví odborníci v súčasnosti vysvetľujú fungovanie času, vydali sa priamo k prameňu: oslovili niekoľko vo svete uznávaných fyzikov vrátane experta na teóriu superstrún a profesora fyziky na Kolumbijskej univerzite, ktorý má na konte veľmi populárne knihy Štruktúra vesmíru a Elegantný vesmír.

Ak nám mailom do redakcie  napíšete meno toho vedca najneskôr do stredy 12:00 hod., môžete vyhrať dva lístky do kina na film Déj? Vu.

Správnu odpoveď  nájdete aj na Filmových bleskovkách. A recenziu, že sa vám na tento film skutočne oplatí ísť, ponúka náš filmový redaktor Juro Malíček.Redakcia  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy