Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Konzervativizmus nielen na nedeľu" späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
23.01.2007 08:22 knourjuraj
tak zase raz trochu srandy,
zdaniu serioznosti dost podraza nohy pouzivanie oxymoronov ako lavicovy liberal, co je len snaha poniektorych krestanskych mudrlantov zaviest ako normu ze pravica = krestansky konzervativizmus, mimochodom hrib sa o to tiez usiluje co mu sily stacia.
na jednej strane hovorite ze ziadny system vytvoreny clovekom nie je dokonaly, na druhu chcete do platneho prava zaviest vsetky vase moralne principy, sa mi zda za dost kopete do zadku samych seba.
otazka interupcii sa da chapat ako metafyzicka vina, tak preco nenechat nech si to boh s dotycnymi vyriesi sam, ale ten vas bohorovny postoj do vsetkeho kafrat je tragicky, a dost protirecivy k teze o nedokonalosti spolocnosti.
a trochu zabavy na zaver
za to co predvadzate by vas vsetkych mali exkomunikovat z katolickeho spolocenstva za herezu, ved to co teraz razite je najhnusnejsia odroda protestantizmu ktoru nechceli ani v anglicku a posadili ich na mayflower, xexe
nehovoriac o tom, ze ta propagovana sloboda jednotlivca vobec nie je dosledkom chapania cloveka ako tvora s prirodzenymi pravami, ale len dosledok toho ze ked chce clovek bohatnut musi mat garantovane iste slobody aby o bohatstvo neprisiel ( caro nechceneho, xexe )
reakcia 23.01.2007 10:38 starekolena
mne lavicovy liberalizmus ako oxymoron teda hlavne u nas vobec nepripada. aj ked je v svojej podstate protirecivy. napr. pravoplatne odsudeny clovek zburcuje media a nejde (pod zamienkou dojemnej starostlivosti o deti) aspon zatial do basy, lebo zasiahne komunistka tomanova. ze kto sa mu o ne postara. sa tesim, ze zajtra si to prisvoja odsudeni cigani a nakoniec bude okrem poslaneckej imunity platit este aj mnohodetna. na druhej strane sa neliberalne spekuluje o tom, ako v rukach statu zas co najviac koncentrovat moc a majetok. lebo v sukromnych rukach by nam mohol uskodit.

(a nevedela som, ze si odbornik aj na cirkevne pravo :)
reakcia 23.01.2007 12:37 knourjuraj
to ze sa nejaky socialista vyhlasi za liberala predsa nemoze byt bernou mincou
:)) treba strazit cistotu viery :)))
reakcia teda 23.01.2007 11:14 akacsova
iste si lepsi odbornik na pravo, ako ja, ale nemylis si trochu poradie? Nevyvijalo sa pravo tak nejako, ze by vychadzalo z existujucich moralnych noriem, aby vytvaralo tlak na ich dodrziavanie. Teda nie naopak, ze je tu nejake stare pravo, do ktoreho teraz niekto chce nasilu NOVE principy vtlacat.
reakcia 23.01.2007 12:35 knourjuraj
ako sa to vezme, mas pozitivizmus, prirodzenoprávnu teoriu, aj nejake ine by sa nasli, toto by som nerozpytvaval, jednak uz som vacsinu zabudol a zaroven je to zbytocne odborne.
Stredovek. 23.01.2007 08:36 xps
V stredoveku sa pri sudeni vacsinou nebrali do uvahy fakty, ale ako najvyssi dokaz stala prisaha. V pripade proti sebe stojacich prisah sa vzdy posudzovala dolezitost cloveka. Takze casto mohlo prijst k justicnemu omylu.
Inak klucom ku vsetkemu je asi decentralizacia a vytvaranie mensich komunit.
23.01.2007 09:15 anonym
Velmi dobry clanok, takyto postoj mi uz davno v publicistike absentoval, nazorov je iste vela, ale ja suhlasim. Aj ked zrejme autor bude obvinovany z propagovania katolickych dogiem - vobec to tak nemusi byt, ale na Slovensku sa mysli prvoplanovo a zaujate a malokto sa uz zamysli ze autor moze byt aj uplne neveriaci clovek, ktory zhrnul iste fakty do logickeho celku. Dakujem.
Problém je, že 23.01.2007 11:05 danov
mainstreamoví konzervatívci atakovaní v internetových diskusiách sú karikatúrami uvedenej definície (a PRETO sú atakovaní).
1. Hríb kritizuje pomery v STV, ale fakt, že aj jeho relácia je (či vlastne bola) dotovaná z peňazí koncesionárov (násilne vyberaných štátom) mu neprekáža. Konzistentný konzervatívec by si v prvom rade zo štátnou televíziou nikdy nezačínal. Možno je to práve on, kto je presvedčený o vlastnej dokonalosti, a možno aj o tom, že jej manifestácia svätí prostriedky.
2. Áno bohatnúť, sporiť a rozumne investovať do budúcnosti. Až na to, že hospodárska izolácia hlásaná napríklad konzervatívnou ikonou Patrickom Buchananom vedie podľa toho istého Hansa Hoppeho k chudobe, životu "z ruky do úst" a morálnemu úpadku.
3. Objektívne morálnym je napríklad tvrdenie, že obrana musí byť proporcionálna páchanému násiliu. Že tomuto tvrdeniu je činené zadosť v Iraku verí už asi len František Šebej.
4. Ak konzervatívci naozaj veria v slobodnú vôľu, prečo nám bez prestania podsúvajú názor, že sa musíme podriadovať vôli demokratickej väčšiny?
5. Tradicionalizmus je problematický ako taký. Fakt, že nejaká spoločenská inštitúcia prežila evolučne, ešte neznamená, že je aj nevyhnutne morálne v poriadku.
23.01.2007 11:21 james2
Konzervativizmus je rovnako zhubný ako socializmus. Tieto ideológie nemajú podľa mňa k sebe až tak ďaleko. Spája ich láska k etatizmu. Ich spojenie vidim vo Fašizme, Nacionálnom socializme alebo Neokonzervativizme.
reakcia ok 23.01.2007 12:07 akacsova
Co je zle a zhubne, uz vieme. tak teraz este zistit, co je dobre.
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%