Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 1.6.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ako začať hrať? 3 jednoduché kroky

Blank

1. Registrácia

Začnite registráciou a prihlásením sa na portál v pravom hornom rohu. Pri prihlásení máte možnosť nechať portál zapamätať si vaše prihlasovacie meno a heslo, a teda pri najbližšej návšteve budete automaticky prihlásený.

Ak ste zabudli svoje heslo, máte šancu ho získať späť v časti “Zabudol som heslo”.

2. Výber hry

Jednotlivé hry sú rozdelené do 8 kategórií, z ktorých vyberáte kliknutím na položku v ľavom menu. V jednotlivých kategóriách máte možnosť prezerať hry ľubovoľne, nechať ich zoradiť podľa popularity alebo mena a taktiež v nich vyhľadávať podľa názvu.

Po kliknutí na názov hry sa vám zobrazí jej venovaná stránka. Na nej máte možnosť prečítať si základné informácie o hre, pozrieť obrázky z hry, prípadne si stiahnuť video alebo iný súvisiaci materiál, ako napr. pozadia na plochu. Taktiež si môžete prečítať a zapojiť sa do debaty o hre. Ako doplnok máte tiež možnosť vidieť podobné hry, čo vám uľahčí výber ďalších hier.

Dôležitými údajmi sú úvodná veľkosť hry, t. j. množstvo dát, ktoré musíte stiahnuť na disk predtým, ako začnete hrať, a systémové požiadavky hry. Automatická kontrola systému sama vyhodnotí, či budete môcť hru na vašom počítači spustiť a prehľadne vám ukáže požadované a vaše parametre. Dosť bolo prípadov, keď si kúpite drahú hru v obchode, bez možnosti odskúšať si ju, bez vedomosti, či máte dostatočne výkonný počítač, bez strachu, že vám zase budú chýbať nejaké dôležité .dll knižnice.

3. Stiahnutie a spustenie hry

Ak ste sa rozhodli pre danú hru, stačí kliknúť na “Hraj sa”. Ak ste doteraz nenainštalovali T-Station herného klienta – program, ktorý je zadarmo a prostredníctvom ktorého sa automaticky sťahujú a spúšťajú hry – je potrebné si ho najprv nainštalovať. Viac informácií o jednoduchej inštalácii si môžete prečítať v návode Inštalácia Herného Klienta

hry_progress1

Po ukončení inštalácie sa spustí Herný klient a začne sťahovať vybranú hru. V spodnej časti klienta máte možnosť vidieť, kedy budete môcť začať hrať. Toto je vyjadrené grafickou ukážkou postupu sťahovania, ako aj dĺžkou odhadovaného ostávajúceho času a číselným a percentuálnym množstvom stiahnutých dát.

Po ukončení sťahovania úvodnej veľkosti hry budete môcť začať okamžite hrať hru kliknutím na tlačidlo „Hraj sa“ v T-Station hernom klientovi. Na tento stav budete tiež upozornení blikaním tlačidla a zvukovou hláškou. Po začatí hry bude pokračovať jej sťahovanie v pozadí. Po ukončení hry sa Herný klient automaticky zavrie.

Výber a hranie rozohraných hier

Ak ste si hru už raz stiahli, nemusíte ju viackrát opäť sťahovať. Hra je uložená na disku, kliknutím na tlačidlo „Hraj sa“ sa iba overí, či máte platnú licenciu a bude môcť pokračovať tam, kde ste prestali.

Spúšťanie hier bez portálu

T-Station Herný klient dokáže ukladať na plochu a do ponuky Štart tých zástupcov hier, ktoré ste v minulosti začali sťahovať. Dvojklik na požadovanú ikonu na ploche alebo klik na položku v ponuke Štart spustí webstránku s konkrétnou hrou, z ktorej sa následne spustí T-Station Herný klient. Ten po prihlasovacom procese v dĺžke max. niekoľkých sekúnd spustí danú hru, alebo pokračovanie jej sťahovania.Redakcia  viac od autora »
Vaše reakcie [49]
:: Súvisiace reklamné odkazy