Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Zuzana G. Belková | 23.1.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Pochopiť country-punk a zomrieť

Blank

Album odporúčam predovšetkým -násťročným, adolescentom, frustrovaným manželom a geriatrikom mužského pohlavia pri úteku z domu.

V momente, keď hodíte matke alebo partnerke do tváre sivú teplákovú súpravu, mikinu z vianočných trhov s nápisom Private Utah, alebo čokoľvek, v čom vás doma drží, a rozkopnete vchodové dvere, pustite si do prehrávača HOLD ME IN THE RIVER. Najlepšie bude využiť punk-rockové, pop-punkové hecovanie gitár a šprintom sa vrhnúť k autobusovej zastávke.

Keď potom s grimasou olympijského víťaza vykríknete YES!, nezabudnite do toho dať dvojminútový song MARGHERITA, energický granát zakončený presne takými gitarami, akými sa do ucha vzbúreného chlapíka patrí zadrnčať.

Nasadnite na prvý autobus, čo sa objaví, a pri pozorovaní krajiny za oknom a nevídanom pocite slobody si vypočujte z vodičovho prskajúceho reproduktora country facku IF I SHOULD DIE TONIGHT.

Áno, zrazu cítite, že všetko je iné ako pred chvíľou, možno to celé nebol dobrý nápad, ale už je neskoro na návrat, stojíte na krížnych cestách niekde v prdeli a zistíte, že nemáte ani mobil, ani prachy a usmrkaná MOBILE COMMUNICATION vás rozplače, aj keď nechcete.

Ale, ale, čo to nevidíte, zastavila pri vás partia rozbujačených mladíkov, čo vás zoberú do svojho auta neidentifikovateľnej značky s odrezanou strechou a rútite sa s nimi ďalej od vašej frustrácie a pocitu neschopnosti a nesamostatnosti a všetkého, čo v konečnom dôsledku nie je pravda a teraz to už viete ešte viac ako na začiatku. A tušíte ešte niečo! Že vás čaká zábava. Kopec zábavy – SPRING CHICKEN na to!

A v tom neznámom meste, kde sa objavíte, sa s vami zrazu po mierne zadaždených uliciach pofľakuje aj ona. Kto je, čo je, neviete, iba že sa volá ISABEL a ste z nej znovu celí iní a noví a celkom inde. Ani trochu zložito, len pár akordov na gitare.

ÁNO! Život je jednoducho nádherný! Presne tento pocit máte, keď sa u nej ráno zobudíte a ona tancuje na BEATIFIC VISIONS oblečená iba do dvoch náterov rúžu na hornej a dolnej pere, zaliata slnkom, s fľašou pri ústach a vyzerá, akoby nikdy nespala a nikdy nežila, jednoducho vaša šťastná halucinácia.

To, čo nasleduje potom, vám naznačí, že poézie už bolo dosť. PORCUPINE OR PINEAPPLE si nechajte nahrnúť do uší a upchať ich v momente, keď z nej nečakane vyhrmí prvý hysterický záchvat a vy si uvedomíte, že ste aj na staré kolená, alebo tí mladší ešte vždy, nepríjemne naivní vo vzťahu k podivnej existencii s názvom žena.

CEASE AND DESIST – znovu gitary a znovu personal revolution. Ukážte jej, že sa tiež viete uraziť a toto si púšťajte do večera, kým si do svojho bytu, kde vás úspešne ignoruje, prinesie ďalšieho náhodného známeho.

Ale áno, country, pátos a ON YOUR SIDE, to je presne to, čo potrebujete, keď od nej odídete nočným autobusom smerom na sever sveta, lebo tam sú údajne menej emotívne ženy.

Keď vám nakoniec bude do uška hrať zvláštna nočná hudba s názvom NO RETURN, znovu iná, pochopíte, že svoj veľký príbeh musíte jednoducho žiť ďalej. Muž si môže povedať, že už je z neho veľký chlapec, kedykoľvek to na neho príde.

Ak sa chcete vyhnúť nepohodliu a rôznym komplikáciám, vynechajte vyššie popísaný postup, schovajte sa pod perinu s BEATIFIC VSIONS v slúchadlách, stočte sa do prenatálnej polohy a zatvorte oči.

Album na recenzovanie poskytla distribučná spoločnosť Wegart.Zuzana G. Belková  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy