Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Aby mi niekto neskurvil moju tvrdú prácu amatérčinou" späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
17.04.2008 08:05 anonym
Ja som z tej Muziky nacisto namakko, v pondelok som to videl v BB ako predpremieru a vcera som to zacal citat po Housovi a do 23tej som to zozral a to uz davno predtym som sa na to nadrziaval, no takze ja uz par dni zijem ako v nakom omameni. A zachvilku idem na mensiu sluzobku do Orechovej Potone...
To akoze je mozne pokracovanie? Az ma zamrazilo. 1 slovom - uzas!
reakcia suhlasim, 17.04.2008 08:53 anonym
ja som cital Muziku davnejsie, bol som z nej hotovy dost dlho, tesim sa na film, dufam, ze nesklame. Som rocnik 1960 a pomery opisane v novele si pamatam velmi zretelme. Je neskutocne autenticka, klobuk dolu, majster Pistanek! A co takto dat nejake to pokracovanie co najskor??
opacny nazor 17.04.2008 09:04 anonym
precitajte si rozhovor s nvotom v tv oko.

Oproti novele je film oveľa jemnejší, zrejme je to aj výberom hercov. Prečo ten zámer urobiť postavy takpovediac zdravšími?

Pištankova Muzika je akoby literárna groteska o zdevastovaných ľuďoch, vzťahoch, krajine. Hyperbola pohraničného mestečka s ostnatými drôtmi, aké dnešní mladí môžu vidieť len na fotografiách z koncentračných táborov, bola vlastne krutá pravda. Socializmus za ostnatými drôtmi a z ampliónov veselá propaganda „V dolinách". Filmu však čisto groteskný pohľad nepristane, totiž ľahko by sa mohlo stať, že hrubozrnná komédia by prevalcovala bolestné sebapoznanie a diváci by nemali komu fandiť, o koho sa obávať, s kým sa identifikovať. Myslím si, že táto látka si nevyžadovala láskavý pohľad, ale ani čistú grotesku. Veď žiadna ‚sranda‘ to s tými našimi ‚červenými kmérmi‘ nebola.

a dalej

Manželka hlavného hrdinu Martina Junca je presný opak tučnej a škaredej ženy, ako ju Pišťanek v poviedke opísal. Tú stvárnila Táňa Pauhofová. Prečo ste z tejto postavy urobili krásavicu?

Keby Martin Junec, náš filmový hrdina z Muziky, opustil napríklad nudnú, škaredú, tehotnú Marfu, hádam, že by to niektorí diváci chápali aj ako čosi normálne. A toho som sa obával. Motivovať neveru, motivovať blúdenie, to je nebezpečné a scestné. Myslím, že často robíme nepochopiteľné kotrmelce. Otázky sú pre diváka cennejšie, ako už naformulované odpovede. Prečo Junec podľahne svojej ilúzii o Anči, keď doma má krásnu ženu, ktorá mu práve porodila krásneho, zdravého syna? Veď čo mu chýba? Je pravda, že život u svokrovcov nikdy nie je ideálny, že mu zakázali hrať na jeho saxofóne... Tak hrá v práci, robí vo vodárni mastiča, mastí ložiská. Stretne Anču a úplne sa zblázni, myslí si, že to je sloboda, ako žije Anča ‚Pichačka‘.


Bollox!!!! nech ide cela mlada generacia do pice, preco by sa jej mal podavat vyklad?!! kniha nebola ziadna groteska ani hyperbola ale jedna skurvena realita, ktora doslova cpela z takmer kazdej stranky tohto skvostneho diela!!!! len troska vnimavy mlady clovek, ktory ma rodicov a pristup k zopar kniham+dokumentom na ct2 sa musi okamziote zorientovat a je mu jasne o co ide.

Zemplin miesto Bulharska???? Ved to uplne znegovalo usilie troch muzikantov a zmysel ich snahy. Prave ta snaha odzrkadlovala jednu z obrovskych tragedii skurveneho komunizmu, nemoznost cestovat a slobodne objavovat svet!!! Preto boli nuteni robit zo seba pitomcov, tvorit obludnosti, absolvovat prehravky a vypocuvania pred komisiami.

Premrhana sanca. Muzika je uzasna kniha a film nereflektoval ani na 30% jej atmosfery a pocitu, ktory vytvorila tak uzasne presne a plsticky, az clovek citil vone a chute, pocul zvuky a videl ludi, o ktorych sa pise.
reakcia Manželka hlavného hrdinu Martina Junca je presný opak tučnej a škaredej ženy, ako ju Pišťanek v poviedke opísal. Tú stvárnila Táňa Pauhofová. Prečo ste z tejto postavy urobili krásavicu? 17.04.2008 16:51 anonym
Tu je odpoveď J. Nvotu (na tvoju otázku) v dnešnom rozhovore pre Sme.

otázka:
Manželka hlavného hrdinu Martina Junca je presný opak tučnej a škaredej ženy, ako ju Pišťanek v poviedke opísal. Tú stvárnila Táňa Pauhofová. Prečo ste z tejto postavy urobili krásavicu?

odpoveď J. Nvotu:
Keby Martin Junec, náš filmový hrdina z Muziky, opustil napríklad nudnú, škaredú, tehotnú Marfu, hádam, že by to niektorí diváci chápali aj ako čosi normálne. A toho som sa obával. Motivovať neveru, motivovať blúdenie, to je nebezpečné a scestné. Myslím, že často robíme nepochopiteľné kotrmelce.
reakcia pokoj, pokoj 17.04.2008 16:51 akacsova
Ja myslim, ze tento rozhovor to niekolkokrat zdoraznuje, ze kniha je kniha a film nie je jej otrockou adaptaciou ale samostatnym dielom. Ved film nema ambiciu byt dokumentom doby, ale rozpravat pribeh. To treba kritizovat, ze film fakt nema dobry koniec pribehu, vlastne nema ziadny, a nie vernost literarnej predlohe.
reakcia vobec nejde o vernost 18.04.2008 09:38 anonym
lierarnej predlohe. toto je ako keby Monte Christo koncil vo filme spravodlivym sudom. Pointu film nema a ani nemohol mat, ked v rozhodujucej chvil zasadne i odbocil od predlohy, ktora mu dovtedy bola dobra. a o tom, ci film nema ambiciu byt dokumentom doby by som pochyboval prave vzhladom na nvotov rozhovor a myslienky v nom obsiahnute
Vivat Slovakia 17.04.2008 09:22 anonym
Verte mame tu dost kvalitnych ludi. Klobuk dole pred Vami!
reakcia 17.04.2008 10:36 rad
och vdaka ti zirna slovenska zem, ze si tu kvalitu splodila. Bys nadalej taka plodna ostavala, a nie ako ta madarska a ceska jalova hlina.
reakcia 18.04.2008 16:00 pohan
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%