Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 14.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Fest Anča beží popri vlakoch

Blank

Na Stanici Žilina-Záriečie prebehne 1. – 3. augusta 2008 popri pár vlakoch aj 1. ročník medzinárodného festivalu animovaného filmu, nazvaného Fest Anča.
Zvláštna pozornosť bude sústredená na krátke filmy vybrané do súťažnej sekcie, ktorá v priereze predstaví súčasnú svetovú animáciu. Do súťaže sa môžu prihlásiť animované filmy maximálne 30 minút dlhé a vyrobené najneskôr v roku 2006. Uzávierka prihlášok je 10. júna 2008.

Festival hodlá zaplniť v slovenskom priestore prázdne miesto v prezentovaní kvalitnej animovanej tvorby pre dospelých a v medzinárodnom kontexte upozorniť na špecifiká animácie slovenského i širšieho stredoeurópskeho regiónu. Osobitá letná atmosféra bude zdôraznená večernými projekciami pod viaduktom nad Stanicou, ale aj otvorenými besedami, workshopmi či koncertmi.

Prvou predfestivalovou stanicou bude uvedenie na Festivale Bažant Pohoda 2008, kde bude mať Fest Anča v detskom kútiku vlastný stan s doobedňajším filmovým programom pre rodiny s deťmi.

Fest Anču organizuje občianske združenie ANČA v spolupráci s nezávislým kultúrnym centrom Stanica.Tlačový oznam  viac od autora »
Vaše reakcie [3]
:: Súvisiace reklamné odkazy