Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 1.6.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Informačná tabuľa alebo Ako sa vyznať na tejto Stanici?

Blank

Informačná tabuľa alebo Ako sa vyznať na tejto Stanici?

Vitajte. Aby vám nebolo treba veľa premýšľať, tu sú otázky, ktoré sa chcete spýtať:

 Čo to tu vlastne všetko je a čo sa s tým dá robiť?
Čo sa dá robiť v tom Magazíne?
Čo je to Video on Demand a ako sa to používa?
Čo je to Adult?
Čo je to Games?
Na kerého oného sa tu vôbec mám registrovať?
A keď sa nezaregistrujem, tak čo mi môžete?
Čo je to ten môj profil?
Čo to tu sú za Body a načo sú vlastne dobré?
Čo za správy sa to tu vôbec dajú posielať?
Ako sa používa SMS brána?
Za čo všetko tu treba platiť?
Ako sa tu dá platiť?

Čo to tu vlastne všetko je a čo sa s tým dá robiť?

Toto je portál nazvaný T-Station.sk, prevádzkovaný spoločnosťou Slovak Telekom a má pre vás k dispozícii tieto sekcie:

Magazín
Video on Demand
Adult
Games

Vypísané ich vidíte v hornej lište. Ak kliknete na niektorú z nich, okamžite sa dostanete na titulku príslušnej sekcie.

Časom, a nebude to tak dlho, tu toho bude oveľa viac, pretože, ako vidíte, na hornej lište máme ešte kopu voľného miesta.

Čo sa to dá robiť v tom Magazíne?

Magazín v rámci T-Station.sk je akýmsi nepriamym pokračovateľom kedysi výborného, obľúbeného, a predsa zaniknuvšieho magazínu inZine. Čo znamená, že bude a možno už aj je rovnako výborný, ba čo viac, ešte lepší.

Píšu preň tí istí ľudia a samozrejme mnoho ďalších. Články sú o všetkom možnom, hlavne však exkluzívne a kvalitné. Ak sa prekliknete cez hornú lištu na titulku Magazínu, alebo ak kliknete na niektorý z jeho článkov, všimnite si vľavo hore zvislé menu. To sú rubriky, v ktorých sú články triedené.

Články pribúdajú vo všetky pracovné dni, minimálne štyri denne. Staršie články nájdete pod novými v odstavci nazvanom paradoxne Staršie články. Nájdete ich tiež v jednotlivých rubrikách. Všetky články zoradené za sebou od najnovšieho po najstarší, nájdete po kliknutí kapitoly v ľavom menu s názvom Všetky články.

Ku každému článku môžete diskutovať. Ak však nechcete ostávať v anonymite, musíte sa najskôr zaregistrovať. Registrácia je v diskusii dobrá preto, aby všetci diskutéri vedeli, s kým majú dočinenia, aby si ľudia navzájom nekradli mená a tak ďalej. Sme dobré čítanie pre dobrých čitateľov, a teda aj diskutujúcich.

Články môžete aj hodnotiť. Na to slúžia Body. Ak sa vám niečo extra páči, tak na samom spodku článku je taká výrazná zelená lišta, cez ktorú článku pridelíte počet bodov z vášho portálového konta.

Všetko ostatné, prípadne niečo nové týkajúce sa magazínu, pochopíte veľmi rýchlo, stačí občas pozorne čítať.

Čo je to Video on Demand v časti Filmy a ako sa to používa?

Video on Demand je, povedané oficiálne, spôsob predaja multimediálnych licencií prostredníctvom internetu. Povedané ľudsky, je to virtuálna videopožičovňa. Taká, v ktorej môžete pozerať filmy, ale nemusíte po ne nikam chodiť, ani ich chodiť vracať a nikto vás nebuzeruje, ak aj stratíte váš preukaz.

Na Video on Demand sa dostanete cez záložku v hornej lište, je modrej farby a je na nej napísané Filmy. Poprípade kliknutím na niektorý z filmov, ktoré sa objavia na titulke T-Station, prípadne iných sekcií.

Filmy sú triedené podľa žánrov. Všetky filmy zoradené za sebou od najnovšieho po najstarší, nájdete po kliknutí kapitoly v ľavom menu s názvom Všetky filmy.

Video on Demand je určené pre všetkých, dokonca aj pre neregistrovaných návštevníkov. Registrovaní však majú viacero výhod. Môžu napr. využívať viac spôsobov platieb.

Na používanie Video on Demand potrebujete mať nainštalovaný Windows Media Player vo verzii 9 alebo vyššej.

Celé to funguje takto:
Vyberiete si film z katalógu VoD. Môžete si o ňom prečítať všetky dostupné informácie, poprípade si zadarmo pozrieť trailer, prečítať recenzie ostatných návštevníkov, podiskutovať a tak ďalej.

Kliknete na ikonu "Kúpiť film".

Následne sa môžu stať dve veci. Alebo sa do vášho počítača začne sťahovať celý film, pričom si najskôr vypýta miesto, kam sa má na vašom harddisku spokojne uložiť. Je to asi tak 500 až 700 MB dát. Je celý všelijako zašifrovaný, takže bez zaplatenia si ho nepozriete. Tiež sa ale môže stať, že sa priamo otvorí Windows Media Player a bude chcieť film spustiť, takže rovno prejde k plateniu, o ktorom hovorí hneď ďalší bod.

Keď sa ho pokúsite spustiť (pokúste sa to cez Windows Media Player), nastane spojenie s licenčným centrom. Následne dostanete informáciu o cene filmu a vyberiete si spôsob, akým chcete platiť.

Keď zaplatíte, uvoľní sa licencia a film sa spustí. V priebehu najbližších 48 hodín ho môžete pozerať na tom počítači, na ktorom bola získaná licencia.

Pokiaľ máte pripojenie DSL DATA (okrem DSL Data 200) s obmedzeným počtom dát, dobre si rozmyslite, či budete filmy sťahovať cez pracovné dni, alebo radšej počkáte na víkend, keď sa vám prenesené dáta nepočítajú. Pri sťahovaní v bežnej prevádzke sa vám aj pri sťahovaní filmu počítajú dáta a ak prekročíte limit vášho DSL programu, budete ich musieť zaplatiť.

V prípade, že vám na sťahovaní filmov niečo nefunguje, kontaktujte našu technickú podporu. Najlepšie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 / 123 777.

Čo je to Adult?

Áno, máme aj sekciu pre dospelých. Zatiaľ v nej nájdete len dospelácke Video on Demand, ale bude toho viac.

Skôr, ako do tejto sekcie vstúpite, musíte potvrdiť, že máte aspoň 18 rokov.

Adult Video on Demand funguje presne ako Video on Demand, až na to, že filmy väčšinou majú o niečo jednoduchšie scenáre a na monitore prevláda telová farba.

Čo je to Games?

Sekcia Games je zatiaľ samostatným portálom. Všetko, čo môžete robiť a čo na to potrebujete, sa dozviete priamo tam.

Prečo sa mám registrovať?

Registrácia nie je povinná, ale bez nej nevyužijete ani zďaleka všetko, čo T-Station.sk ponúka.

To hlavné, čo získate registráciou:

Svoj vlastný nick, ktorý vám nikto v diskusiách nebude môcť ukradnúť

Svoj profil

Možnosť dostávať, získavať, kupovať a inak spravovať svoje portálové body

Možnosť komunikovať s ostatnými užívateľmi prostredníctvom rýchlych správ vo vnútri portálu

Možnosť využívať viac a pohodlnejších spôsobov platieb za jednotlivé produkty

Len registrovaní užívatelia môžu využívať SMS bránu

Pri každej kúpe filmu vám bude jeho časť vrátená v bodoch, takže časom nazbierate dosť bodov na to, aby ste si mohli kúpiť film len za korunu

A kopa ďalších vecí, ktorá bude narastať s množstvom pribúdajúcich sekcií, služieb a funkcií T-Station.sk

Registrácia je bezplatná a jednoduchá. Okrem povinných údajov záleží len na vás, čo všetko ešte vyplníte a čo dáte o sebe vedieť ostatným užívateľom. Registračný button nájdete v pravej lište.

A keď sa nezaregistrujem, tak čo mi môžete?

Nič, akurát nevyužijete ani zďaleka všetko, čo vám T-Station ponúka a všetci zaregistrovaní na tom budú lepšie ako vy.

Čo je to ten môj profil?

Nie je profil ako profil, vaše morálne trhliny nás zatiaľ netrápia. Profil, ktorý dostanete na T-Station.sk, namiesto nich obsahuje informácie zaujímavé pre vás a pre ostatných registrovaných návštevníkov.

Napríklad tieto:

Základný profil (Môj profil) - Obsahuje základné informácie o vás, portálové meno, fotografiu a tak ďalej. Môžete ich meniť v kolónke "Zmeniť profil". Môžete si tu čítať diskusné fórum k vašej osobe. Zároveň je to miesto, kde vám môžu ostatní užívatelia prideliť nejaké body, alebo vám nechať odkaz.

Moja peňaženka - Toto je miesto, kde vidíte vaše operácie vykonané s portálovými b

Redakcia  viac od autora »
Vaše reakcie [7]

:: Súvisiace reklamné odkazy