Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Zabavte sa s vaším obľúbeným vrátnikom" späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
Veru suhlasim... 21.08.2006 08:10 anonym
...nizke ego si treba vediet zdvihnut, je jedno ako, hlavne, ze krivka pojde hore
21.08.2006 09:45 hyena
Heh, pozor, tzv. vrátnik všemocný je ososbitný živočíšny druh! :-)
http://tinyurl.com/ma9km
Hm, 21.08.2006 09:51 kocur
ja patrim medzi poslednych, ktori by roztruboval udaje o sebe kade-tade, a kvitujem zamer tohoto clanku, ale:

?Súhlas dotknutej osoby si prevádzkovateľ ani sprostredkovateľ nesmú vynucovať ani podmieňovať hrozbou odmietnutia zmluvného vzťahu, služby, tovaru alebo povinnosti ustanovenej prevádzkovateľovi alebo sprostredkovateľovi zákonom.?

toto plati asi pre statne institucie, kde ma obcan pravo na vsup.
Co sa tyka suktomych firiem, tam si mozes akurat piskat: vstup do ich budovy je zmluvny vztah medzi tebou a nimi za stanovenych podmienok. Ty das rodne cislo (alebo cokolvek) a oni ta pusia dnu. Ak nedas, dnu ta nepustia, je to ich poda a ty nesuhlasis s podmienkami, za ktorych su ochotni ta pustit. Detto hotel, ak nedas doklady, mozes ist inde.
21.08.2006 13:52 rad
sorac, ale nemam rada tieto polyhistorske analyzy. Zachytavanie osobnych dokladov na nosic informacii rozhodne nie je, ze si z nich vratnik opise udaje. Je to kopirovanie, scannovanie a pod. To ze niekto opise tvoj fejs este spravidla neznamena ze ti ho zachytil na nosic udajov
Nic teda proti buzerovaniu pravnikov, len vyklad zakonom vsetkymi od filozofov az po cestarov a instalaterov (obzvlast podarene su diela investigativnych zurnalistov) mi trochu dviha tlak
reakcia 21.08.2006 13:55 rad
vratnikov som chcela povedat :)
som si to vztiahla nejak osobne
reakcia conny 21.08.2006 18:51 anonym
no v clanku je DOST nepresnosti. len sa takto nehrajte na vratnici u nasich klientov, lebo vratnici maju presne instrukcie, co maju robit, ked ich niekto zacne takto riesit a jedna z nich je zavolat osobu poverenu dohladom. a ti zvacsa vedia ovela lepsie ako autor, o co v tom zakone ide :D

zlikvidovanie osobnych udajov po skonceni ucelu spracuvania celkom iste neznamena ich zlikvidovanie hned po opusteni budovy.

inak sa smejem nad tym, ako sa beznemu obcanovi zda najcitlivejsim z citlivych udajov RODNE CISLO. vzdy sa kazdy zacne ohanat rodnym cislom, pricom ja osobne si viac strazim osobne udaje o zdravotnom stave a tak. no ale kazdemu co jeho jest.
reakcia 22.08.2006 10:15 kocur
Mozes sa smiat, kolko chces, ale najcitlivejsim udajom skutocne _je_ rodne cislo. Jednoznacne ta identifiluje a na zaklade toho si uz ostatne (ak mam zaujem) najdem. Aj o tvojom zdravotnom stave, vysledkoch tehotensteko testu, vysledkoch v skole a neskorsej pracovnej moralke, o tom s kym si spala v hoteli... Smej sa.
reakcia 05.11.2006 00:40 anonym
Zapisanie tvojich osobnych udajov do zosita JE ich spracovanim, na co potrebuju mat tvoj pisomny suhlas. Okrem toho, takyto register musia mat schvaleny Uradom na ochranu osobnych udajov...
Každý vrátnik dobrý, 21.08.2006 13:55 anonym
ktorý nepustí do budovy: podomových predavačov hodiniek, cd-hitov, krémov, parfémov, náborárov na rôzne služby telekomunikáciami počnúc, aktivistov dňa žltého narcisa... to všetko sa mi premlelo v kancelárii. Už pekných pár rokov je kľud; možno díleri a aktivisti našli lepšie útočistia (u mňa ani jeden nepochodil až na ten narcis) alebo si strážna služba plní nariadenia ako má.
to rad 21.08.2006 14:07 kocur
Ty si pravnicka? Co hovoris na to, co som napisal? Je to tak? Lebo to je len taka moja laicka uvaha.
reakcia 21.08.2006 17:00 rad
428/2002
§ 10 (4)
(4) Prevádzkovateľ, ktorý získava osobné údaje na účely identifikácie fyzickej osoby pri jej jednorazovom vstupe do jeho priestorov, je OPRÁVNENÝ OD NEJ POŽADOVAŤ meno, priezvisko, titul a číslo občianskeho preukazu 14) alebo číslo služobného preukazu, alebo číslo cestovného dokladu, 15) štátnu príslušnosť a preukázanie pravdivosti poskytnutých osobných údajov predkladaným dokladom. Ak sa fyzická osoba preukáže podľa osobitného zákona, 16) je prevádzkovateľ oprávnený od nej požadovať len evidenčné číslo služobného preukazu. V týchto prípadoch sa ODSEK 1 NEPOUZIJE.

ODSEK 1 (§10 ods. 1) je presne ale to ustanovenie, čo normalne kaze prevadzkovatelovi poskytovat dotknutej osobe rozne info o tom, kto ako a preco udaje zbiera. Takže v rozpore s tym, co si mysli Rado O. NIE JE VRATNIK POVINNY nikomu ukazovat svoje poverenie ani poskytovat ostatne info pri zapise cisla tvojich udajov pri vstupe.

Toto je to, o com hovorim. Ked mi posledna veta od. 4 povie, ze ods. 1 sa nepouzije, musim sa k nemu vratit, a pochopit, co presne znamena ze sa nepouzije (t.j. ze tam sice je ale na iste pripady sa nevztahuje). Ja sice uznavam, ze 5 rokov na PFUK je zvacsa na trt borovy, ale aspon ta tam (a ked nie tam, zivot ta nauci) naucia, ze zakon sa ma citat cely, lebo inak su informacie, kto
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%