Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 7.11.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Hviezda vystrihnutého záberu

Blank

Literárna a kultúrna agentúra L.C.A. Vás pozýva v utorok 8. novembra 2005 o 19. hodine do Divadla A-HA na Školskej ulici v Bratislave na krst knihy

Petra Krištúfka
Hviezda vystrihnutého záberu

Programom sprevádza:
Dado Nagy

Hostia:
Kornel Földvári, Pavol Rankov, Ady Hajdu a Juraj Kušnierik

Špeciálny hudobný hosť:
Marián Varga

Po krste sa uskutoční aukcia drobných predmetov spojených so vznikom knihy.
Pozývame Vás na čašu vína z Vinárstva Vinanza.

Peter Krištúfek (*1973, Bratislava) vyštudoval filmovú a televíznu réžiu. Nakrútil dva stredometrážne hrané filmy - Noci na slnku a Aký nádherný svet!, viacero autorských dokumentárnych filmov a televízny film Dlhá krátka noc. Za svoju tvorbu získal niekoľko prestížnych festivalových cien. Zopár rokov moderoval nočné telefonické relácie na rádiách Ragtime a Twist. Je členom hudobných zoskupení EYE a Iné ticho.

Poviedky publikoval vo viacerých zborníkoch, novinách, časopisoch a rádiách na Slovensku i v Čechách (Domino fórum, Romboid, Rak, Vlna, SME, Revue Labyrint, Babylon, Rádio Devín, Český rozhlas, Rádio Twist). Je trojnásobným finalistom literárnej súťaže Poviedka (2000, 2002 a 2004). Za debutovú zbierku krátkych próz Nepresné miesto (2002) získal prémiu Ceny Ivana Kraska. V decembri 2004 publikoval druhú knihu Voľným okom. Práve dokončil a krstí novelu Hviezda vystrihnutého záberu.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy