Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 18.10.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

11 vecí, ktoré privedú muža do extázy. V globáli a bez záruky

Blank

Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel.

besiedka46

Čo vzrušuje chlapov?
Poraďte mi, čo najviac vzrušuje chlapov? Chcem priviesť môjho milého do extázy, a keďže na moje otázky, čo ho najviac vzrušuje, mi odpovedá, že ja celá, tak by ma zaujímalo, čo funguje na mužov v globáli. Ďakujem.
Klára, 25

Muži v globáli neexistujú. Každý je iný, takže odpoveď na Vašu otázku nie je práve najľahšia. Samozrejme, za seba by som odpovedať dokázal, no moje sexuálne preferencie nie sú pre tento článok dôležité. A ako môžem vedieť, aké sú sexuálne preferencie Vášho partnera? Rôznorodosť ľudských sexuálnych chúťok tvorí pestrú mozaiku všelijakých dotykov, manévrov, polôh, spôsobov a rituálov. A netýka sa to len mužov. Aj ženské sexuálne potreby a záujmy sa vyznačujú rozmanitosťou. Keď pred rokmi americkí vedci Masters a Johnsonová najali za peniaze niekoľko desiatok žien, aby im tieto predviedli svoje spôsoby masturbácie, s prekvapením konštatovali, že ani dve to nerobia úplne rovnako. Všetky poznatky dotyční vedci uverejnili v objemnej publikácii a dodnes ich napádajú početní oponenti za to, že vraj nezmapovali sexualitu normálnych ľudí, ale len rozkoše vybranej skupiny nájomných sexuálnych experimentátorov, ktorí boli ochotní za peniaze predvádzať svoje sexuálne praktiky. Že vraj normálni ľudia nemajú také čudesné sexuálne preferencie.

Nie je jednoduché nájsť nejaký spoločný menovateľ pre mužov „v globáli“, ako ste sa vyjadrili. Na základe vyskúšaného, prečítaného i vypočutého by som si trúfal povedať, že na 90 % mužov pozitívne a stimulujúco pôsobí:

- keď sa mu niekde vonku alebo v spoločnosti priznáte, že pod sukňou alebo šatami nemáte nohavičky

- keď si doma oblečiete dráždivú bielizeň (ale nie takú vulgárnu a lacnú zo sexshopu) s pančuchami na podväzkový pás alebo samodržiacimi

- keď máte lodičky na vysokých opätkoch

- keď máte nejako kreatívne alebo kompletne vyholený rozkrok

- keď mu predvediete sebaukájanie, prípadne s pomocou nejakej erotickej hračky

- keď nemáte zábrany sa pred ním vycikať

- keď mu viete dobre masírovať penis

- keď viete brať sex s humorom

- keď ho primknete k pohlavnému styku na neobvyklom mieste

- keď máte sexuálne citlivý a dráždivý konečník

- keď virtuózne ovládate feláciu

To všetko je však bez záruky. Možno že práve Vášho partnera nič z toho neosloví. To, čo ho vzrušuje a priťahuje, sa musíte dozvedieť predovšetkým od neho.

Ľudská sexualita je nesmierne pestrá. Práve táto nesmierna rôznorodosť predstavuje tú najpríjemnejšiu stránku života.

Malé prsia
Mám veľmi malé prsia a zdá sa mi, že môj priateľ s nimi nie je spokojný. Občas na tú tému aj žartujeme, ale ja za jeho humorom cítim reálne jadro. Som ochotná podstúpiť aj plastickú operáciu, zaujíma ma však, či neexistuje aj nejaká iná cesta.
Janka, 20

Málokto sa narodí taký, aký by si želal byť. Prečo však práve prsníky prinášajú ženám také problémy, že pre ne sú schopné utrácať desaťtisíce, to netuším. Myslím si však, že v dnešných časoch hrá veľkú úlohu spoločnosť. Na stránkach lesklých farebných magazínov vidíme prekrásne ženy s perfektným mejkapom a poprsím. Málokto si uvedomuje, že táto bezchybná dokonalosť je dielom grafikov pracujúcich s Adobe PhotoShopom a podobnými nástrojmi.

Dnešná doba je postavená na imidži. Kedysi sa to viac-menej týkalo iba herečiek či anonymných modeliek, dnes sa i medzi nami, pospolitými a obyčajnými ľuďmi nájde len málo takých, ktorí sa jednoducho zmieria s tým, čo dostali od "matky prírody". Je nezmysel vytvoriť si utkvelú predstavu, že treba mať 60 cm v páse a 100 cm okolo hrude, a ináč že nemá život zmysel.  

Ak sa spýtame akejkoľvek ženy, či je spokojná so svojím poprsím (nohami, bruchom, vlasmi, ramenami, bokmi, zadkom), dostaneme v najlepšom prípade odpoveď: „Áno, ale...“

Takže čo sa dá s prsníkmi robiť? Ako najradikálnejšie riešenie sa nám núka plastická chirurgia, resp. implantácia silikónových protéz. Medzi tzv. celebritami je taká populárna, že bulvár o nej referuje spôsobom, ako keby šlo o bezvýznamný zákrok, ktorý už robia na vrátnici. O problémoch, ktoré sa dakedy po takých operáciách objavia (krvácanie, infekcie, zatvrdnutie, deformity, strata citlivosti bradaviek atď.), sa už tak veľmi nehovorí. Pritom asi 8 % percent žien, ktoré túto operáciu absolvovali, si muselo dať implantáty do troch rokov odstrániť. Navyše, zotavenie po plastike je veľmi zdĺhavé. Ak chcete naozaj kvalitu, vysolíte od 30 000 do 50 000 Sk. A to ešte stále nemáte nič zaručené.

Občas sa v tlači objaví reklama na zaručene účinné tabletky na zväčšenie pŕs. Samozrejme, ide o podfuk.

Treťou možnosťou je cvičenie. Znie to možno málo pravdepodobne, ale niektoré druhy cvikov môžu občas zdanlivo zväčšiť obvod hrudníka, no tu skôr ide o upevnenie ostatných partií tela. Najčastejšie sa však prsia cvičením, naopak, zmenšia. V skutočnosti totiž prsia tvorí predovšetkým tukové tkanivo a to sa cvičením zmenšuje, lebo ho nahrádza svalovina. Na prsníkoch žiadnu svalovinu nemáte, takže matematika je jednoznačná.

Pozrime sa na to radšej ináč: nezišlo Vám na um, že práve také prsia, aké máte, sa môžu Vášmu priateľovi páčiť?

Za tie peniaze, čo by Vás stála operácia (s neistým koncom) si radšej na budúci rok urobte peknú dovolenku pre dvoch pri Stredozemnom mori.


Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [43]
:: Súvisiace reklamné odkazy