Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 16.8.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Sexuálne fantázie platónovského typu

Blank

Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Žiaľ, asi aj v sexe je uhorková sezóna. Ak sa vám zdá, že sú tieto letné Besiedky nejaké krátke a fádne, nikto vám nebráni poslať mi zaujímavejšie otázky.

besiedka37

„Hrozne perverzné predstavy“
Mám hrozne perverzné predstavy. Čo s tým mám robiť? Napríklad si predstavujem, ako súložím s jedným známym spisovateľom. Nechápem to, pretože sa mi páčia pekní muži a on je tučný a nechutný. Aj napriek tomu si s ním predstavujem sex a ako ho na konci zakľajem ako brava. Čo mám robiť?
Linda, 22

Myslím, že na takýchto predstavách nie je nič strašného ani perverzného. Je to síce neobvyklé, ale k nášmu sexuálnemu životu to patrí. Nie som odborníkom na predstavy svojich blížnych, ale stavil by som sa, že ľudia mávajú aj perverznejšie predstavy ako sex s niekým, koho v živote nestretli naživo. Nič to neznamená. Predstavy a fantázie sú akousi hygienou Vášho podvedomia a nie vždy ich musíme realizovať. V skutočnosti po niečom takom možno ani netúžite, nikdy by ste to v reáli neurobili, len si to predstavujete – a na to je naša fantázia dobrá. Podľa mňa nemáte dôvod, aby ste sa tým nejako významne znepokojovali.

Trochu viac ako súlož s tučným spisovateľom je znepokojujúca Vaša predstava jeho následného usmrtenia po styku. Aj tú by som však – možno s istým znepokojením – zaradil medzi fantázie, takpovediac platónovského typu (čosi, čo sa síce nikdy neuskutoční, ale na čo je príjemné myslieť). Nemci tomu hovoria Tagträumen – snívanie s otvorenými očami. Žena, ktorá vo svojich predstavách  znásilňuje a vraždí, ešte vždy môže byť v reálnom živote starostlivou partnerkou, dobrou kuchárkou a skvelou matkou.

 Zvláštny tvar penisu
Môže byť nepravidelný tvar penisu problémom pri sexe? Ešte som nemal žiadny sex, ale mám priateľku a zdá sa, že čoskoro k „tomu“ príde. Môj penis funguje tak, ako má (erekcia, ejakulácia pri onánii atď.), ale zdá sa mi, že nemá pri erekcii ten správy tvar, a to najmä zakrivenie a uhol, ktorý zviera k telu. Správne by mal byť penis zakrivený dohora a zvierať s telom ostrý uhol, nie? Ja ho však mám zakrivený skôr smerom dolu. Od koreňa v prvej tretine je kolmý s telom, a potom sa postupne zvažuje smerom k zemi. Pri erekcii drží pevný tvar, takže sa nedá nijako ohýbať nahor, aby som si tak uľahčil vnik do vagíny. Bojím sa, že nesprávny tvar penisu môže robiť pri pohlavnom styku problémy. Čo mám robiť?
Alva, 17

Kedysi dávno som videl nejaký billboard či kalendár poskladaný z tisícky maličkých fotografií mužských penisov rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Neverili by ste, aké rôzne bizarné tvary môže mať mužský penis. Samozrejme, existujú ťažké vrodené vývojové poruchy, ale podľa Vášho opisu o to vo Vašom prípade nejde. Čo to je „nesprávny tvar penisu“? Niekomu v okamihu vzrušenia trčí dohora, inému skôr trčí rovno a iné penisy zasa pod ťarchou svojej váhy a dĺžky skôr mieria nadol. Ani jeden z tých tvarov a uhlov nie je nesprávny, ani jednému to neznemožňuje úspešný pohlavný styk. Samozrejme, nemôžeme vylúčiť, že trpíte tzv. plastickou induráciou penisu. Vyšetrenie, ktoré by Vám pomohlo rozptýliť obavy, Vám vykonajú v sexuologickej alebo urologickej ambulancii. Pre pokoj Vašej duše by som Vám toto odborné vyšetrenie odporúčal.

Prsia a IQ
Zajímalo by ma, čo je pravdy na tom, čo sa hovorí, že medzi veľkosťou poprsia ženy a jej IQ je nepriama úmernosť?
Michal, 30

Takéto tvrdenie nikto nedokázal, podobne ako sme tu pred časom mali fámu o preventívnych účinkoch rektálnej súlože na rakovinu prsníka. Nikde na internete som sa s niečím takým nestretol. Z osobnej skúsenosti neviem posúdiť, moje sexuálno-estetické preferencie ma po celý život vháňali do náručia žien s minimálnym obvodom hrudníka. Po intelektuálnej stránke to bola veľmi pestrá spoločnosť. Takže nemôžem potvrdiť Vaše tvrdenie.

Zacyklenie po rozchode
Po dvoch rokoch sme sa rozišli s mojou priateľkou, ktorú som veľmi miloval. Veľmi ma to zasiahlo. Kamaráti mi radili, že „klin klinom“. Chcel som vyskúšať všetko, aby som sa zbavil tej krutej psychickej bolesti a depresie. V úsilí zabudnúť som v priebehu pár mesiacov po rozchode vystriedal tri baby. Po sexuálnej stránke to bolo v pohode, pokým za mnou neprišla bývalá, či to nemôžeme skúsiť ešte raz. Keďže som ju stále ľúbil, súhlasil som. Po týždni ma však definitívne opustila, s tým, že ma vlastne nemiluje. Od toho okamihu som stratil záujem o čokoľvek, vrátane sexu. Dokonca aj keď si to niekedy urobím sám, je to len tak narýchlo. Teraz do môjho života vošla nová zaujímavá dievčina, ale ja sa hrozne bojím, že ju stratím. Tak mám strach urobiť nejaké ústretové kroky. Ako sa mám dostať z toho zacyklenia?
Maťo, 24

Opakovaný rozchod s priateľkou po dvojročnom vzťahu predstavuje určitý psychický stres, ktorého následky budú nejaký čas iste pretrvávať. Je nepísaným pravidlom, že ak muž naozaj do vzťahu emotívne investuje, po jeho rozpade dlho nie je schopný nadviazať iný. Pamätám sa, že raz som zažil taký obojstranne intenzívny ľúbostný a milenecký vzťah, že po jeho skončení (z jej strany) som bol rok totálne povysávaný z emócií. Pritom ten vzťah trval iba šesť týždňov! Bol to môj najkratší vzťah v živote, ale myslím, že nikto mi v živote viac neublížil ako ona. Hovorí sa ale, že všetky rany hojí čas, a aj keď sa nám to v ťažkom rozpoložení zdá byť nepredstaviteľné, je to pravda. Skôr či neskôr sa všetko vráti do normálnych koľají, akurát Vy budete mať o jednu jazvičku na srdci viac a budete o jednu skúsenosť bohatší. Ako pozitívne vidím, že sa stále zaujímate o baby, konkrétne o tú „zaujímavú dievčinu“, ktorú spomínate. To je dobrý príznak, verím, že čoskoro bude všetko v poriadku. Najdôležitejšie je nestrácať nádej. V prípade, že by sa Vás depresia a temnota zmocňovali viac, ako by sa Vám zdalo primerané, navštívte psychoterapeuta a dohodnite si terapeutické sedenia. Niekedy totiž tým problémom nie je rozpadnutý vzťah, ale my sami, naše zlé nastavenie voči sebe, ľuďom a citom. Partnerské problémy a to, ako ich prežívame, môžu byť len dôsledkom poruchy, ktorá tkvie hlboko v nás.


Ďalšie články zo stredy 16. augusta 2006
Rado Ondřejíček: Prečo sa už nehanbíte za svoj mobil?
Lukáš Krivošík: Chceme znalostnú alebo slobodnú ekonomiku?
Imrich Rešeta ml.: Farma zvierat podľa GarfieldaPeter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [27]