Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "You are from Slovakia if..." späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
To je zvláštne, 04.06.2008 06:04 anonym
ale osobne som nikdy ani na sekundu nepochyboval, že som Východoeurópan, že Slovensko patrí do východnej Európy, a v tom duchu som aj vždy inštruoval zemepisne handicapovaných Západniarov. Súhlasím s autorom: nič také ako stredná Európa neexistuje. Je to eufemizmus zakomplexovaných Východoeurópanov, ktorí by chceli byt "Stredoeurópanmi", aby sa mohli považovať za čosi lepšie, ako my ostatní Východoeurópania, ktorí s tým problém nemajú. Každý je sám za seba, nikomu virtuálne presunutie z Východu na Stred nepomôže. Mimochodom, ak by stredná Európa existovala, tak by som ju asi lokalizoval niekam do okolia francúzskeho Strasbourgu.
PP
reakcia Stredna Europa existuje 04.06.2008 08:55 anonym
zrovna tak ako existuje stredne Slovensko, Stredna - Latinska Amerika, Stredná Azia, stred Mongolska, stred jablka, vsetko ma stred. Len niektori nevedia, kde je zaciatok a kde koniec, tak maju problemy aj so stredom. Pomenovanie vychodoeuropan je hanlive, teda tak ho ponimam ja z ust napriklad Nemca.
reakcia LOL :-)))))))) 04.06.2008 10:11 anonym
Prepáčte, ale pripadá mi komické, že považujete pomenovanie Východoeurópan za hanlivé. To je ako považovať za hanlivé slovo "hluchý" a premenovať ho rýchlo na "nepočujúci". Čo to zmení na diagnóze? Radím trochu popracovať na svojom sebavedomí a nebáť sa predpony východo-.

Podľa mňa nikto nemá možnosť vybrať si, kde sa narodí a vyrastie, ale keď sa už stalo, nie je to dôvod na nejaký mindrák (rovnako ako na nejakú hrdosť). Každý sa musí niekde narodiť. My sme Východoeurópania. No a čo? Kedysi dávno som napísal, že áno, ideme do Európy, ale každý individuálne - za seba. Ja som sa "vonku" nikdy so svojím východoeurópskym pôvodom a karpatským prízvukom netajil. Je fakt, že občas som si pripadal čudne, tak boratovsky. A čo? Nech si vylížu prdel. Nešiel som sa tam oženiť. Dôležité pre mňa vždy je, čo si prinesiem stamtadiaľ sem, nie čo odnesiem odtiaľto tam.
reakcia suhlasim 04.06.2008 13:54 noznicka
osobne sa nehanbim ani za to, ze som madarka. na slovensku sa "madar" casto povazuje aj za hanlivy vyraz, ale na druhej strane ak sa k tomu priznam, spolahlivo to odfiltruje z mojho okolia ludi, s ktorymi by som si aj tak nemala co povedat.
reakcia conny 04.06.2008 09:50 anonym
paneboze, pozrite sa niekedy na mapu. Europa nekonci na nasich vychodnych hraniciach. a rakusania su aka Europa, ked uz sa bavime o zemepise? debatuje sa sice, kde presne je hranicia s Aziou, ale vseobecny uzus je, ze konci niekde Uralom a Kaukazom.
ina vec je, ked sa budeme rozpravat o geopolitickom usporiadani, ale ked istruujeme zemepisne handicapovanych zapadniarov, zaklady geografie by neboli uplne na zahodenie.
reakcia 04.06.2008 12:16 bacardiblack
Debatu presne na tuto temu som mal s mojim holandskym kolegom minuly tyzden. Explicitne sa ma spytal, z akej Europy som, pricom nemam problem s tym, ze som z tej vychodnej. Zakontroval, ze podla neho to je Europa stredna. Som si isty, ze taky Rakusan, by to jednoznacne oznacil za vychod.

A neviem si vybrat, ci ide skor o nadutost Rakusanov, alebo ich dobra skusenost s nami, ze nas za vychod neoznacuju z len z geografickych "pohnutok"
reakcia Rakusaci... 04.06.2008 13:32 pato
Ked vezmeme do uvahy ze typicky rakusan je "vychodoeuropan" emigrovany do "zapadnej europy" je to jasne...
vďaka 04.06.2008 07:07 hypnose
dobre som sa zabavila, takto na ráno a ťažký deň pred sebou
04.06.2008 08:49 anonym
Zabudol si povedat, ze vychodoeuropanmi nas nazyvajú len anglani, francuzi, nemci...Rusi nas tak nenazyvajú, ani Srbi. Nuz, ale nasinci sa rozhodli, ze smerodatne je to, co prichadza zo zapadu. Nic nove.
reakcia 04.06.2008 10:46 anonym
Ale veď to nám hádam môže byť úplne jedno, ako nás kto nazýva. Aj my Nemcov nazývame Nemci a nie Deutsche a Nemcom je to srdečne jedno.
reakcia Áno, 04.06.2008 12:27 anonym
celkom súhlas.
A bolo im to jedno , keď sme ich volali Dederoni...Zapadni Nemci volali východných že Ossi...
reakcia nno, 04.06.2008 12:29 anonym
dederoni sme ich volali zo zavisti (pre to na ktorej strane europy stali), oni nas vychodoeuropania z vysmechu (na to na ktorej strane europe sme stali my)
reakcia Dederóni zo závisti? 04.06.2008 13:44 Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%