Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Ako vymeniť Slotu za Bugára" späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
konštrukcia autora je... 03.04.2007 06:38 anonym
klasická "z nouze cnost". Pretože to vyzerá tak,že slovenská "pravica" už nemá s kým ísť do koalície. Ale to bolo jasné aj pred voľbami, že sa dá vládnuť len s pomocou HZDS (po vývoji v SMK, treba už rátať aj s SNS). Iba KDH to nechápalo a dodnes asi nechápe a treba len dúfať, že im to dôjde skôr ako spadnú pod 5%. BTW KDH sa už pred voľbami dištancovalo od reforiem a dodnes produkujú bláboly o kresťanskej sociálnej politike, takže ideologicky sa stali partnermi pre SMER

freewilly
03.04.2007 08:58 knourjuraj
len na mardzo konstrukcie,
ako kdh tak hzds su v kazdej koalicii sud prachu, lebo vzdy sa dokazu zachovat iracionalne, dokonca kdh v tomto vedie aj pred meciarovcami.
slušné SMK 03.04.2007 09:08 scien
Tak ako nebola SMK zárodkom slušnej pravicovej politiky, nebude zárodkom ani slušnej ľavicovej politiky. Ona je len predstaviteľom neslušnej maďarskej politiky, ktorá sa vždy maskovala rétorickou slušnosťou a tzv. umierneným Bugárom.
reakcia to scien 03.04.2007 10:46 tderer
Prirodzene, slovenský árijec sa ozval. Takže čo, Maďari za Dunaj, alebo stačí zákonom zakázať onú stranu, "železnú guľu na nohe pravice"?

Ad slušná či neslušná politika: každá strana (z definície) zastupuje istú skupinu ľudí a ich záujmy. Má SMK zastupovať nezamestnaných Kysučanov, alebo pestovateľov kapusty na Záhorí? Že vznikla SMK ako zlepenec rôznych prúdov a úplne rozličných hodnotových orientácii, je dôsledok dobre známeho Mečiarovho volebného zákona.
Takže skúste tú neslušnú maďarskú politiku troška analyzovať, radi sa poučíme.
reakcia 03.04.2007 11:05 knourjuraj
jediny problem je ten, ze SMK sa vyprofilovala ako narodnostna a nie obcianska strana, hoci svojho casu mala taku moznost, tym padom az na prvom mieste pri rozhodovani ci ich volit alebo nevolit si musis ujasnit ci si madar alebo nie, ostatne ide stranou.
reakcia Ano, 03.04.2007 11:27 xps
medzi SNS a SMK je iba ten rozdiel, ze madarski lidiri hovoria lepsie slovensky ako Slota. Ale inak su postavene na rovnakych zakladoch.
reakcia Mozno Slota 03.04.2007 15:14 pavol
nehovori spravnou Slovencinou, ale je bezpochyby velmajstrom politickej komunikacie. Nezabudajme, ze pre SNS v nevludnom medialnom priestore. Slota, spolu s Ficom a na rozdiel od KDH, HZDS a SDKU pochopil nezaujem slovenskeho volica o abstraktne ideologicke pristupy. Z ideologie sa nikto nenazerie ani plazmovy televizor nekupi.

Keby boli volby dnes, tak otazka by nebola, kam pridat Slotovu SNS, ale na programe dna by bolo zavriet SDKU a KDH a pripojit sa k Slotovcom. Nic ineho si SDKU ani KDH nezasluzia, ak nedokazu presadit financnu a medialnu prevahu k politickemu vitazstvu.

Ciastocnym problemom SDKU a KDH su stranicki lidri. Porazenych treba vymenit. Tak ako futbalovych trenerov. SMK to pochopila a konala.
reakcia Mohlo vzniknúť viac zlepencov - 03.04.2007 12:52 anonym
- slovensko/maďarských a nie jeden maďarský. Lebo sa mi nezdá, že Maďar je (inak) kresťanskejší, ľavicovejší alebo pravicovejší ako Slovák.
reakcia Neslušné SMK 03.04.2007 13:38 scien
Neslušnosť politiky v SMK spočíva v nesmiernom pokrytectve. Samozrejme pokrytecká je každá strana, ale SMK doviedla pretvárku ako metódu k dokonalosti, ostatne nadviazala tým na tradície politických strán v Uhorsku. A pretvárka a faloš je neslušná. Aj v politike. Mohol by som teraz vymenovať všetky korupčné aféry, vydierania, vyhrážanie sa zahraničím, ohovárania, provokácie a najmä ich spôsob vládnutia na miestnej a regionálnej úrovni. Veď už iba to, že sa spojili všetky ostatné strany vo voľbách do VÚC Nitra proti SMK o niečom svedčí! A popri tom drzo tvrdili, aká je SMK slušná, európska ako im ide o SR a že bez nich by sa SR ani nepohla. Pravdaže udalosti posledných mesiacov ich demaskovali. To nechutné lavírovanie vo voľbách pripomínajúce metódu kto sľúbi viac odhalilo napr. ich predstieranú pravicovosť, aféra okolo Maliny Hedvigovej ich záujem na dobrom mene SR, atď. Inak zaujímavé bola aj posledná diskusná relácia na JOJ-ke, keď Bugár prezradil, že mu ako negatívum vyčítal Csáky to, že je medzi Slovákmi obľúbený. To značí, že narcistické zahľadenie sa do seba je asi v SMK dosť populárne.

Neslušné je aj klamanie európskej verejnosti o postavení maďarskej menšiny u nás, o ich domnelom útlaku, snaha vyrobiť zo vzájomnej výmeny obyvateľstva medzi ČSR a MĽR akýsi holokaust Maďarov, neustále omieľanie nejakých požiadaviek na autonómiu ako Damoklovho meča nad SR, pričom každý dobre vie, že územie južného Slovenska je národnostne zmiešané územie, kde územná alebo politická autonómia je nezmysel. (pritom kultúrna a školská je už dnes skutočnosťou)

Záverom by som vás poprosil, aby ste nestotožňovali moju kritiku SMK s mojim vzťahom k Maďarom. To je totiž známy trik, že keď sa niekto sa negatívne vysloví o SMK pridá sa k tomuto aj neexistujúce negatívne vyjadrenie voči Maďarom, to sa napadne a zosmiešni tak aby to dehonestovalo pôvodné tvrdenie. S tým na mňa nechoďte.
reakcia suhlas 03.04.2007 18:09 anonym
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%